Chat u svinjarstvu

Pa pretpostavio sam to,kada god meni dodje da imam prasica ono cena i potraznja ??????..
A kada je dobra ja muku mucim sa nazimnicama i osemenjavanjem..
 
Samo koprive ko ima mogucnost da odvoji vreme za to,izuzetno zdrave,ciste im organizam,brze napreduju a i imaju veliki sadrzaj proteina...kvalitetno meso moze samo od zdrave zivotinje da bude-batale i koncetrate kad ima das:) sigurno se ubrajaju i u superhranu a nisi ih nista platio.Ja sto hranim za sebe u sezoni ne prodje jedan dan a da im ne dam.Inace gde sam video da su pustene napolje da pasu i to izgledaju kao odvaljene od stene a i garant zdravije sto su na vazduhu i `riskaju` po zemlji.
 
Tovnim 14% proteina do priplodne mase .i starosti oko7-8 meseci. kasnije ne vise od 2.5kg dnevno i prati da ga ne u tovis mnogo drzis ga da bude u kondiiciji ne mrsav ali ne utovljen mnogo ..balansiraj proteine i koliicnu hrane
 
Kako praktikujete osemenjavanje krmaca. Da li jedamput ujutru pa istog dana uvece ili jutro pa jutro ili mozda tri puta? .. i posle kog dana osemenjavate kada se primeti trazenje nerasta to jest kada se ukopa umesto stoji nece da jede i slicno? .. Pre svega me zanima iskustva ne teorija..

Послато са Lenovo K53a48 уз помоћ Тапатока
 
Imam jednu nazimicu , vidim ja da ona potrazuje nerasta al kad kolega dotera ona bezi , nesigurna je. E sad , dao bi joj onu inekciju za potrazivanje , samo kad da joj dam? Kad tako nesigurno potrazi ili sad jos dok uopste ne trazi? Koji je najbolji tajming?
 
Ako je crvena pozadi i nemirna onda je slobodno ostavi sa nerastom. Bežaće dok se ne umori a kad se umori onda će stati. Samo budi uporan
 
Pozdrav dobri ljudi, imam jedno pitanje
Mucim muku da ovde kod mene nadjem male odbijene prasice.. Uspeo sam naci kod nekog dekice ali su prasice 12-13 kg i on ih hrani grooverom?? Koji bi trebao da se daje od 15 do 25 kg koliko se meni cini i jos povrh svega to je cantavirski groover farm comerc dakle kvalitet ubi boze.. E sad mene zanima ako bih ja to uzeo i nastavio sa kvalitetnom hranom da tovim dali bi se taj los pocetak mogao odraziti na vitalnost svinja i kasnije rezultate na kraju tova? Tovio bih cisto za licne potrebe sa patentovim premixom i njihovom recepturom koju bi blago modifikovao..
Znam da je kod tovnih pilica prva polovina tova najbitnija i ako se tu zakine na hrani onda rezultati kasnije znaju biti losi ali ne znam dali je isto i kod svinja?
Hvala unapred na odgovorima
 
U svakom tovu je vazan pocetak ali posto ti tovis za svoje potrebe nije strasno ako budu mesec dana u tovu duze jel da?Kada budes prelazio na bolju hranu nepreteruj sa kolicinom da nedobiju proliv i sticice oni do zime lepo:ppozdrav:
 
Pozdrav svima. Drzim svinje godinama, ali su neznam ni ja koja vise rasa. U blizini nemam gde da kupim cistu rasu pa me interesuje kupovina u patentu ili delti. Kakva su iskustva imali garancije na suprasnost nazimica. Naravno cena. I jos nesto negde sam procitao da je u patentu moguca kupovina na kredit kod pro kredit banke sa grejs periodom od godinu dana. Svaka informacija bi mi bila korisna, hvala unapred? Pozdrav...

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока
 
Momci daj pomozite mi molim Vas !

Imam problem sa veterinarskim inspektorom...

Kako se kod vas u kraju vrši testiranje svinja na leptospirozu ? Odnosno na kom broju grla se radi uzorkovanje, da li moraju sva grla ili može određeni procenat zapata ?
 
Momci daj pomozite mi molim Vas !

Imam problem sa veterinarskim inspektorom...

Kako se kod vas u kraju vrši testiranje svinja na leptospirozu ? Odnosno na kom broju grla se radi uzorkovanje, da li moraju sva grla ili može određeni procenat zapata ?

Neznam kako da ti pomognem ali reci cu ti da prvi put cujem za to a imam skoro 42 god to kod nas nisu nikad radili:sta:
 
Nisu bili ni kod mojih komsija a raspitacu se za farme,kod nas je nadlezna Zrenjaninska inpekcija a kad kontrolisu u vezi subvencija onda doce i Beogradski inspektor zajedno sa nasom
 
De molim te raspitaj se.

Sviđa mi se što je Zrenjanin, da vidim kako je kod vas, ovde je Kikinda i najala je brate znaš li šta je to... užas...

Evo sad sam pricao sa covekom koji ima registrovanu farmu i kaze da su bili prosle nedelje ali zbog africke kuge i rekli su mu da se ocekuje i kod nas jer nema kontrole to jest slaba je kontrola prilikom uvoza ne samo zivih svinja nego i preradjevina
 
Nazad
Vrh