Teranje krava

72 sata od davanja inekcije krava trazi...
 
Verovatno joj nije potrefio luteinsku fazu.Ima slucajeva da se da inekcija i da ona ne trazi posle 72 sata,ali se onda inekcija ponavlja posle 11 dana i osemenjava se posle 72 sata trazila ili ne.Rad sa hormonima ti je u stvari kontrola polnog zara,znaci da ga drzis pod kontrolom pogotovo kod problematicnih krava i krava sa tihim estrusom...
 
Ljudo olako shvataju rad sa hormonima,ne deluje svaki hormon isto.Da bi dao inekciju kravi da trazi mora biti zuto telo na jajniku jer taj hormon vrsi luteolizu(razgradnju) zutog tela i on deluje samo ako je luteinska faza ciklusa,u filikulinskoj fazi ne deluje,sta vise u folikulinskoj fazi moze da stvori i cistu u nekim slucajevima.Jedini period kada mozes dati hormon za trazenje na slepo to je kad si propustio ciklus i kad primetis da je krava prokrvarila onda mozes dati od 9-14 dana jer je onda u luteinskoj fazi....
 
To je pravi momenat i ja vise praktikujem 11 dan,ali nekima dajem i 9 ili 14 dan,sve u zavisnosti od stanja jajnika....
 
Pozdrav, imamo jednu junicu kad smo kupovali musku telad ona je dosla sa njima u paketu i tako ostala, bas je lepa ima negde oko 14 meseci i oko 550 kg pustila vime, majka joj daje oko 30 litara mleka, ono sto nas je muci je da ne trazi, jos jedna stvar je da je bliznakinja sa muskim teletom a ovde seljaci pricaju da ne trazi zbog toga, voleo bih da neko strucan ili neko ko ima iskustva kaze nesto o tome? Hvala
 
ако је близнакиња са мушким вероватноћа да не може остати стеона је 99 %, ал опет постоји тај 1 % , нека ветеринар прегледа унутрашње полне органе, онда ће постојати информација више која може разрешити дилему

сад ако пушта виме - да није била са њима у слободном систему држања - пуштена, па је неко заскочио из екипе :haha:

у сваком случају потребан је преглед ветеринара
 
Cika Jovo , ja imam provtelku koja je bila u taj 1% slucajeva da moze da ostane steona od bliznskog para musko zensko solidna je na mleku , ali lici na bika krupna velika !!!! Nije ostala steona sa V.O nego sam je terao kod bika bik je bio ko bombona otac bika je ASTROMEN a majcin otac RAD tako da mislim da nisma puno izgubio :) Otelila je zensko tele preko 65 kg , krupno isto bikasto :)
 
Zovi veterinara da je pregleda jel unutra sve u redu i da nije slucajno frimartinka.Ovako se moze samo nagadjati.
 
Nicyolas

Биће интересантно пратити је даље како ће се понашати по питању осемењавања, а и њену кћерку ако планираш да оставиш, било би лепо да нам пренесеш искуство
Каква је на млеку ?
 
onako , imala je nekih problema smrsala je jer je zezao lakatni zglob i sada bila je 25l sada ne manje je zasusujem je.
 
Sta raditi sa ovom kravom,kad trazi sluz joj je krvava.......
2zt936c.jpg
 
крв у слузи може и означавати да је еструс у завршној фази - прошао и да је велика вероватноћа да није дошло до концепције - мада не мора да значи

када се појавила слуз у односу на време када си приметио да тражи ?
 
Imas krave koje prokrvare odma kad ovuliraju,a ne treci dan posle ovulacije kao sto je normalno.
 
Ona redovno ciklira,ja sam imao na farmi kod jedne krave cim pocne da pusta sluz ,sluz bude krvava,to je bilo dva puta i vise nije bilo problema.Po svemu ovome meni se cini da ti ona tiho trazi....
 
Nazad
Vrh