Herbicidi u kukuruzu

Ja sam motivel 6 od i bilo je extra. Pre dve godine sam mesao rimex+siran samo treba da se smanji i jednog i drugog bas zbog mesanja. Mada je po meni to previse sulfonil uree,probaj sa gridom i on dobro resava uskolisne.
 
Grid je rimsulfuron + harmony. Harmony dodajemo za chenopodium album, medjutim on nije problem jer ga mezotrion skida lako. Tako da grid ili rimex po meni isto?
 
Nikosulfuron ne vredi vise kod nas, kao prihrana preko lista. Jedino da probam siran750wg taj je jak ko grom valjda ce nesto bolje da uradi.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
A jel isao neko Equip sa mezotrionom i terbutilazinom ?? Pre 2 godine mi lepo odradio sirak Equip a za sirokolisne dikamba, doduse radjeno je na crno sa terbutilazinom i s-metolahlorom.
 
@rasa iz dupljaje
Nikosulfuron i siran imaju identican mehanizam delovanja. Ako ne radi nikosulfuron nece ni siran.
 
Uf ljudi sirak je jako zajeban za uništavanje ponaročito u kukuruzu, svi ti preparati su manje više dobri samo je vreme primene problem, džaba i puna doza i ekvip, motivel, siran.... ako ga sirak neusvoji a neusvoji ga jer mu se nisu kockice složile da li zbog hladnoće, stresa ili nečeg desetog.Gledajte da ga uništavate na predusevu soja, suncokret, repa, strnjika, što više prskate kukuruz protiv uskolisnih to mu više štetite i utičete na prinos, pisano je o ovome ali no.
 
Sale u pravu si. Al treba ga i drzati pod kontrolom a i to je problem. Meni je preporuceno rimsulfuron i nikosulfuron, i to oko 70 % od pune doze i jedan i drugi. I solidno odrade posao, na oranju kukuruzista nije bilo sirka, sem prvih 2-3 metra njive.
 
Po meni jedini nacin je 2 godine nesto gde ga mozes tuci. Usevi sto je Sale naveo pa onda jedna godina kukuruz. Najmanje sirka imam gde je repa bila jer tu ga prskam kraj juna drugi put i tu ga razvalim. Repa tolerise hemiju za sirak a ja stavim 120% doze. Izgori kao licna.
 
U principu radim i ja tako. Doduse ne sejem repu, a i soju vrlo malo. Uglavnom u suncokretu ga suzbijam, pa strnjista totalisem i onda ide kukuruz. E sad je pitanje hoce li biti strnjista u 2019. godini.

Послато са SM-N910F уз помоћ Тапатока
 
@bojcetic, siranwg je 750g aktivne materije, svi ostali 40.
@sale ratar, kod nas je tesko bilo sta uraditi sa sirkom u kukuruzu, drzimo ga pod kontrolom, negde dobijes seme na razoru od komsije, radis sa kombajnom usluzno gde ima sirka pa posle udjes u tvoju njivu. Na strnjiku 3L totala po lancu, kad sam orao BELI se rizom. Soju i repu ne sejem, sirak uspesno resim samo u suncokretu.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
@Rasa
Da jaca je koncentracija, ali to nema veze. Postoji limit po hektaru koliko aktivne materije kukuruz moze da prezivi bez posledica. Nije vazno da li je rimex 50 ili siran 750.
 
Prošle godine hteo sam da uzmem Cordus za sirak ali me je cena odbila kao i savet da nije baš srećno rešenje pa sam išao sa Agronicom(Nikosulfuron)i naravno mrka kapa iako su uslovi bili idealni za tretman.Sada ne znam šta bih uzeo za uskolisne pored Mezotriona i Terbutilazina.
 
Probaću ga.Nemam problema sa sirkom ali je njesra što svaki sirak iz semena koga Nikosulfuron ne ubije već do jeseni prelazi u rizomski i onda ajmo Jovo nanovo.
 
Ja sam piso da sam prosle godine,greskom sam poprsko kokuruz neki u basti u petom listu sa s.metalohlorom i to duplu dozu ,kokuruzu nista nije falilo a odradio poso super.
 
Nazad
Vrh