Herbicidi u kukuruzu

IMT577 svakako će doživeti stres u vidu žutila listova bez obzira na kišu jer je agresivan herbicid.Kiša će mu aktivirati zemljišno dejstvo tako da nemaš brige.Dušane prati situaciju.

Hvala Maticu na informaciji, da se ne iznenadim kad ga vidim sledeci put :osmeh:
 
Ništa se ne brini.Jeste malo ne prijatno na izgled ali preboba brzo.To mu je odlika.Ne Znam kako izgleda kada se radi u split implikaciji mada nije ni bitno.
 
Mindjusar je sugerisao Intermezzo za palamidu. Slab je on za to kad je veca. Palamida maton die beste, samo sto sada su svi kukuruzi prerasli taj uzrast. Ako nemate puno, vredi u ledjnu prskalicu matona i polivati po palamidi.
 
Sa mezotroinom treba ranije prskati (oko 5-og lista kukuruz pa i pre ako je korov velik) i trava da nebude prevelika (2-4 lista korov) pošto deluje i zemljišno a ako ima palamide, ambrozije, poponca, grahorice dodate i dikambe i onda ga pojačate, ja sam radio sa 0,5lit nikosav + 0,1lit intermeca + 0,2lit banvela i kraj.
 
Što se tiče kukuruza, po mom mišljenju ubedljivo najbolji herbicid je LAUDIS, rešava sve širokolisne trave, a ako nemožete da rešite rizomski sirak om mu uništi nadzemni deo, da nebude konkurencija kukruzu. i još jedan bitna prednos, bukvalno neora da se gleda kakvo je vreme, jel toplo jel lado pa neće uspeti, oprskate i ćao. I plus ima protektant, tako da kukuruz neboluje ni jednog sekunda, što sa drugim herbicidima nije slučaj.
 
Jeste dobar za neke stvari i kriticne njive.Ali sa mnogo manjom cenom mogu da se naprave cisti kukuruzi,po gotovo u split turi....700din po kj nikosulfuron+650din dikamba,pa cak se isplati i Mezotrion ubaciti.
 
Meni licno se najbolje pokazao Monson, narocito za poponac koji je veoma nezgodna trava, znaci sve trave koje sam imao sagorele su i vise ih nije bilo.Laudis odlican,deluje na pirevinu zaustavlja je jedino on ali nemoze da izgori palamidu i poponac kao Monson. ove godine sam radio sa Siranom i Agrodimarkom ali bilo je malo lose vreme pa i nisam zadovoljan ali nema vise trave.
 
Pre desetak dana prskano sa kombinacijom tarot+siran+colosseum+sulkogan
VspP22h.jpg

i sa jedne i sa druge strane komšije "pravi domaćini" pa zato svake godine mora dobar mix hemije.
xWwFteS.jpg
 
Potreban savet :

1. pored monsuna 1,8l/ha ,koliko dodati terbisa?kukuruz je 7-8 pera?

2. Imam nesto presejano tu je sad 2-3 lista,tu ce ici maton + nikosav,da li se tu moze dodati malo terbis i u kojoj kolicini?
 
Nazad
Vrh