Chat u svinjarstvu

Nisu iz Nemacke dosli vec iz slovacke. I da znate ti prasici iz EU dodju probrani sa nekoliko farmi a ne kao sto neki sanjaju ovde na forumu kako mogu da uvezu iz Nemacke vrhunske prasice A klase. Paste da Vam Svaba nepokloni :spavam:, prasica idalje NEMA dovoljno na trzistu koliko se jos uvek traze tako da mozete kao i JA samo da sanjamo o nekom pojeftinjenju.

Ko sanja ?? Znam kakav je kvalitet bolji je sigurno od nasih prasica. Covek iz okoline u turnusu ima nekoliko hiljada i samo iz nemacke dotera desi se da na nekoj turi nema nijedno uginuce a naravno na nekoj ima ali ne vise od 10-15% dok kod nase robe ima mozda i preko 25-30% pa do cak i 50%, ali ovi nasi koji imaju farme imaju kvalitet kao svabe tako da njihova roba vredi tih 270din


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Meni za 3meseca izlazu sa minimum 105kg prosek a ako uzmem skart robu od jednog-drugog onda mi treba 4.5-5meseci pa ti vidi samo da ustedim na kukuruz i premikse a ovako izbacim 3 ture godisnje i racunas i subvenciju barem za jednu turu visak naspram ovih losijih.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Meni za 3meseca izlazu sa minimum 105kg prosek
Pa to je vreme normalno kod vecine ozbiljnih tovljaca i sa nasom prasad, pa i kod mene je bilo uvek bas tako oko 105 kg. za 3 meseca. Naravno da kad su mi prasad bila potpuno zdrava od prasenja, bez proliva, pneumonije,..Tako da i kod malih proizvodjaca mozes da nadjes kvalitetnu robu, po pijacnim cenama, ali moras da napravis krug proizvodjaca od medjusobnog poverenja. Ja otkad imam problem sa pneumonijom obavezno pitam jel za tov kupujes i upozoravam da mora da izvrsi pelcovanje pre unosenja u objekat.
 
Ko sanja ?? Znam kakav je kvalitet bolji je sigurno od nasih prasica. Covek iz okoline u turnusu ima nekoliko hiljada i samo iz nemacke dotera desi se da na nekoj turi nema nijedno uginuce a naravno na nekoj ima ali ne vise od 10-15% dok kod nase robe ima mozda i preko 25-30% pa do cak i 50%, ali ovi nasi koji imaju farme imaju kvalitet kao svabe tako da njihova roba vredi tih 270din


Sent from my iPhone using Tapatalk
Pricas kao da je normalno da ima 15% uginuca. Kad toliko plati prasice i ima toliko uginuca on tu turu radi dzabe, a ako neko ko se ozbiljno bavi tovom ima 50% uginuca taj treba da batali taj poso.
 
ja nikada nisam imao uginuca u tovu. a sto se kvaliteta prasadi tice mora se uloziti u genetiku. ja sam pretprosle godine kupio nazimice sa farne u vognju i zadovoljan sam placao sam landrasa po 360 evra a f1 po 340 sada su mi se prasile po treci put jedna 18. jedna 17. landras sada u februaru treba da se prasi samo su prasad osetljivija na bolesti nego od mojih domacih krmaca.
 
osemenjavam idem u voganj na farmu imaju sve rase semena svezeg jedna doza je 500 din uzmem dve doze i osemenim ujutro i uvece ili obrnuto otprilike 12 sati razmaka. nemam svog nerasta ali planiram da kupim ili cu ostaviti od mojih krmaca.
 
Danas zvao stalnog kupca,da mu prijavim za 10-15 dana da ce biti robe za prodaju. Rece mi cena se nije menjala 250-260din. Kaze nema prasadi ni ni...
 
Coci64: Dobro izlupao sam tih 50% ali znam coveka ko je imao pre 2god 30-35% uginuca kad je bila ona velika susa temperature napolju preko 38c a on naspram to imao isto probleme sa pneumonijom i od tada se opametio i kupio samo od nekih gore tamo ko su imali od 20krmaca pa na gore i iz PIk beceja ja msm da je uzeo.

- - - - - - - - - -

Ranbobas: E to cenim,ali kod mene je bio drugi slucaj,uzeo sam od jedne zadruge iz kljajiceva i oni su mi rekli da je sve u full uradjeno(Mozda je bilo 90% uradjeno sve u full a 10% zarazeni)jer oni su uzeli 2-3kamiona od ovih koji imaju 20-50krmaca i posle im ostao jos jednu turu da mi donesu i nisu imali robe i uzeli od sitnicara to da vidite kakvi su bili uuzas i nakoh 5meseci nekako izguram i njih ali brate nakrkao sam im inekcijama sigutni 3 meseca i kroz hranu isao i kroz vodu jedva sam ih spasao ali sva sreca da je cena bila dobra sto se tice tovljenika prosle godine.Koliko prasadi imas?mozes u pp
 
Nazad
Vrh