Herbicidi u kukuruzu

Imam nesto Slavola,pa bi utrosio na kukuruze koji su bili u vodi. Da li neko ima iskustva,kad prskati? Da li moze da izgori list na ovim temperaturama?
 
4717 , 2 x 0.5 l/kj laudisa dobio
2adcf5331220a726d4a5af7ffadd5551.jpg


Povratio se i malo kasni,peglao ga je led samo zvoni, bio sav u fronclama sa 4-5 listova kad je imao

Ali dobio je 300kg/kj ureje , od mene dosta

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ja cu odraditi oglumke trske danas sa laudisom.To je jedino zasta sam zakljucio da definitivno ne unisti ali zaustavi trsku.
 
Pola doze laudisa na rizomskom sirku bio po koji zbunic , na drugoj strani njive prskano equipom gde je bilo dosta vise jos pre laudisa jos mu nista nije uradio equip.
9ad7ece5ec67debdb5668d38f56ab6df.jpg


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ja isto nisam zadovoljan ove godine sa equipom, cujem i drugi da se zale. Znam da uslovi nisu bili dobri, ali bas je lose odradio. Uzeo sam astral prvi put jer nije bilo talismana, i prezadovoljan sam sa njim, odlicno je odradio iako je bilo hladno, kisovito.
 
Radio komšiji sa Eqvipom sirak u kukuruzu,2,5l/ha....što kaže Pikac ''ali ni ni''...al ću da ih dogodine,na predavanjima nakočim pred 100 ljudi!
 
Ja sam danas odradio jednu parcelu na kojoj je prosle godine bio suncokret i agilom sam mu jebao kebu.Sad ove godine krenuo sirak ko da nikada nije radjena njiva.Prvo prskanje bilo sa gridom malo pika i mustang.Sirak malo pocrveneo pa sad podivljao.Danas mu zveknem 1l laudisa po kj , znam da nije za rizom ali izbelice ga i zaustaviti neko vreme dok ne pobegne kukuruz.
Pa na jesen psenica
 
Nazad
Vrh