Delovi iz INDIJE za ili protiv???

Nema tu sta mnogo da se pise.Tafe, Mahidra, kineski traktori (ovo je off) su se kod nas pokazali relativno dobro.To vazi samo dok idu.Kada dodje do kupovine rezervnih delova onda nastaju problemi.Svi trgovci nude delove garantujuci svojom casti da su original, a garancija vazi do vrata od prodavnice.Oni nadju izvor tih delova koji su daleko jeftiniji od originala, na delovima pise sve kao na originalu jedino je kvalitet los.Cena tih delova je kao i u servisu, a bitan je profit.Sve se vrti oko profita, a ne oko kvaliteta i to moramo jednom da shvatimo.
 
todor je napisao(la):
sumnjam da cubika ima indijske delove jer nije on od juče da ubacuje bilo kakve delove meni su na 567 ubačeni motinsovi sklopovi pre 5god i neznam ni sam koliko sam mu sati napravio ni trunke ulja ne troši inače obradu je radio feniks iz novog sada
kupupio sam karike indiske" u konzervi" i novu radilicu za 560 ,jedino takva je bila u ponudi ,jos uvek imam račun i garanciju (mislim da je dve godine za radilicu)
 
Zakon o zastiti potrosaca kaze da svaki proizvod mora imati garanciju pa makar i osam dana
 
Jedno je sta kaze zakon, a drugo je sta se desava.Zato uzimajte delove kod proverenih trgovaca obavezno uz racun pa ako se ustanovi da je od loseg kvaliteta Vi tuzite.Jedino tako ce se i ti ekstra profiteri dozvati pameti.
 
@becarina
na cep ulja . postaviosimi pravo pitanje i zbunio :haha: :haha: izgleda da sicevi bolje diktuju pa je veca kompresija i vise probija dole. Ilisam nesto reko ili lupio skroz :ppozdrav:
 
Ma kakvu god glavu imao na njemu kad ti njega moj bajo upiriš u pravi posao svaki propiša na sve strane. ::namigivanje:: Nema vrijednog, a suvog fergusona.
 
@becar
moj samo prska i pokosi 3h sena godisnje sa rotacionom (4 diska ona ga ubije) i ako skupi to seno
i malo u transportu i umalo frezi za bastu .odoh u of ali puno isprska
 
Bećarina pusta je napisao(la):
U IMT-533 imam INDIJSKE sklopove te kompletnu novu glavu i nemam nikakvih problema. Traktor radi ko singerica. Na IMT-549 sam ubacio NOVI motor iz Rakovice i na oko 700 rh sam morao mjenjati klopove i karike jer su originalni bili u banani, traktor se vukao ko mrtva kobila po njivi.

Mislim da je veći problem odstupanje u kvaliteti proizvedene robe kroz određeno vremensko razdoblje unutar iste firme koja proizvodi djelove. A jasno da ima razlike i između proizvođača.
Nisam imao priliku da stavljam Indijsku glavu na 549 ili R65 ali cuo sam da nemoze da se dobije lep rad traktora mada 549 nisam ni video da lepo radi
 
despot je napisao(la):
Mislim da je tema,nevezano za moj problem opsta i da bi SVI trebali da ucestvuju i da ne :spavam:

Informacije su u ovom vremenu veoma bitne za sve nas,one su vreme,a vreme je ::novac::

Bolje da ustedimo za :ppozdrav: i novi ::traktor::
Pa evo da učestvujem u raspravi da nebude da spavam! Naime ja za moje traktore kupujem češke i poljske delove a Indijske nebi kupovao ni u snu!(Zetor, Ursus)
 
na imt560 indijska glava sve ok a duplo jeftinija
na ursusu 1224 indijske dizne sve ok čak kažu da su bolje od originala a
cena mnogo manja 10e a original 20- 50e
na preporuku prodavca koji kaže da indijci imaju i lošu i dobru robu
šta se pokazalo dobro on prodaje i dalje a šta ne vraća
uglavnom kaže da TAFE ima vrhunski kvalitet
 
kloki je napisao(la):
na imt560 indijska glava sve ok a duplo jeftinija
na ursusu 1224 indijske dizne sve ok čak kažu da su bolje od originala a
cena mnogo manja 10e a original 20- 50e
na preporuku prodavca koji kaže da indijci imaju i lošu i dobru robu
šta se pokazalo dobro on prodaje i dalje a šta ne vraća
uglavnom kaže da TAFE ima vrhunski kvalitet

Slažem se upotpunosti.

@PIFTA: Indijsku glavu sam stavljao na IMT-533, ne na 549 i ferguson mi radi samo tako. A postići da 549 radi kao singerica je malo teže.
 
@Becarina pusta : Razumeo sam te da si In. glavu stavljao na 533 a posto si spomenuo 549 ja sm samo dovezao sta sam cuo.
 
Indijski delovi za nase traktore su se pokazali odlicno ja sam ih ugradio pre osam godina i za sada nema na motoru nikakvih problema. :ppozdrav:
 
Trebaju mi lancanici na razvodu imt 533!Danas sam razklopio traktor da vidim sta mi je ciniti sa kompresorom!Kad ono lanac naostio i istanjio zube na lancanicima za samo 2 sezone :udri: :udri:....Gde se moze uzeti nesto kvalitetno..ALI HITNO!!!
 
mirmag je napisao(la):
Trebaju mi lancanici na razvodu imt 533!Danas sam razklopio traktor da vidim sta mi je ciniti sa kompresorom!Kad ono lanac naostio i istanjio zube na lancanicima za samo 2 sezone :udri: :udri:....Gde se moze uzeti nesto kvalitetno..ALI HITNO!!!
To "kvalitetno" tesko ces naci , a sto se tice Jusela tamo ja uzimam ista g...a kao i svud ::lose::
 
PIFTA je napisao(la):
mirmag je napisao(la):
Trebaju mi lancanici na razvodu imt 533!Danas sam razklopio traktor da vidim sta mi je ciniti sa kompresorom!Kad ono lanac naostio i istanjio zube na lancanicima za samo 2 sezone :udri: :udri:....Gde se moze uzeti nesto kvalitetno..ALI HITNO!!!
To "kvalitetno" tesko ces naci , a sto se tice Jusela tamo ja uzimam ista g...a kao i svud ::lose::


Nisi zadovoljan sa njima?
 
Lanac i boze pomozi ali lancanik na radilici katastrofa , spaner nov a ima lufta. stavljao sam ih nisam imao sta drugo da stavim i rade jos a dokle ce neznam
 
J... mu sitno zito...pa sta da kupim,a da ne prodjem kao prosli put?Najproblematicniji mi je lancanik koji tera kompresor!Ako bude loseg kvaliteta desice mi se ista situacija da se okrune zubi pogona kompresora i zavrsice izmedju lanca i lancanika...
 
Druze takva ti je situacija delovi losi sacuvaj boze i sta god da stavis musterija kudi majstora kaze kupio sam nove delove a nece da svati koliko su losi :udri:. Pre urade generalnu i sluzi 20 god. ko normalno radi a sad ako sastavi 10god. puna kapa :sta:
 
Nazad
Vrh