Chat u svinjarstvu

A jel normalno da meni stigne opomena zbog neplacenog penzionog za dva kvartala 37.000? ili ce mi biti fendovane stvari a pritom mi drzava duguje 560.000 dinara samo za subvencije od maja meseca? Da li je normalno da imam 3 radnje za prodaju stocne hrane (patent co) i sve normalno radim i placam sve moguce poreze a na 10km od mene covek sve to isto radi ali iz dvorista i pritom kaze da sam ja budala. I u pravu je covek. A sutra ce meni doci inspekcija zato sto nisam okacio na vrata radno vreme a njemu nece niko doci. A uz to ima vecu zaradu zato sto ne placa PDV i doprinose radnika.
 
Ne morate mi persirati mladji sam od vas. Sad im se mozda ne isplati da uvoze, ali vi ne znate kada je to prase zaklano, mozda pre par dana, a mozda i pre godinu dana kada su uvozili. Mi u selu imamo coveka koji ne drzi prasice ali nadje u selu gde ima, uredi ga i donese kuci na ovalima pecenje. E sad ja da sam na vasem mestu ne bi me mrzilo da skoknem na dva tri mesta ali da znam sta jedem, i svi gosti.
 
Prslegodine nije moglo, meni propalo 60.000din. Ne znam kako je ove godine, a u istoj sam situaciji

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Meni je pre per dana rekao jedan prizvođač da na 150 din ima čisto 25-30e :sta:
nisam hteo da ulazim u diskusiju s njim straiji je i školovaniji od mene...

Kod mene je bio ove nedelje u poseti Dr.Klaus iz Sano,I rekao mi da u nemackoj je on cistu zaradu imao po tovljeniku oko 6e,cene su slicne kao ovde kod nas.
 
Bio je i kod mene pre 3 meseca, pijanac matori svima isto priča, voza ga Čeda dosadni.

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Meni je pre per dana rekao jedan prizvođač da na 150 din ima čisto 25-30e :sta:
nisam hteo da ulazim u diskusiju s njim straiji je i školovaniji od mene...

Verovali vi ili ne i ja sam na tovljenicima koje sam izbacio pre par nedelja imao zaradu preko 20 evra po komadu. Prodati su po 150(coveku koji radi usluzno klanje, trebalo mu je za neke njegove musterije), nisam vadio pasose, ali necu dobiti ni subvencije. Znaci 22-23 evra bez subvencija.
 
Verovali vi ili ne i ja sam na tovljenicima koje sam izbacio pre par nedelja imao zaradu preko 20 evra po komadu. Prodati su po 150(coveku koji radi usluzno klanje, trebalo mu je za neke njegove musterije), nisam vadio pasose, ali necu dobiti ni subvencije. Znaci 22-23 evra bez subvencija.

Pises o zaradi na kupljenom prasetu?
 
Nazad
Vrh