Herbicidi u kukuruzu

Ovo kisno vreme napraviće mnogo problema oko zaštite kukuruza od korova,poneke njive su vec kao herbarijum a kada će moci da se udje u njivu to ce da se vidi cim vremenske prilike dozvole,kod nas cim stane kisa i sine sunce može da se udje u njivu.
 
Ja sam isao kombinaciju rimex 30g+siran 800ml+agrodimark600ml u subotu kukuruz 3 i cetiri pera...pa se pojede ziv zbog dikambe sto je sad nastupilo ovako vreme...bolje sacekati kad bude toplije nego ovako...
 
Detelinu skida laudis,ali u splitu,prvi split 0.6l,drugi split 0.5l /kj.mada cuo sam da moze i u drugom splitu 0.6l ali ja nisam smeo.Imao takvu situaciju prosle godine,a imam i ove
 
Ružno je samo dok kukuruz ne preraste.Imam i ja jednu parcelu,eno je zelena kao gora.Ako je mezotrion i terbutilazin srede,sredili su je.
 
Za(pogotovo) herbicide iz grupe sulfonilurea,uljna disperzija je najbolja formulacija,ja bi stoga dao prednost Nikosav-u,koji je u OD formulaciji,valjda ?.
 
Kukuruz mi je u 2-3 listu. Imam dosta poponca imalo je poveci. Sta njega najbolje skida? Ima i ostalih trava ( i uskolisnih i sirokolisnih ali mnogo u manjoj meri) a ima neka trava koja se vreza a kod nas je zovu krmecusa. Hteo bih da ih prskam (ako vreme dozvoli) kad bude do 5 lista ali me imteresuje koja kombinacija moze sve ovo dobro da resi. I da ne treba naknadni tretman. Ako ima i kombinacija sa vise preparata moze i to. Da jedna drugu dopunjuje. Sirka iz rizoma nemam osim muhari. Hvala na savetu.
Za poponac je Monson jedan od najboljih, takodje resava sve ostale trave.Poponac je nezgodan, mozes ga delimicno suzbiti dikambom ili 2,4d ali kasnije se oporavi ali monson napravi paucinu od njega.
 
0,4l adengo pa ha + 2.5l totala,sprzilo detelinu nakon 15dana.... Uzete kasno njive u zakup pa nije mogao ici total,izbila kroz oranje i odradio je adengo intotal nakon setve,eno zuti se njiva kao strnjika

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
ujutru ako nas promasi mraz... krecemo punim kapacitetom u prskanje korova... vremenska prgnoza pokazuje da ce biti ozbiljna trka sa vremenskim uslovima...
 
I nama je sutra u planu da se odradi prskanje pa kako mu bude. Adengo i gas. Kukuruz je 3 lista i četvrti u točiru...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Kod mene gde je kukuruz na kukuruz,a prosle godine radjen adengo neka inavazija korova,je l to problem kod jos nekog?

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh