Ritanje krava pri muzi !

Nicyolas

Član
Učlanjen(a)
10 Jan 2010
Poruka
651
Lokacija
Pozarevac
Ja imam strasan problem kod krava pri muzi toliko se ritaju da je opasno po zivot biti u njihovoj blizini , sta sve nisam koristio i blokadu i vezivao sam ih i ne pomaze , moj otac kaze da klanica pomaze !!!!Zadnja junica sto mi se otelila pre nekoliko dana nije pomuzena juce jer nije dala da joj se pipne vime !
 
junice pre teljenja moras da navikavas,da joj diras vime redovno bar dvadesetak dana pre teljenja.i bez stresa u stali,batine ni slucajno.
 
Ma sta sve nisam radio ovoj znam stalno to radim pre telenja ali ser,sakira,stefi i santal one nisu normalne mnogo se tesko muzu imam modrice po grudima od udaraca !!!!
 
Probaj ovo:dve kuke,kao one za sunke spojene jacim kanapom koji ide iznutra a kuke na zadnjim nogama iznad zgloba ili kolena,kako hoces.Tako da su joj noge sto blize jedna drugoj.A video sam i ovo:tu doticnu junicu stavis do zida pa jednu zadnju nogu vezes i zategnes prema nazad a kanap se veze za nesto u zidu(metalna alka,npr.)i onda ona stoji na tri noge,Bogme pomazu i batine.E sad....zelim ti puno uspeha u radu i da sto pre resis OVE probleme.p,s.i mene to ceka ISTO za 7-10 dana. :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Hvala na savetu !!!!More kad budem pozvao klanicu iz Mladenovca kad budem sve te oterao i da uzmem kredit i da uzmem jedno pet ili sest simentalke iz Austrije da uzivam !!! :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1264368281[/time]
_________________________________________________
Sad me ceka vatreno krstenje moram da pomuzem ovu kravu ako uspem moram da je nekako izvedem u hodnik pa da je vezem za zid ! Znaci imam kuke nekoliko tu cu da je izvezujem pa da je pomuzem palo mi na pamet noge da joj vezem glavu itd.....
 
Nicyolas je napisao(la):
Hvala na savetu !!!!More kad budem pozvao klanicu iz Mladenovca kad budem sve te oterao i da uzmem kredit i da uzmem jedno pet ili sest simentalke iz Austrije da uzivam !!! :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1264310681[/time]
_________________________________________________
Sad me ceka vatreno krstenje moram da pomuzem ovu kravu ako uspem moram da je nekako izvedem u hodnik pa da je vezem za zid ! Znaci imam kuke nekoliko tu cu da je izvezujem pa da je pomuzem palo mi na pamet noge da joj vezem glavu itd.....
Javi sta si uradio...
 
Evo stigao sam krava je jos na zidu vezana neka bude malo da se nauci da treba da stoji sajlom sam joj pritegao noge ne moze da mrdne pomuzao sam je sa zenom i sve ok samo me udarila ponovo rogom dok sam je odvezivao ! Mislim da je naucila sta treba da radi kad sam je udario pala je !!!
 
Nikakva vezivanja i slicne gluposti,naruci ritulju ili je sam napravi obicna armatura se savije ako sam pravis u obliku slova C jedan krak da malo lici na G kvacica koja se kaci izmedju zadnje noge i vimena a drugi kraj preko ledja ide,to joj imobilise noge,operes vime aparat i bog da te vidi ima i fora sa oprugom i 2 kackalice pa joj sredis obe zadnje a oprug aide preko ledja za vise inf na PP
 
to ne leci od udarca nogom,za nos pali prvih par puta a kad navikne i prevazidje strah opet po starom,zato,mito i korupcija nista od batina,ritulja veste ruke i brz aparat dok se ne umiri.
to je moj iskustveni recept
 
Imao sam i ja isti problem pre dve nedelje udarala je ko luda dok ne stavim aparat,posle se umiri dok ne trba da skinem,ali čarobni štapić (motka)ju je umirila i dozvala pameti
 
Ne znas kakve vestice imam rogove su sve polomile od tuce sa drugim kravama a kad se zasusuje zadnjim nogama rita kao konj !!!
 
Ja sam pre za na finjaka varijante,cile mile pa sta bude,od batina bude jos gora
aparat spasava dosta ko muze rucno daleko je veci problem
 
Moj ujak kaže:'ako želiš nekog da kuneš,samo mu poželi da ima sto wiše krawa.',izgleda nije daleko od istine,inače on mučenik ima 7 simentalki,od kojih su 2 isto takwi baksuzi koje wi owde pominjete.
 
Nazad
Vrh