Chat u svinjarstvu

Imas kvalitetne svinje oko Krusevca,Cacka,V.Plane,Pozarevca,to je juzno od Dunava,a u Vojvvodini vec neka se javi neko adekvatniji.... Ja sam uzeo kod Davidova u Melencima

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Za koliko novaca moze da se napravi za 10 krmaca objekat topao za izolacijom, resetkama, ne previse moderna varijanta vec onako domacinski.
 
Opet sve zavisi koji sistem zeliS,da li cekalisya ili bikseve,da li bi i prasad bila na resetci nakon zalucenja ili na betonu,materijal od kog radis objekat,da li radis nesto sam ilo sve placas....ali racunam da neki objekat sto kazes domacinski ispod 100e po kvadratu ne racunaj.... Ja sve radim sam,kosta me samo materijal oa ne mogu da izracunam tacno....

Evo sad radim prasiliste i sa cetri boksa za prasenje,

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Kod nas velika pometnja. Na fejsu se pojavio lik pod laznim imenom i javno prozvao imenom i prezimenom i adresama sve mesare u Kikindi njih sest sedam koji su klali i prodavali meso i preradjevine od kuce. Dokacio ih za sve od nehigijene do nelegalnog bogacenja i javno pozvao inspekciju da intervenise. Ne bi to bilo nista da nije doibio veliku podrsku od mnogih svojih istomisljenika sa fejsa. Prepucavanje i pretnje sa svih strana. Nisu ni mesari mutavi. Raspitali se, ali ne mogu da udju u trag tipu koji je to pokrenuo, a ovaj okurazen podrskom svakim danom sve bezobrazniji. Za celu stvar zainteresovala se inspekcija tako da je dosta ljudi prekinulo sa radom plaseci se visokih kazni. Jedino trlja ruke lokalna Vet. stanica koja kao jedini otkupljivac i dalje placa 125 dinara. Krmace i teze svinje vec duze vreme ne otkupljuju. Ovi privatnici placaju oko 150. Kakvu taj tip ima korist moze samo da se pretpostavi. Dal je zavist, bezobrazluk, licna korist ili nesto cetvrto pokazace vreme. Uglavnom otkazali su mi za ovaj vikend tri komada.
 
To obicno konkurencija koja je u sistemu uradi, i kod nas par privatnika su na maksimalnom oprezu bas iz tih razloga pa ih moras dugo cekati a svinje prerastaju.

Послато са SM-A310F уз помоћ Тапатока
 
Pozdrav narode... Planiram uzeti 10 krmaca, umaticenih sa pravom na subvencije... Moze li neki savet koja rasa se najbolje pokazala? Ja bih pretezno radio prodaju prasadi od 20-25kg, i sto bi mi ostajalo gajio bi ih pa prodavao kao priplodne nazimice... I da sto se tice objekta, imam jedan zidani objekat tu imam 4 boksa, planiram praviti jedan od 10 ali drveni, znaci dole beton, posadim stubove i okolo zatvorim daskom , to radim zbog finansijskih razloga i zbog legalizacije objekata... Unapred hvala
 
Kako su se pokazali sendvic paneli u izradi objekta za svinje

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Pozdrav narode... Planiram uzeti 10 krmaca, umaticenih sa pravom na subvencije... Moze li neki savet koja rasa se najbolje pokazala? Ja bih pretezno radio prodaju prasadi od 20-25kg, i sto bi mi ostajalo gajio bi ih pa prodavao kao priplodne nazimice... I da sto se tice objekta, imam jedan zidani objekat tu imam 4 boksa, planiram praviti jedan od 10 ali drveni, znaci dole beton, posadim stubove i okolo zatvorim daskom , to radim zbog finansijskih razloga i zbog legalizacije objekata... Unapred hvala
Landras i veliki joksir

Послато са Lenovo K53a48 уз помоћ Тапатока
 
Imam ja betonske ali nisu becejske. Imam negde cenovnik sa sajma ali nisu jeftine oko 15.000 je od metar duzine.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Zbog nepravilnosti i loseg kvaliteta mesa i preradjevina, Rusi zabranili uvoz iz Srbije iz klanica BIG BUL, Matijevic, Zlatiborac, Karneks. Samo mi mozemo da jedemo njihovo smece, a oni da se bogate. Znate onaj becarac?? Jedva cekam poskupljenje mesa da na kosti kupim mercedesa.
 
Raznih cuda sam se nagledao...jedan covek prodaje pricu kako se svinje dave sto jeste pa posle vidim da im da jednu kofu hrane a svinja dosta a kos pun kukuruza planira za prodaju...narod je cudo hteo bi sto kaze ona poslovica i da stisne i da p----.
 
U planu mi je nabavka 10kom F1 nazimica.Cujem sad da izlazi pravilnik koji ce biti promenjen i nece se moci dobiti povrat 50%.Za subvencije od 15,000 nisam saznao da li ce i tamo biti problem.Da li je neko uzimao skoro F1 i u cemu je sad taj problem da je do sad moglo a po novom pravilniku nece moci,mada nije izisao ali meni iz Patent farme daju samo izjavu o poreklu ali za povrat treba papir na kom pise pedigre.Sta je sad to,igra reci ili nesto trece?
 
Koliko ja znam nema promena. Pravilnik je isti kao i prošle godine. F1 j dalje ide i uvek će tako biti, a za subvencije treba 10 kom. Za povraćaj prilikom kupovine mora pedigre. Imam ja nazimice za prodajj javi se od 8.7. Tel 0652646633

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
A kada se salje dokumentacija za povracaj za kupljenje nazimice da li kopija pedigrea mora da se overava kod notara ? Da li vi saljete originale?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Raspitaj se prvo,cuo sam da sad vise nema provracaj posto je subvencija 15000

Послато са TA-1021 помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh