Chat u svinjarstvu

Intersuju li nekoga kvalitetne priplodne nazimice? U pitanju je Danska genetika, oko 100 f1 nazimica.
Da ne bi bila reklama ako nekog interesuje neka se javi na pp
 
[h=1]НОВИ УСЛОВ ЕУ: Повуците мере за млеко и свињетину![/h]






PinExt.png


in[COLOR=#FFFFFF !important]Share




БЕОГРАД – Шеф Сектора за европске интеграције Делегације ЕУ у Београду Френк Јанмат изјавио је да је Србија усвајањем заштитиних мера приликом увоза млечних производа и свињског меса из ЕУ прекршила Споразум о стабилизацији и придруживању.
Морамо да укинемо заштитне мере за свињетину, као и за млеко (Фото: Јутјуб)
„Влада Србије нас је обавестила да ће те мере бити на снази до 31. децембра, када ће, како очекујемо, престати да важе, мада би било боље да се то догоди раније“, рекао је Јанмат.
Он је изјавио да је прошлог месеца у Србији подигнут ниво дозвољеног присуства афлатоксина у млеку на 0,25 милиграма по килограма, док у ЕУ важи максимум од 0,05 милиграма.
„То ствара тешкоће приликом евентуалног извоза млечних производа у ЕУ.Српске компаније морају да докажу да у њиховим производима ниво афлатоксина не прелази 0,05 милиграма“, рекао је Јанмат, уз позив надлежнима у Србији да дозвољено присуство афлатоксина ускладе са ЕУ.
„То би требало да буде праћено темељитијим системом инспекције и контроле“, оценио је Јанмат.
Он је изјавио да је ЕУ и даље највећи трговински партнер Србије.
„За ЕУ је везано 69 одсто српског извоза и 61 одсто српског увоза. Скоро три четвртине директних страних инвестиција у Србији долазе из ЕУ“, навео је Јанмат.
Уз констатацију да Србија излази из треће рецесије у протеклих пет година, Јанмак је рекао да ЕУ предвиђа да ће Србија ове године остварити економски раст од 0,7 одсто.
„Незапосленост се спустила испод 20 одсто, инфлација је ниска, остварено је значајно смањење буџетског дефицита за првих девет месеци ове годне“, изјавио је Јанмат.
Он је изразио забринутост због високог јавног дуга, који ће, као се процењује, 2017. достићи 80 одсто бруто државног производа (БДП).
Јанмат је рекао да у малим и средњим предузећима ради више од 70 одсто запослених, али да се налазе у неповољнијем положају у односу на државна предузећа и приватни сектор који добија државну помоћ.
„Мала и средња предузећа су највише погођена тешкоћама у финансирању, па смо предложили влади да им пружи подршку“, изјавио је Јанмат.
Према његовим речима, државна помоћ је у Србији прошле године порасла на 2,7 одсто БДП, док је у ЕУ таква помоћ на нивоу 0,8 одсто.
„Потребно је да Србија преиспита ефикасност државне помоћи“, оценио је Јанмат.
„Србија би требало што пре да усвоји нови закон о генетски модификованим производима и усклади га са европским стандардима, али може да забрани узгој ГМ култура“, изјавио је Јанмат.
[/COLOR]
 
Stvarno nas mnogo stite tim merama ja dao pre dve nedelje nesto svinja i po 120din, po to nema nigde u eu u madjarskoj tada bese 365huf ili 142 din. O mleku da i ne govorim kod nas 22 placa imlek sto je isto najniza cena u eu, sta nas onda stite te mere ao izvozu u eu ne treba trositi reci. E srbijo....
 
Uvoz i postoji da se stvori visak na nasem trzistu,a raznoraznim postupcima su onemogucili izvoz,tako da jedino preostaje da radis za dzabe ili isprodajes sve i odes na socijalu.Mislim da Hasim Taci ne bi imao nikakve primedbe na ove mere kojima nas stitekoliko su dobro smisljene.
 
Kod mene tov traje dok se ta ista krmaca ne oprasi i kad treba da zaljucim prasice, ja izbacujem tovljenike. Krmace semenim 3-5 dana nakom zaljucenja, krmaca nosi 115 dana i prasice drzim sa njom 28-42 dana. U principu nesto manje od 6 meseci. Ja i ne mogu drugacije jer ne bi imao gde da zaljucim prasice, ako ne bi prodao braove.
 
Pre tri dana sam utovario turu i to samo od jedne krmače. Prosek 106kg.
Ista ta krmača (majka od tih prasadi) se posle toga oprasila 5.11. (118 dan)
Nešto se juče preračunavam i razmišljam kako su mi ekstra brzo napredovali i onda mi proradi pamćenje i setim se da posle prašenja te ture prasadi koji su utovljeni, krmača nije nekih nedelju-dve htela da traži brava i tu sam već prestao da razmišljam jer će me zaboleti glava.
Obično kako izlete jedni tovljenici, tako uleću zalučeni prasići u tov. Razlika par dana. Ovaj put je razlika malo veća.
 
dali kada dajes konctret na tovljenika i kad dajes samo kukuruz i jecam al ima ista mesnatost???

ii kad ne dajes koncetrat ide vise na mast/??

kolko bi trbalo kila koncetrata pojeti od 100 kila pa do 250 recimo ????

nisam nikad tovio koncetratom pa bi sad jednu tovio da vidim dali ce ima vise mesa???
 
Nisam znao gde da postavim ovo pitanje pa cu ovde, posto mi treba savet iskusnih tovljaca i ljudi koji su iskusni u klanju. Danas zakoljem jedno tovljenince od 90kg merili ga na stocnu vagu, uradimo ga u polutke sa glavom i jedna polutka tezi ravno 37kg, tako da ispada da je ocisceno bilo 74kg i da je otpalo 17,77%. Pa kako je moguce da tako malo odpadne ako smo mi dobro izracunali. Da li se jos kome desavalo da tako malo odpadne?
 
Ako mislis na duzinu tova kod mene oko 5,5 meseci od zalucenja posle pete nedelje, ili 4 do 4,5 meseci od 20kg opet zavisno da li tovim do 110kg ili 120kg a nekad i preko. Grujo druze da nam samo usi pojedu ne bi bilo strasno pustimo kosu i problem resen:haha:

Sa kojim koncetratom ih hranis?mislim na duzinu tova, od 25kg pa koliko vam treba da stignu do 110kg?
 
Dobri prasici od 25kg kad se ubace u tov pod uslovom da nema neke bolesti u toku tova moraju da stignu da 110kg za 3.5 do max. 4 meseca.
 
Od dana prasenja krmaca, (dve oprasene u dva dana) do dana prodaje tovljenika proteklo je tacno 6 meseci.
Prosek tovljenika je bio 117 kg.
 
Nisam znao gde da postavim ovo pitanje pa cu ovde, posto mi treba savet iskusnih tovljaca i ljudi koji su iskusni u klanju. Danas zakoljem jedno tovljenince od 90kg merili ga na stocnu vagu, uradimo ga u polutke sa glavom i jedna polutka tezi ravno 37kg, tako da ispada da je ocisceno bilo 74kg i da je otpalo 17,77%. Pa kako je moguce da tako malo odpadne ako smo mi dobro izracunali. Da li se jos kome desavalo da tako malo odpadne?
Trebalo bi da otpadne od 25 do 30%
 
Nazad
Vrh