Za motoriste, Koji motocikl vozite?

Ja vozim mog TDM-a povremeno u ataru i nije neodoban ni tvrd ali je vise za asfalt. Zbog svoje konstrukcije agregata ide bez problema i po njivama ali bukvalno samo je malo tezak za te spore voznje i gume na njima nisu za te stvari ali ogibljenje upija neravnine bas dobro jos ako se podesi zadnji amortizer na meko bude to super.

Послато са F3111 уз помоћ Тапатока
 
Komsiju koji vozi automatik kaznila policija za kacigu
fazon sto je imao na glavi kacigu, staru nolan sa vizirom iz 80tih ali nema neke oznake koje po novom zakonu moraju da poseduju
kazna 10000 din kao i za nenosenje kacige
 
a kakve to oznake treba???ni ja nemam nikakve oznake na kacigi...ne mogu da razumem...platis registraciju,nosis kacigu,imam dozvolu...sve po ps.u.a ovi na onim elektro biciklima niti registrovani,niti nose kacigu,niti pola njih imaju dozvolu,njih bar ovde kod nas niko e zaustavlja,barem ja nisam cuo...ali zato ako imas kuku na autu,ili folije,skidaju smradovi tablice...
 
E jbg. ubise me ovi prolecni radovi, pa kad stignem kuci cesto i ne stignem od umora da citam forum.
Ja sam sa ovim mojim zadovoljan jos za koje pare sam ga kupio sta i ocekivati, ali je devojka za sve i za njive i za poziranje i iako je dosta star nije neki demode vec ako se lepo opere i naprska nekim sprejom za osvezivanje plastike (ja kupio neki silikon sprej kod kineza) onda izgleda potpuno OK.

Послато са F3111 уз помоћ Тапатока
 
a kakve to oznake treba???ni ja nemam nikakve oznake na kacigi...ne mogu da razumem...platis registraciju,nosis kacigu,imam dozvolu...sve po ps.u.a ovi na onim elektro biciklima niti registrovani,niti nose kacigu,niti pola njih imaju dozvolu,njih bar ovde kod nas niko e zaustavlja,barem ja nisam cuo...ali zato ako imas kuku na autu,ili folije,skidaju smradovi tablice...
Veceras sam ga ponovo pitao...
Mora da ima oznaku homologacije
 
Kaciga i kod nas mora imat i "etiketu" s unutarnje strane zašivenu da je ta kaciga prošla homologaciju i da je sigurna za onog koji ju nosi. Pijačne kacige kod nas više "ne piju vode".

Davnih dana sam rekao da će vam EU ući na mala vrata...
 
Je li to ova nalepnica?
9k117r.jpg
[/IMG]

- - - - - - - - - -

6dr1ir.jpg
[/IMG]

- - - - - - - - - -

A recimo druga kaciga ima ovu nalepnicu

- - - - - - - - - -

149nu3s.jpg
[/IMG]

- - - - - - - - - -

16jlumt.jpg
[/IMG]

- - - - - - - - - -

Dok ova prva to nema

- - - - - - - - - -

2s8fde9.jpg
[/IMG]
 
To je i problem sto 90%saobracajaca ne zna sta treba da pise,ali vazno da trazi,jer verovatno i taj covek sto montoya pise bio je 100%ispravan,al smradovi morali nesto da mu pisu..
 
To je i problem sto 90%saobracajaca ne zna sta treba da pise,ali vazno da trazi,jer verovatno i taj covek sto montoya pise bio je 100%ispravan,al smradovi morali nesto da mu pisu..
Смрад си и ти......поштуј туђу професију као и своју....већ 2х вређаш а нико не опомиње!!!

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Gledam nesto za TDM 850 i negde pise da je enduro, a negde da je turing. Meni ovako na izgled dodje nesto izmedju. Sad mene zanima jel sposoban on da se vozi po zemljanim seoskim putevima i neravninama? Kakvo mu je vesanje, jel upija dobro udarce?
TDM ti je sport touring,tezak je to motor za atarske puteve,veruj mi.

- - - - - - - - - -

LJudi,da li neko zna nesto o periodicnoj registraciji? Jel to krenulo vec?
 
Pa druze ako tebi odgovara da se na tebi izivljavaju,to je tvoj problem,a da se izivjavaju,izivajavaju,stavise,kurce se jer iaju uniforme i vlast.,zajebava te za gume,svetla,a sto se ne izivjava za one sto ostaju rupe na putevima,ili po bg na dzipovima?ja kad registrujem auto ili motor svaki kubim mi naplate,ako ne mogu da teram brzo,ne moram,al da ne nalecem na rupcage na svakih 100metara,ili da me zajebava za homologaciju kacige,a mogu da garanvjem da je ta stara nolan bez homologacije triput sigurnija,od neke kineske sa homologacijm.,

- - - - - - - - - -

TDM ti je sport touring,tezak je to motor za atarske puteve,veruj mi.

- - - - - - - - - -

LJudi,da li neko zna nesto o periodicnoj registraciji? Jel to krenulo vec?

Citao sam da rade vec neke opstine,ali da kad reg na 6 meseci jeftinije je nekih 700din,ali je problem sto ti propadaju tablice i saobraajna,pa moras da je reg svakih 6 meseci,ili da vadis nove tablice svake sezone,tako da je najisplativije po starom.
 
Дао бих ја теби ту униформу и то што ти кажеш да је власт (овде нико нема власт, није феудално друштво), да видим какав би ти тек "смрад" био.....верујем да би се о теби на широко причало......мрзим људе који своје занимање дижу у небеса а туђе ниподоштавају, а немају појма о чему причају.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Da,ja ti se izvinjavam ako nosis tu uniformu,ali kad se neko izivjava na meni i na ljudima,a nekima gledaju kroz prte,ti isti ljudi,nemam drugog naziva,jos jednom ti se izvinjavam,ako sam te uvredio,
P.S. zadnje zanimanje bi mi bilo to i da budem grobar,tako da :ppozdrav:
 
Не бих никога да понижавам и вређам,није поштено због једног мотористе пљувати по целој групацији,или због једног саобраћајца вређати их све...али је чињеница да 90% њих заслужује такве речи,мене је пре неку годину зауставио дотични ...на изласку из насеља ,на +35,при том сам имао адекватну опрему,кретао сам се нормалном брзином,тражио ми је исправе,прслук,прву помоћ,давао ми алкотест...и док сам ја тако на тих 35 стајао ту у фул опреми док ми се зној слива низ леђа,поред нас пролећу,али буквално пролећу двојица у фул опреми за тај тип мотора(мајица,шорц,фила папуче и клинка од мах 18год...),на моје питање а што ове не заустави рекао ми је да гледам своја посла и да то није мој проблем...и шта је он,добар и поштен полицајац???
 
Zaustavi mog druga i pise mu za svetla, a bas tad nailazi jedan koji nije upalio svetla i ovaj nista jos se javljaju jedan drugom. Valjda su dobri drugari pa za njega zakon ne vazi. Inace ovde kod mene policija redovno krsi propise. Stalno zaustavljaju na raskrsnicama i onda na taj nacin ometaju saobracaj. Raspravljao sam se par puta sa nekima koje znam i to je cudo koliko su nedokazani. Shvatim da su im u vecini slucajeva isprani mozgovi i da ne vredi covek s njima nista da raspravlja. Jos je veliki problem ovde kod mene sto su ranije mnogi povuceni iz nase juzne pokrajine bas ovde ostali da rade i doneli taj nacin rada. Sta su radili dole to svi znamo.

Motoristi su pa tek prica za sebe. U vecini slucajeva kao indijanci, golisavi i ne znaju ni za najosnovniju opremu. Jos gledam pojedine snimke na youtube i najezim se kako voze.
 
Nazad
Vrh