MALINA-berba i cena 2015

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ma bit ce snega nego mi Kopaonik daleko, blize mi je Zlatibor ili Jahorina.
 
mnogo faktora zavisi do berbe , ali prvi je da se sagleda situacija u cileu, pa ide dalja prica za sada najnovija vest je
Strong demand for Serbian raspberries persist


Serbian frozen raspberry exporters have sold almost the entire available inventory to foreign buyers and the main challenge facing companies today is securing additional fruit for exports, according to industry analysts in Serbia.


By Vladimir Pekic
Published: 07 January 2015 03:11 PM
ova vest za sada obecava

frozen+raspberries.jpg


Besides the existing business relations with traditional buyers in Europe, frozen raspberry exporters are increasingly establishing ties with buyers from Russia and Japan, where demand has been rising in recent years.“A similar situation [with

 
mnogo faktora zavisi do berbe , ali prvi je da se sagleda situacija u cileu, pa ide dalja prica za sada najnovija vest je
Strong demand for Serbian raspberries persist


Serbian frozen raspberry exporters have sold almost the entire available inventory to foreign buyers and the main challenge facing companies today is securing additional fruit for exports, according to industry analysts in Serbia.


By Vladimir Pekic
Published: 07 January 2015 03:11 PM
ova vest za sada obecava

frozen+raspberries.jpg


Besides the existing business relations with traditional buyers in Europe, frozen raspberry exporters are increasingly establishing ties with buyers from Russia and Japan, where demand has been rising in recent years.“A similar situation [with

Велика потражња за српске малине истрајати




Српски извозници фрозен малина су продали готово читаву доступан инвентар страним купцима и главни изазов компаније данас је обезбиједити додатна воћа за извоз, у складу са индустријским аналитичарима у Србији. Поред постојећих пословних односа са традиционалним купцима у Европи, замрзнута малина извозници све више успостављање везе са купцима из Русије и Јапана, где потражња је у порасту у последњих неколико година.
 
Tačno tako, da nam vreme dozvoli da nam malina dođe do ruke, a što se tiče cene voleo bih kao i svi malinari, da bude što veća.
 
I ja bih voleo da cena bude sto veca i ako mi je poplava unistila svu malinu. :ppozdrav:
 
Pozdrav svima na forumu,evo konacno i ja da Vam se pridruzim,imacemo sigurno o mnogo cemu da pricamo,naravno na prvom mestu o malini.

- - - - - - - - - -

Hteo bih da pitam da li neko zna po kojoj ceni se trenutno izvozi malina-rolend-primetio sam da je Slavisa 0101 malo upucen u ta desavanja?
 
Pozdrav svima na forumu,evo konacno i ja da Vam se pridruzim,imacemo sigurno o mnogo cemu da pricamo,naravno na prvom mestu o malini.

- - - - - - - - - -

Hteo bih da pitam da li neko zna po kojoj ceni se trenutno izvozi malina-rolend-primetio sam da je Slavisa 0101 malo upucen u ta desavanja?
stvarno ne znam izvoznu cenu,znao sam ovde cene koje su isle mrzlih malina,kupina...cak i to je toliko sakriveno i zavisi od puno cega.dosta je sitnih koji rade za krupne koji izvoze.u rasinskom okrugu samo svaka deseta hladnjaca izvozi. ali u sustini cena opet nije bila losa,za svezu je bila 170-180 prosek sto i nije lose
 
Poslednja izmena:
Jel zna neko nesto o doplati proslogodisnjeg roda od 15din/kg u vidu vestackog djubriva ili to opet samo "odredjeni" znaju?!
 
ima za berbu za 2015, sad uzmes djubrivo a dobijes ga gratis kad das robu, 1000kg predate maline 100kg djubriva.nije to drzava odredila vec je politika hladnjaca.to je bilo i pre par god kod nas. nije to nesto to je nekih 5din po kg ali vajda

- - - - - - - - - -

jer bacao neko za kiselo zemljiste nesto? imali neko iskustva sa (NJIVALOM) cuo sam da zamenjuje krec i jeftiniji je
 
Nek daje jer je to slepac. I to sto on daje je njegovo tj za te sto radi.nije mu moranje da da. Al kad je platio 170din prosek a ostali 180 mora da doplati. To je u selu kod v.banje. Raka i srba 180din a on 170. Znam za doplatu.znam da zove po tom selu ljude i da idu kod njega za kalendare... Sto se tice tempa ne kontriram.ja sam radio za njega i bila je obecana neka zadnja cena.tj srbina i rakina. A nije ispostovao.ja sam platio 169din prosek.to sto ce sad tempo da se iskupi sto zove poljoprivrednike i bukvalno prica po 2h. Ne brini znam da si njegov necu da mu upadam u teren.necu da mu penjem cenu jer sam se sa njim izgoreo.mada ako upadnem bice krupno ime i malo ludji. A tom tvom kazi da cu da mu dodjem i naplatim svu razliku u sred sezone.i ima duzan kutije... samo ti daj njemu,ne zeza on sitne vec otkupljivace koji mu rade.a da znas da je i on placao stevanu iz rogavcine malinu vise nego tebi i bilo kome. Puzi je platio 205din a ti mu daj na tu tvoju ok cenu.bice ovde vruce sto se tice hladnjaca i prekupaca.ko kome radi iza ledja.dali puza daje zupi ili njemu.zasto njemu a ne ilicu...
 
Moram jos nesto da te pitam,zasto ti je sad lokacija "kopaonik",a kad si se registrovao ovde bila je "vrnjacka banja"?
 
Moram jos nesto da te pitam,zasto ti je sad lokacija "kopaonik",a kad si se registrovao ovde bila je "vrnjacka banja"?
zato sto sam sto se tice malina i svih ostalih polj. proizvoda vise vezan za rasinski kraj jer tamo sam davao maline,kupine oko 13god. kraljevu 2 i ts 2god.zato sto vise poznajem hladnjacare i proizvodjace... u ovom delu rasinskom. u banji nema malima tj ima sitnica neka,i jedan otkupljivac SRBA koji je kao mali ali bogami to je posten za razliku od pojedinih. i ne zelim da se bakcem sa srbom,tempom i hladnjacom u kraljevu. zapamti 4 imena ili hladnjace nazive sve jedno MENEX,SLAVO,LACKO I RAKA. ostali su mogu slobodno da ti kazem ali da me ne blokiraju ovi stalno znas vec sta su

- - - - - - - - - -

ako ti nesto smeta promenicu ako moze da pise kopaonik-vrnjacka banja

- - - - - - - - - -

Moram jos nesto da te pitam,zasto ti je sad lokacija "kopaonik",a kad si se registrovao ovde bila je "vrnjacka banja"?
resen problem ne brini.ja na pp svima koji se nadju u mojim porukama dam broj i adresu ako imaju problem sta ja pisem. GDE SI TI VIDEO DA NEKO DOPLACUJE 15 DIN ZA MALINU ZA BERBU 2014 i koji su uslovi za doplatu?jer svi ili samo ko nije platio npr 195 pa sad svi doplacuju,ko ti je reko za doplatu? jer ovde ima ljudi iz cele srbije. jel to na tv-u... ili te pozvao taj tvoj jer to zvanje sam i ja cuo i u popini-brezovici-dublju sam cuo da ima doplata ali samo od 1 hladnjace
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh