Herbicidi u kukuruzu

Ljudi sa sirkom u kukuruzu se nevredi puno bakćati, treba ga zaustaviti koliko toliko prskanjem i špartati da se usev otrgne a posle kad sejete soju, repu suncokret, pšenicu onda mu treba jeb..i mater u puno da mu se rizom osuši i posle zemlju održavati.
Za rizomski sirak je naj bolja split aplikacija i tu netreba nesto skupi herbicidi, poceo sam da praktikujem prvo prskanje do 4lista sa 0,5l nikosulfurona i za 12-14 dana jos 0,4l (gde nema potrebe ne radim drugu put), trecu generaciju rizomskog sirka ospartam i to je dovoljno kukuruzu da ne pati od istog...a potpuno resavanje kao sto si objasnio :ppozdrav:
 
Ja sam imao parcelu prosle godine gdje se kukuruz malte ne nije vidio od sirka i jos kojekakvih trava, celebriti je odradio perfektno, sprzio je sve ko da sam brenerom isao po njivi.
 
Banvel odlican, koristim ga od kad se cicak pojavio masovno u nasem ataru i nikad nisam omanuo sa njim.
Cenovno je povoljan a idem sa njim do 6lista koliko i sa nikosulfuronom, u doza 3dl/kj.
Brzo deluje, za 24h korovi su vec skupili listove, tako da je odlican za ''gasenje pozara'' svakom se desilo da je otisao na njivu i da se zaprepasio koliki su korovi koji hoce da ''uguse'' kukuruz, za to je majstor...
Jedino sto hoce da propusti ''kerece grozdje'' u poodmakloj fazi.
Zato kad Banvel dodaš Fluroxipir neostane ništa od širokolisnih,a kupina,graorina i poponac će biti prošlost
 
Kojom dozom totala ici na palamidu koja je sada 4 lista, a posle uskrsa ce verovatno biti i 6 listova? Planiram da prvo posejem pa posle par dana totalisem.
 
Odlican pesticid,nisam ga koristio ali sam video na prljavim njivama kako je obrisao korove.Verovatno cu i ja nesto sa njim da prskam.
 
Nazad
Vrh