Teranje krava

Imam kravu koja otprilike svakih deset dana pokazuje znake vodjenja,veterinar pregledao kaze"unutra sve u redu",2 puta vec osjemenjavana,najmljecnija u stali,steta bi bilo da ne ostane steona.Sta mi je ciniti?
 
Stos je u tome sto taj veterinar ne radi kod mene nego je caletov poznanik pa je onako usput kad je navratio do nas prijateljski pregledao par krava koje su mi bile sumnjive.
 
Skolski primer zavrsetka estrusa
Junica pre par dana napunila godinu (slavila sa svojim drustvom)
a8d6c1f1f7971f59672a2f06fe4ea34c.jpg

eae393a59ce69b4a73840a470c241f19.jpg

7199c7d00b186e5bcd95a303e90f68ca.jpg


Zanimljivo je da je ona vezana pored boksa gde su trenutno 3 bika.. Mislim da bas to utice i ima bas lepo izrazeno teranje. Kad ona potrazi bikovi polude, zanimljivo gledati..
 
Neznam da li je adekvatna tema ali imam pitanje u vezi junice.
Prije 23 dana je osjemenjena umjetno.
Znakovi tjeranja su bili slabo izraženi,nije bila niti nemirna,niti je bila glasna niti je skakala (na vezu je).
Imala je prozirnu sluz i došao veterinar i osjemenio je.2 dana kasnije malo krvave sluzi i to je bilo to.
Danas nakon 23 dana smedja sluz vidljiva.neutralnog mirisa..nema je puno.
Netko veli da je to dobro sto je smedja sluz,netko da nije.kakva su vasa iskustva?
 
Ovo i mene interesuje...Doduse...kod mene kad je veterinar sjemenio,primijetio sam na njegovoj rukavici malo sukrvice a nakon 22 dana sluzi malo.(Ova povada vec 5 puta i ima dvoje teladi iza sebe)
 
Ovo i mene interesuje...Doduse...kod mene kad je veterinar sjemenio,primijetio sam na njegovoj rukavici malo sukrvice a nakon 22 dana sluzi malo.(Ova povada vec 5 puta i ima dvoje teladi iza sebe)
Veterinar nezavlaci ruku u vaginu nego u rektum,ta sukrvica je od povreda kapilara debelog creva i nema uticaj na steonost

Послато са Moto C Plus уз помоћ Тапатока
 
Sad je vec 26 dana od zadnjeg sjemenjenja i pre par dana smo primijetili malo sluzi....cekat cu do 40 dana pa cemo ju pregledat
 
Bio veterinar i rekao za 10 dana kontrola,ukoliko nije steona onda će dobiti hormonsku injekciju i 3 dana kasnije ponovno osjemenjivanje...
 
Mi smo isto jednoj mladoj kravi udarali hormonske inekcije jer jednostavno nismo mogli da uocim kad je u fazi teranja,posle toga je osemenjena ali mi ne deluje da je ostala steona,ali ni ne primecujemo da trazi bika ponovo.
Da li ima svrhe davati hormone ponovo?
 
Ona junica iz teksta gore je steona 6 mjeseci:)lijepo se zaokruzuje,druga junica koja se otelila,sada krava,osjemenjena prije 14 dana i sada cekamo 21 dan da vidimo jeel uspjesna oplodnja ili ne:)
 
Nazad
Vrh