Herbicidi u kukuruzu

Ako bih prskao totalom, ja bi morao da prskam dok sevar nije isecen, tj. dok je "ziv", i jel mora celog da se prska ili samo podnozje naprimer, jer naraste veliki...
I eto npr, kad oberem kukuruz jesenas i ocistim njivu os sasanja (posto se to ovde rucno radi), onda bi trebao da isprskam totalom, ali kolko vremena nesmem da sadim nista? Kako bih onda posadio psenicu - jer kolko sam razumeo ona bi ugusila svu tu travu. Dali bi zagusilo i to trnje posto je i ono veliko a rasejava se semenom...
 
Mora da ima lisne mase . Zato naj bolje posle psenice kada krene da ga oprskas. Dozu nemoj zaliti koliko god preporuceju stavi 30% vise i dobro ga okupaj.
 
Pa kod mene je kukuruz u njivi, a dali ce posle branja kukuruza biti jos zelen? tj. da bi total uspeo, kolko sam razumeo, morao bi da ima zelenu masu i lepo vreme da bi delovao. samo neznam dali je bolje da se prska totalom pre oranja ili posle oranja kad ga iz-setvospremim, kako bi sto vise biljaka suzbio, jer ako setvospremim, nece sve biljke izniknuti da bi mogle biti ubijene totalom, tako da mozda bolje pre oranja...
Mada ja imam sad drugi problem, jer nam njiva ulazi u komasaciju, i okrenuce nam je za 90stepeni, i kako ga cenim nama ce se pasti jedan deo gde ima i vrbaka i raznog siblja, tako da ce total morati da radi...
 
Pa ne vredi posle oranja kad zaores sve. Mozda u prolece ranije spremis malo kasnije posejes pa onda za koji dan totalom. Usevu nece biti nista, a sav korov koji je iznikao ce biti unisten.
 
Ne vredi ti na jesen ništa da totališeš jer je to skoro kraj vegetacije za većinu biljaka. Seme su proizvele i biljka umire. Svakako će se osušiti, prskao ti totalom ili ne. Ne bacaj pare uzalud.
 
Ne vredi ti na jesen ništa da totališeš jer je to skoro kraj vegetacije za većinu biljaka. Seme su proizvele i biljka umire. Svakako će se osušiti, prskao ti totalom ili ne. Ne bacaj pare uzalud.
ja sam prosle godine jednu njivu gde je bilo puno zubace posle berbe kukuruza prskao totalom, i posle toga je blo cca mesec dana relativno lepog vremena bez mraza i ove godine na toj parceli vise nema zubace....resio sam problem
 
Prskano sa Ekvipom puna doza, 1,2 na lanac.Da li moze sad opet da se prska sa litrom po lancu, kukuruz 8 list?
 
Ja sam kuk prvo prskao sa talismanom puna doza 1.2 lit/ha ... a u ponedeljak opet sa pola doze eqivom kukuruz bio 5-6 list. Kazu ova je bolja varijanta!

p.s. izmedju dva prskanja priblizno 10-15 dana
 
Pitanje za iskusnije, prosle godine prskao strnjiste 2x po 20 lit glifosav totalon povrsinu od 2.5 jutara zbog trske, ove godine kukuruz najlosije na toj parceli... ima li povezanosti ili je zbog kondicije zemlje, zemlja skoro uzeta u zakup korova ima svakojakih, semenskog ali trske ni za lek!:ppozdrav:
 
Jel koristio neko Principal plus ( nikosulfuron 92 g/kg + rimsulfuron 23 g/kg + dikamba 550 g/kg) ili Arigo (nikosulfuron 120 g/kg + rimsulfuron 30 g/kg + mezotrion 360 g/kg) u kukuruzu?
 
Pitanje jedno u vezi korova u kukuruzu. Prskao sam kukuruz kalisto i ekvip u 6-7listu korovi su dobili ali nije to kako je do sada to bivalo .Prskano je 20 i 21 maj dali hemija nije odradila zbog kisa i hladnoce ili je nesto drugo? Sta vi mislite?
 
Sa kalistom moraš ranije prskati to jest nesme trava biti velika pošto neke trave poput ambrozije, palamida ako je malo prerasla teže je nosi, sa njim prskaš u 3-5 lista kukuruza kad su i korovi manji a on posle deluje i zemljišno tako da klijanci kako niču tako i propadaju, inače on malo sporije nosi travu tako da sačekaš još koji dan.
 
Nazad
Vrh