Chat u svinjarstvu

Malo starija slika,sad su veci:osmeh:

z1EXY.jpg
 
Evo sad sam pricao sa covekom koji ima registrovanu farmu i kaze da su bili prosle nedelje ali zbog africke kuge i rekli su mu da se ocekuje i kod nas jer nema kontrole to jest slaba je kontrola prilikom uvoza ne samo zivih svinja nego i preradjevina
Ljudi sta vi mislite da u Nemackoj nema medju divljim svinjama poneki slucaj te africke kuge, pa oni imaju ubedljivo najvise divljih svinja u eu a i koliko ja znam granice se s Poljskom a tamo je to odavno prisutno. Ali sta, Svaba cuti nek crkne svinja u sumi kakve veze ima, pa znate li vi koliko miliona svinja se utovi u Nemackoj to je ogromna industrija, kod njih svinjarstvo se ne vodi u poljoprivredne vec industrijske delatnosti. Cute nece sebe da ugroze a druge teraju da objave gde crkla divlja svinja i sta se desava, te zemlje ne mogu da prodaju preko grane da izvoze a Svaba moze i oni opet dobri, tako je to kada se igras s velikim i kvarnim igracima a sta cemo mi u eu... pa da nas sj..bu skroz... Samo glup covek moze da misli drugacije od ovog sto sam napisao
 
Evo sad sam pricao sa covekom koji ima registrovanu farmu i kaze da su bili prosle nedelje ali zbog africke kuge i rekli su mu da se ocekuje i kod nas jer nema kontrole to jest slaba je kontrola prilikom uvoza ne samo zivih svinja nego i preradjevina
A na vestima se hvale na sva usta da su zaplenili i unistili oko 1000kg mesa i preradjevina koje se svercuju u putnickim automobilima... Moz misliti neko ode u soping i oduzmu mu kilo kobasica zbog svinjske kuge a u drugoj traci prolazi sleper sa svinjama i sa jevtinim salamama.....:udri::udri:::jako_besan::::sramota::
 
Pozdravljam ! Imam par pitanja nisam sve prostudirao detaljno, nemojte zameriti.

Kupio sam 4 komada po 25 kg i na dvoje ima sitnih tackica po ledjima najvise, a i po ostalim delovima. Da li je to od buva, muva, komaraca ili neka bolest?

Da li je dobro hraniti oko 7 ujutro i oko 9 uvece?

Koliko grama po grlu treba davati hrane na dnevnom nivou? Trenutno dajem prekrupu kukuruznu i granule energofeed gebi za prasad do 25kg. po kilogram na njih 4 po obrogu, znaci na dnevnom nivou pojedu njih 4, 4kg hrane. Kad zito skinem onda cu zitom.
 
Mislim da je u 7h rano a pak u 21h kasno.. ne znam ako si u mogucnosti pomeri ujutru za 9h a uvece najkasnije oko 19h.. tackice su mozda od slame ako si bacao pod njih, neverujem da je suga imali bi svi verovatno..
 
Mislim da je u 7h rano a pak u 21h kasno.. ne znam ako si u mogucnosti pomeri ujutru za 9h a uvece najkasnije oko 19h.. tackice su mozda od slame ako si bacao pod njih, neverujem da je suga imali bi svi verovatno..

hvala maka majstore. u 7 moram jer tad idem na posao. a dam im malo i kad dodjem kuci oko 4 i na kraju oko 8,9. tackice, tj osip kao da se malo povukao. kupio sam im di kalcijum fosfat i dajem dnevno 50ak grama. sad su presle na patent co super i tako se hrane, mislim da ce sve biti ok. juce su ustrojeni, kolega sto ih je strojio nista nije mazao malo su im otekle kese. i vidim da vuku **greška po podu, bojim se da se ne inficira. prskao sam im jodom i rivanolom.
 
Na koliko dnevno treba ograniciti hranu po jednom tovljeniku od 30 do 100kg da li je 2kg dnevno dovoljno proteina 16-17%
325124338abe92ec3d1edef34ff6fe8f.jpg


Послато са Lenovo K53a48 уз помоћ Тапатока
 
Nemam logike ako im dnevno dajem po 5 kg hrane po tovljeniku a mogu toliko da pojedu a imam prirast od 500-700 grama dnevno nema logike uopste i neisplativo skroz ako za dva dana pojede 200 dinara a ugoji se kilogram koji kosta 150 dinara

Послато са Lenovo K53a48 уз помоћ Тапатока
 
40% kukuruza 40% jecma 20% Sojine sacme i Patent premiks sada su oko 40 kg i dnevno ih hranim sa oko 2 kg po tovljeniku.. Landras u cistoj rasi ostavljeni za priplod, Zanima me samo koliko mogu da povecam ili smanjim dnevno kolicinu hrane da bih dobio veci prirast a da se hrana ne trosi uzalud i ne iskoriscuje.. Kao sto kaze Gruja 3kg i po meni ima smisla ...

Послато са Lenovo K53a48 уз помоћ Тапатока
 
Skoro sam uhranio jednog tovljenika za sebe.
Kupljeno prase i sva hrana, jeo je samo Gebijeve proizvode.
Sve ukupno sa prasetom i hranom me izasao oko 27 hiljada dinara, a upastrmljen je sa oko 130 kg.

Svaka vama cast kako pronalazite racunicu za tovljenje.
 
Prvo pises tovljenik , tovljenicima se daje da jedu po volji i kako rastu tako vise i jedu i maksimum dostizu negde kad predju 80kg i tad mogu dfa pojedu oko 3.5kg kvalitetne hrane i onda im prirast bude oko kilograma.
Landras u rasi koje ostavljas za priplod nije tovljenik i tu vazi drugaciji rezim ishrane jer nije cilj da stigne sto pre sa sto manjim utroskom hrane .
 
Milane svaka ti je na mestu.... ja nazimice hranim do 100kg pun gas,kao za tov,a od 100kg mi jedu hranu za suprasne krmace i sve to dok se ne oprase,taman stignu dobru kilazu na pripustu.... e sad 3kg tog koncentrata za nazimice je po meni ok,ali bitno ti je vise da izbalansiras cenu kg koncentrata i prirasta za nazimicu,ako razumees sta hocu da kazem.....

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh