Poljo wiki KWS uljana repica
Rezultati 1 do 3 od 3

Tema: Vosak od sojinog ulja

Član Petar 90 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Poruka
    4,389
    Zahvalio se
    990
    Zahvaljeno 861 puta na 490 poruka
    Downloads
    2
    Uploads
    0

Vosak od sojinog ulja

Zna li neko nesto o vosku od soje...Ja sam nacuo nesto ali ne mogu pronaci po internetu nista konkretno,pa ako neko zna molio bih da pomogne :D
    “Mana mnogih ljudi je što žele da budu učitelji drugih, a ustvari bi trebalo još dugo da ostanu učenici.”

Administrator novii avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Poruka
    7,515
    Tekstovi u blogu
    102
    Zahvalio se
    1,162
    Zahvaljeno 1,008 puta na 584 poruka
    Downloads
    261
    Uploads
    127
    Evo jedan citat sa neta - izvor nsseme.com

Proizvodi od soje

SVEĆE – dobijene su od sojinog voska, koji je hidrogenizovano sojino ulje . Sojin vosak je pronašao Michael Richards ( 1992 ), kao jeftiniju varijantu od voska koji prave pčele . U odnosu na parafinske svede, imaju niz prednosti : jeftinije su, od prirodnog materijala, duže gore, lako se čiste fleke, proizvode 90 % manje neprijatnog mirisa .
    Pregled važnijih voskova - izvor etericnaulja.net

Kao što se vosak jojobe obično klasificira u biljna ulja, premda je vosak, tako se vosak soje krivo klasificra među voskove premda nije vosak, već se radi o zasićenim trigliceridima iz ulja soje. Potpuno bez mirisa i okusa, snježno bijele boje i temperature taljenja na 50 °C, vosak soje ima i drugačije primjene od drugih voskova. Jedna od njih je zanimljivost izrade svijeća za masažu, budući da gori bez dima, a sama toplina plamena tali vosak na temperaturi koja ne peče kožu, već je samo ugodno topla. Kremama daje kompaktnost, ali i vrlo ugodnu i laganu teksturu; filmogen je, ali nije težak za kožu. Daje kremama i balzamima estetski dopadljiv sjaj.
    Мирисне свеће од сојиног воска - izvor senmisoaps.blogspot.com

Ovo je nekoliko linkova, deluje da je to zanimljiv proizvod od soje i da je u svetu dobro prihvaćen.

Član Petar 90 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Poruka
    4,389
    Zahvalio se
    990
    Zahvaljeno 861 puta na 490 poruka
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Bas zbog tih ukrasnih i mirisnih sveca i mene zanima,naime trebao bih nabaviti cediljku za hladno cedjenje ulja,pa bi mi ulje od soje ostajalo,a posto nisam u finansiskoj mogucnosti da kupim odmah i masinu za bio-disel,razmisljao sam o preradi tog ulja u vosak izradu sveca od pcelinjeg i sojinog voska,ukrasnih u mirisljavih sveca za dekoraciju...
    “Mana mnogih ljudi je što žele da budu učitelji drugih, a ustvari bi trebalo još dugo da ostanu učenici.”

Dozvole pisanja

• Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete odgovoriti u temi
  • Ne možete postavljati atačmente
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •  
Svi postovi su vlasništvo njihovih autora. Poljoinfo.com ne garantuje tacnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo cijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju izmedu registrovanih clanova.