MALINA-berba i cena 2015

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Postovani @ p.p ili vladan spas ili ....?

Vjeruj mi da Vase postove ne citam ,uglavnom ih preskacem....al ovaj procitah,evo i odgovor.

Ako me nekad posetite .....DOBRO MI DOSAO ...I trudicu se da max odradim GOSTOPRIMSTVO kao pravi Srpski domacin.

Al vjerujte mi da o realnoj ceni maline s Vama ....necu razgovarati.... I ako ste nauk covek (vidi se ) ....al Vi mozda stvarno NE ZNATE koja bi cena realna bila ,a koja je dobra,zadovoljavajuca,odlicna ,exstra...?

Ove god. otkupna cena maline je ISPOLITIIIZOOOVAAANAAA....Nije imala nikakve veze sa trzistem-ponuda-potraznja ...itd.
I zaista nema potrebe da nam neko popuje kako na cenu utice trziste.
Neki mocnici su tome doprineli...?.... i na cenu TOCKA

Juce sa andrew --- gledam malinu ...i kontam da na 1/m/d ima oko 100+? plodova bas dobrih = oko ? 250 g/m/d X 8000 m/d = ?+- 2 000 kg ....Pitanje da li se isplati brati NEEE Ako bi neko platio bar 285 din/kg ...onda je DAA....ali kako da plate tako visoku cenu..:haha: kad je izvezena po nizoj :haha:

:ppozdrav: za @ cunamija i @ rafaela .....Ima li kakvih info...na terenu brace Poljaka .... dobro bi nam doslo.

I neka sam tvrdoglav, glup...i ko zna sta ...Al i dalje tvrdim da je cena ove god mogla ladno biti i 350 din. prema saznanjima koja svi imamo.

Samo deo spekulacija o otkupu je navedeno u ovoj temi....? ima tu jos dosta toga( SPECIJA) ...al nije lako dokazivo ,stoga ne treba ni pominjati. biti oprezan je vrlina.
 
:haha:

:ppozdrav: za @ cunamija i @ rafaela .....Ima li kakvih info...na terenu brace Poljaka .... dobro bi nam doslo.

evo ja da se prvo pohvalim ove godine 1,8 kg po met duznom prosecna cena okruglo 210 din sto je bas ponizavajuce kako za prinos tako i za cenu ,onako laicki 30 miliona eura je neko " mako " po mojoj gruboj proceni sad sto se tice cileanaca malina isplacena od 232 do 270 dinara, a poljaci ove godine bas izdasni najveci krs bran komajnom placaju 203 dinara dok rucno branu prvu klasu placaju 290 dinara, plus 20eur centi po predatom kg i 400 eura subvencije po 1 hektaru ( ovo vazi samo za malinjake podignute do 2008 god) na vama je sad da malo prokomentarisete ove podatke , po meni nije logicno da imamo najbolju malinu a nas proizvodjac dobije najmanje ili je mozda to da imamo najlosiju malinu pa nam je cena tako niska, ili ? ? ? ?
I
 
:haha:

:ppozdrav: za @ cunamija i @ rafaela .....Ima li kakvih info...na terenu brace Poljaka .... dobro bi nam doslo.

evo ja da se prvo pohvalim ove godine 1,8 kg po met duznom prosecna cena okruglo 210 din sto je bas ponizavajuce kako za prinos tako i za cenu ,onako laicki 30 miliona eura je neko " mako " po mojoj gruboj proceni sad sto se tice cileanaca malina isplacena od 232 do 270 dinara, a poljaci ove godine bas izdasni najveci krs bran komajnom placaju 203 dinara dok rucno branu prvu klasu placaju 290 dinara, plus 20eur centi po predatom kg i 400 eura subvencije po 1 hektaru ( ovo vazi samo za malinjake podignute do 2008 god) na vama je sad da malo prokomentarisete ove podatke , po meni nije logicno da imamo najbolju malinu a nas proizvodjac dobije najmanje ili je mozda to da imamo najlosiju malinu pa nam je cena tako niska, ili ? ? ? ?
I


Postovani kolega Cunami,

Zasto toliko slab prinos,susenje ili nesto dr?

Komentar na vas tekst necu ostavljati jer za svetsko trziste ovde imamo eksperte pa tako ocekujem od njih strucan odgovor,ako odgovore u sta sumljam.

Ovi Cileanci i Poljaci nemaju veze sa biznisom,preplatise malinu i svi ce bankrotirati.:osmeh:
 
Postovani kolega Cunami,

Zasto toliko slab prinos,susenje ili nesto dr?

Komentar na vas tekst necu ostavljati jer za svetsko trziste ovde imamo eksperte pa tako ocekujem od njih strucan odgovor,ako odgovore u sta sumljam.

Ovi Cileanci i Poljaci nemaju veze sa biznisom,preplatise malinu i svi ce bankrotirati.:osmeh:

susenje glavni razlog , ima i fitoflore i didimele narodski receno , ali valja prionuti na posao i popravljati situaciju
 
:haha:

:ppozdrav: za @ cunamija i @ rafaela .....Ima li kakvih info...na terenu brace Poljaka .... dobro bi nam doslo.

evo ja da se prvo pohvalim ove godine 1,8 kg po met duznom prosecna cena okruglo 210 din sto je bas ponizavajuce kako za prinos tako i za cenu ,onako laicki 30 miliona eura je neko " mako " po mojoj gruboj proceni sad sto se tice cileanaca malina isplacena od 232 do 270 dinara, a poljaci ove godine bas izdasni najveci krs bran komajnom placaju 203 dinara dok rucno branu prvu klasu placaju 290 dinara, plus 20eur centi po predatom kg i 400 eura subvencije po 1 hektaru ( ovo vazi samo za malinjake podignute do 2008 god) na vama je sad da malo prokomentarisete ove podatke , po meni nije logicno da imamo najbolju malinu a nas proizvodjac dobije najmanje ili je mozda to da imamo najlosiju malinu pa nam je cena tako niska, ili ? ? ? ?
I

Koliko sam uspeo da nađem informacija te subvencije od 400 EUR su prestale 2013 godine. Nešto su uspeli iz programa EU razvoja "sela" 2007-2013 još da dobiju neiskorišćenih sredstva ali samo za "mlade" farmere i ne isključivo za malinu.

Koji je najbolji izvor za praćenje svetskog tržišta maline? Gde dobijate Vi te podatke o "plus 20 EUR centi" i cene klasirane maline?

http://www.freshplaza.com/article/140065/Poland-High-demand-and-prices-frozen-raspberries

Ovde piše da je cena za ZAMRZNUTU malinu 19.5.2015 (znači prošlogodišnji rod) bila 2,2 EUR/kg.

Evo hladnjačara iz Srbije koji nude zamrznute maline : http://www.alibaba.com/trade/search...rozen_raspberries_price&atm=&f0=y&country=SRB

Prvi prodaje maline po ceni od 3 do 3.5 EUR na kilogram. Drugi nema cenu a treći prodaje tonu po 1300-1700 EUR. Tu nešto ne štima.....
 
eu

Stvarno sam ubedjen da neko zeli da unisti SRPSKU MALINU,nije eu ocarana kada na konto maline ubaci na STOTINE miliona eura u Srbiju,iz tog razloga sam pre mesec dana pisao da treba da poguramo domace hladnjace,nisam mnogo pismen ali mi ovo ne mirise na dobro.....Dok nekom ne smrkne drugom ne SVANE...Pitam iskusne koliko je dovoljno SRPSKE MALINE na 100kg njihove da stvarno lici na MALINU mozda tu lezi zeko pa ne mozemo da imamo vecu produktivnost tj kolicinu....LUPAM...nije lepo kriviti nekoga a nemam dokaza...sada nam niko ne kontrolise koliko zasadimo nove maline al se plasim da ce doci to zlo vreme.....
 
Ovi Cileanci i Poljaci nemaju veze sa biznisom,preplatise malinu i svi ce bankrotirati.:osmeh:[/QUOTE]

Ti kad odeš na auto plac da kupiš kola, pa ti prodavac kaže cenu, ti mu daš bar 500-1000 evra više, jer je toliko u Nemačkoj. Nema smisla plaćati jeftinije i smanjivati mu deo kolača ...

Poslato iz mog šešira
 
:ideja: Postovani forume
Evo "ulece pametnjakovic iz LJubovije"......(po zakljucku plitkoumnog)

Neznam dali sam zaista forumski ili malinarski zlocinac,ako imam za cilj ujeedinjavanje i spregu sto veceg broja malinara Srbije na citavoj njenoj teritoriji.....zarad jacanja i sticanja snage i legitimiteta za sve malinare GDE GOD JE MALINA ZASADJENA U SRBIJI,u cilju odbrane i postizanju sopstvenih ciljeva.

Citam ove zadnje postove...DIJAGNOZA...relevantno stanje i ponovne zalopojke.

Nezadovoljstvo cenama i hladnjacarima.....i ja sam NEZADOVOLJAN....Svi se zalimo na njih a gotovo sva nasa proizvodnja zavrsava u njihovim rukama....CINJENICA ILI PAMETOVANJE???

aliiii

sta je resenje? Imali ga uopste,i zelimo li ga uopste//// ...PITANJE ZA SVE NAS?

Ali ovde kao da nije biti IN I COOL a ne pljunuti ruziti blatiti nekoga....pre svega poznavalac prilika,PA NADALJE....

Da nebude zabune

Nebranim ga ali nemam razloga ni za ruzne i neljudske postupke...pozvao sam ga samo da dokaze u praksi svoju teoriju....ZLOCIN LI JE?
Svima pa i njemu dajem za pravo ono sto smatram da je u pravu....ja ovde ne navijam,nepravim sopstvene klanove.....itd itd
PONAVLJAM

Ja sam samo jedan od vas koji zeli dobro za sve nas. I UVEK CU SE BORITI ZA INTERESE MALINARA.

Po meni resenje Srpskog malinarstva je
JACANJE SVEUKUPNO SVIH MALINARA....njihovu spregu i sto cvrsce povezivanje....SEDANJE ZA STO sa hladnjacarima i drzavom....

Licno smatram,da je i pola Srbije zasadjeno malinom...uz DOBRU organizaciju proizvodnje,otkupa,prerade,plasmana tj.izvoza,moze uspesno biti realizovana i doneti biricet svima

HVALA
 
Poslednja izmena:
Ove godine 5,7 po duznom metru nije lose mada moze i bolje
O ceni necu ni da komentarisem na ovakav kvalitetet bar 300 din je trebalo da bude
pozz
 
Koliko sam uspeo da nađem informacija te subvencije od 400 EUR su prestale 2013 godine. Nešto su uspeli iz programa EU razvoja "sela" 2007-2013 još da dobiju neiskorišćenih sredstva ali samo za "mlade" farmere i ne isključivo za malinu.

Koji je najbolji izvor za praćenje svetskog tržišta maline? Gde dobijate Vi te podatke o "plus 20 EUR centi" i cene klasirane maline?

http://www.freshplaza.com/article/140065/Poland-High-demand-and-prices-frozen-raspberries

Ovde piše da je cena za ZAMRZNUTU malinu 19.5.2015 (znači prošlogodišnji rod) bila 2,2 EUR/kg.

Evo hladnjačara iz Srbije koji nude zamrznute maline : http://www.alibaba.com/trade/search...rozen_raspberries_price&atm=&f0=y&country=SRB

Prvi prodaje maline po ceni od 3 do 3.5 EUR na kilogram. Drugi nema cenu a treći prodaje tonu po 1300-1700 EUR. Tu nešto ne štima.....


Šta ne štima? Ti ljudi prodaju svoju malinu kao i ja drugim hladnjačarima. Ne mogu da utiču na cenu već nudi kako ko. To nije nikakvo merilo cene.
 
Šta ne štima? Ti ljudi prodaju svoju malinu kao i ja drugim hladnjačarima. Ne mogu da utiču na cenu već nudi kako ko. To nije nikakvo merilo cene.

Pa ne štima to da neko prodaje ZAMRZNUTU MALINU!!! za 1300-1700 EUR na tonu.

Da li vi svoju malinu prodajete zamrznutu? Imate pored malinjaka i hladnjaču?

A onaj prvi što prodaje za 3 do 3.5 EUR na kilogram čak i plaća troškove do Bara.
 
Pa ne štima to da neko prodaje ZAMRZNUTU MALINU!!! za 1300-1700 EUR na tonu.

Da li vi svoju malinu prodajete zamrznutu? Imate pored malinjaka i hladnjaču?

A onaj prvi što prodaje za 3 do 3.5 EUR na kilogram čak i plaća troškove do Bara.


Kako je bez veze dalje komentarisati. Imaju ljudi i svoje hladnjače a ima i onih što lede svoju u drugim hladnjačama pa svoju malinu prodaju kao zamrznutu. Ta cena može biti prema sopstvenom nahođenju. Može biti i za 100din a i za 350din. A ovaj što prodaje za 1300eur tonu možeš biti i ti ili neki drugi poznavalac ko zna malo li vas je.
 
Šta se sad bunite? Odmah skačete ko napeta struna kad pukne i počinje optuživanje da sam ja neki poznavalac koji prodaje malinu i tu sam da bi naškodio poštenim malinarima - da li je ovo normalno, ne znam. Možda i jeste....

To su relevantni podatki za koliko se prodaju smrznute maline na svetskom tržištu i uopšte nema veze ko prodaje. Gleda se proizvod a to su ponavljam još jednom da ne bude zabune, SMRZNUTE MALINE.

http://www.freshplaza.com/article/140065/Poland-High-demand-and-prices-frozen-raspberries - 19.5.2015 - cena SMRZNUTE MALINE u Poljskoj 2.2 EUR/kg. Ajde malo objektivno sagledajte stvari. To znači da ovi što su cele zime držali maline i nisu imali neku zaradu....

Poznaje li neko gde su dnevno (ako postoje) ažurirane cene maline na svetskom tržištu. Taj agra-net.net izgleda kao ažuriran sajt sa poslednjim informacijama ali registracija košta ko neki malo bolji sat ili konkretno putovanje - košta 3170 USD :)

EDIT : dobio sam podatke o cenama maline na veliko prošle sedmice u UK.

Prosečna cena : 6.38 GBP
Najniža : 3.36 GBP
Najviša : 8.85 GBP

https://www.gov.uk/government/statistics/wholesale-fruit-and-vegetable-prices

Imaju i podatke za poslednjih 10 godina po mesecima, sedmicama....

Ovde ima podatke za sve države : http://faostat3.fao.org -

Zanimljive su cene u Poljskoj za malinu....
 
Poslednja izmena:
Kad se vec prica o zamrznutoj malini,ima li ko informacije koja je cena originala?Ima nas kojim je hladnjaca u malinama,pa smo zamrzli svoju malinu:)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da, niko ne piše trenutne cene u Srbiji??

Prvo što treba malinari da rade je da se bore za potpuno transparentne cene. Država bi tu morala da uspostavi sistem lakog pronalaženja podataka pa bi tako malinar vrlo lako prepoznao da li mu cena maline kod otkupaca odgovara ili da se organizuje i potrudi da sam neke stvari odradi - objedinjena baza podataka o cenama otkupa sveže i prodaje smrznute i bilo koji drugi oblik + izvoz i cena u izvozu. Ali tu treba država da pomogne.

Teško je u ovo vreme biti u malinjaku i razmišljati o plasmanu robe istovremeno ali sve mi se čini da je ona priča od poznavalaca_prilika jedna od najboljih rešenja za malinare Srbije ako hoće više cene. Pa sad kako kome odgovara i kako hoće. Od kukanja nikome od nas neće biti boljitka....

Ja pravo da vam kažem po skupljenim informacijama i još ne potpuno jasne slike naginjem na to da ću ove godine krenuti ako je parcela i zemlja odgovarajuća pa se čitamo u temi o radovima u malinjaku.
 
kukanje

Veliko postovanje prema tebi mladicu,objasni ovom forumu KUKANJE,tu rec ti i g.poznavalac neumete da izbacite iz recnika,iritirate bez veze a trzite saradnju.Ovde niko neKUKA OVDE LJUDI PISUi iznose svoja misljenja,ako treba da svaki dan pisem CENA 240DIN I TACKA.Trenutna akontna u Ivanjici 200din vuca do 1odin,za kes je izlazila na 220din.Hvala na razumevanju
 
Da li ste zadovoljni s cenom od 220 RSD na ruke? Zašto da i zašto ne.

Oko kukanja. Meni liči na kukanje kad mi neko priča kako nešto proizvodi a optužuje drugog kako ga zakida na zaradi a sam ne uradi ništa povodom tog pitanja - sopstvene zarade. Kad mu pokažeš rešenje za problem on to odbaci i negira ama baš svaku novu ideju. To onda meni lično znači, da je on zadovoljan tu gde jeste i da nema šta da kuka. Potvrdu od mene neće dobiti jer nisam takav čovek. To znači da on uopšte nije ni hteo pomoć ili otvoren razgovor nego samo malo podrške i tapšanje po ramenu - tako je druže. A to je prazno, bez supstance.

Meni liči na kukanje kad se pokazuje na tuđe novčanike i automobile i insinuira da je to od njihovih ruku, znoja zarađeno. A to što Vas moje drugačije mišljenje iritira Bože Moj. I mene ponekad kukanje iritira pa šta da radim. Tu smo, razmenjujemo mišljenja. Sasvim normalno za svaki diskurs.
 
Zavrsih berbu! Prilicno sam zadovoljan prinosom ((1kg po sadnici) zbog nepopunjenih spalira zbog susenja maline nije merodavna mera po duznom metru).
Na pocetku berbe,par dana cena je bila 180 dinara,posle su digli i tako je i ostala 200 plus 7 dinara za prevoz.
To je cena vilameta,miker je 220,a polka 170 dinara.
 
Kod mene berba jos traje,mada kako je upeklo nece jos dugo.Ja vilamet jos sutra prodjem i to je to,dok u tulaminu ima jos zelene dosta.
Na nekim mestima imam i susenja,ako nastavi ovako nece biti dobro.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh