Chat u svinjarstvu

KOlko godina nas par na forumu moramo da tumačimo da cijene ne zavise od lokalnih prilika ili političara , il dal je kod nas posijano ovolko il onolko , te zabrante uvoz , te izvoz . Poljoprivredni proizvodi koji su berzanski zavise od svjetske ponude i potražnje a nije nam kriv ni Vučić ni Dodik ni neko drugi . Dok nekome ne smrkne drugome ne svane :


Kriv je onaj ko je potpisao sa tom eu o bescarinskom uvozu i skidanju prelevmana. Lako je urediti svoju proizvodnju i trziste u nemackoj, francuskoj kada je njihova proizvodnja zasticena. Sve sumnjam da bih se Srpski tovljenik mogao izvesti u tu nemacku ili bilo koju drugu zemlju evropske unije. Ovde se visak na trzistu pravi sa tim uvozom.
 
e da nije tog uvoza nasa poljoprivreda bi cvetala,ja se ne bavim tovom svinja ali radim malo plastenike i kad mi je paradajz u maju bio 80 din da places samo,preplavili nas albanci!
 
imam kora od drva mi ostalo dosta od bagrema i hrasta nešto, smem to da bacim svinjama? imam ograđeno, gde su vani u kaljuži pa sam im mislio baciti u to blato.
 
Muljali su nasi mesari i uvoznici.U svemu tome im je EU pomogla sa svojim viskovima.S obzirom,da je EU nasla novo trziste za one viskove namenjene Rusiji,ocekujem stabilizaciju i naseg trzista.Oscilacija je naravno uvek bilo i bice,ali ce se sasvim izvesno cena uskoro stabilizovati u normalu.
Jeftino meso je proslost.Nedaj Boze samo opet nekih turbulencija,koje na nas prenosi uredjena EU.:osmeh:
 
Ako se u skorije vreme vratimo na pređašnje stanje sa cenama (kao u zadnje dve godine) onda će 100% zaigrati mečka pred nečijim vratima. Građanski rat
 
Ako se u skorije vreme vratimo na pređašnje stanje sa cenama (kao u zadnje dve godine) onda će 100% zaigrati mečka pred nečijim vratima. Građanski rat

Ma kakav građanski,ovaj narod je ubijen u pojam i sad mu je svejedno.Ne znam šta bi moglo da ga trgne iz ove letargije,al zato Av i Toma lopinaju bratski.AV preko brata a predsednik preko žene-domaćice i sina,a narod sve gleda i ništa.
 
Navikli da prodaju skupo i da ubiraju ekstra profit.Oni nikad ne rade ne u minusu,cak ni na nuli.Neka se oni odreknu na mesec dana zarade kao sto su stocari dve godine pa nek izdrze.
 
Nazad
Vrh