Delovi iz INDIJE za ili protiv???

Ni domaci delovi nisu sigurni, pojavili su se razni traktorski delovi upakovani u kutije "Garant" Futog: klipovi, hilzne, karike, cak i membrana ac-pumpe... Godinama su proizvodili samo lezajeve radilice, a sad skoro ceo traktor...?
Ili to samo neko pakuje Kineske delove u nase kutije?
 
To sam i ja primetio, a prolazio sam puno puta pored Garant fabrike i kad sam video sve te delove kontam nema sanse da tamo sve prave :nono: :nono:
 
Molio bih da mi se objasni kako se moze napravit u KINI<INDIJI<TURSKOJ konusni - tanjirasti zupcanik i poslati-prodati u Srbiju po ceni od 8000 din.
Hajde da malo upotrebimo logiku mada mi je poznato da svi zajedno jako tesko zivimo i radimo .
Pozdrav .
 
I ja se pitam... a kako može tv za 5000 dinara? Onda je konusno tanjirasti skup za 8000. :sta:
 
Pukla mi je glava na 533 i sad sta da radim.
jusil sabac konplet glava indiska 11690
joca rapid krusevas isto indiska simson 23660
naso sam isto indisku simson 22 600

Svi mi tvrde da su to orginal delovi i jedan na drugog i drvlje i kamenje.

Naso sam i neku polovnu trazi covek 100e ako bude dobra uzecu nju
 
vidi u agrogas BG,011/8230551,rade TAFE program,mozda imaju i za 533,a i jusel je jako povoljan vazda bio
 
@bobanvrb

Te "indijske" glave iz Jusela proizvodi neka firma RTD o kojoj nema ni traga na internetu, tako da ti ja preporucujem da ih zaobidjes.
 
Bobane, ne brini. Mi smo ugradili 3-4 indijske glave na 533,539,540 i nije bilo problema ni sa jednom.
Bolje kupi novu nego polovnu. Polovna ima stare ventile i ko zna kakva su sedišta ventila, a i pitanje je zašto je skinuta sa traktora...
 
Jeste rtd.Znaci simson ili kako vec se zovu ove indiske,te treba ugradjivati? :udri:

Mislio sam da kupim novu ali kad sam video ovaj javasluk sa cenama i sa kvalitetom-strasno :udri:
 
prosle godine u mom komsiluku je ugradjena indijska glava[kupljen u juselu] i nema problema.
A za tu polovnu da das 100eura pa plus obrada glave,sicevi,vodjice,ventili, to je jos 100e,naravno ako nije pukla a to je retkost.I imas glavu koja vise ne moze da se radi,jer zamena siceva se radi samo jednom.
Uzmi indijsku i nema problema.Tursku ne uzimaj ni za zivu glavu,jer nisu iste zapremine komore i jako tesko pali. :udri:
 
To nije ništa čudno, može da se desi da su to potpuno iste glave i u istoj kutiji, ali se razlikuje cena od prodavnice do prodavnice. Kod nas je sve moguće...
 
Koliko sam shvatio ima ta RTD indiska i simson
Rtd je jeftinija a ova simson skuplja ,verovatno ima razlike u kvalitetu
 
Da meni treba, ja bi tu kupio. Ako vidiš da nešto ne valja kad je staviš, ti je vrati.
 
kazu samo da su opruge na ventilima tvrde da pucaju klackalice pa da vratim moje stare,Ajd videcu.I ja sam Razmisljao za ovu jeftinu velika razlika.Ima da ostane i za rumu 3. :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh