Chat u svinjarstvu

Danas su mi veterinari ustrojili prasad i udarili inekcije protiv glista,kolika je karenca tim inekcijama?
Mislim posle koliko mogu da se kolju prasci?
 
Neispravnosti u sremskim klanicama: REAGOVALA INSPEKCIJA

22/07/2019


Ilustracija
Veći broj nepravilnosti u preduzećima koja se bave preradom hrane životinjskog porekla zabeležen je u Sremskom okrugu prilikom pojačanog nadzora veterinarske inspekcije, saopštilo je Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede.

U objektu koji se bavi preradom mesa „Gozba doo“ iz Vojke u opštini Stara Pazova u trenutku kontrole zatečeno je klanje svinja, pri čemu nisu bili poštovani opšti uslovi higijene hrane, a u prostoriji za rasecanje mesa zatečen je neispravan sterilizator.
Inspektori su privremeno zabranili klanje, rasecanje i dalji proces proizvodnje.
Klanica je u toku dana kupila nove sterilizatore, ispravila nedostatke, a mesno nadležni inspektor je obavio dodatnu proveru u poslepodnevnim časovima i subjektu dozvolio dalji rad.
U objektu za klanje i preradu mesa papkara „Sremac“ iz Inđije konstatovan je veći broj nedostataka kad je reč o uslovima higijene hrane životinjskog porekla, kao i 416 kilograma hrane životinjskog porekla koja je bila neobeležena, neoznačena i kojoj nije moguće utvrditi sledljivost.
Ta hrana je proglašena nebezbednom, stavljena van prometa i poslata na neškodljivo uništenje u prisustvu veterinarskih inspektora.
Pomenutom subjektu u poslovanju hranom doneta je mera zabrane upotrebe prostorija i opreme do otklanjanja nedostataka.
 
Nova tura,nova avantura.
9693588fbb00926a34e0a68ca5548b3b.jpg
1504c24a8367192339daf8bed73c4c97.jpg


Sent from my HTC U12 life using Tapatalk
 
Bravo kolega....
Jesu to gore paneli na plafonu?

Послато са TA-1021 помоћу Тапатока
 
Ima linkod nas neko ko uvozi polovnu opremu,treba mi hranilice za tov.... Hvala unapred na odgovoru

Послато са TA-1021 помоћу Тапатока
 
Veselo. Kazu da su ubijali svinje a da pritom i nisu uzimali krv na uzorak. Sada se tek usporilo sa ubijanjem, pa se valjda salje krv na analizu u Spaniju.
 
Propaganda,da se eu resi svojih svinja tj viskova

Послато са TA-1021 помоћу Тапатока
 
Kod nas dele registre gde mora da se vodi odlazak i dolazak svinja na gazdinstvo. Uz obavezno obelezavanje u roku od 7 dana mora da se prijavi svako uginuce, prinudno klanje ili prodaja. Prodaja samo poznatom kupcu to jest otkupljivacu. Isto kao i kod prodaje junadi. Po tome nema vise prodaje od kuce mesarima ili za disnatore. Jel ima jos kod koga ova praksa?
 
U Hrvatskoj se tako radi od 2007. svatko tko se bavi proizvodnjom svinja ima vlastite markice za označavanje i ono je obavezno samo kad svinja napušta farmu, malo dvojbeno jer u pravilniku piše " Svinje se moraju označiti čim prije, a najkasnije prije otpreme s gospodarstva. " e sad koliko je to "čim prije" tj . koliko dana neznam, ja sam svoje označavao prije prodaje,, a u registar se moraju upisati u roku od 14 dana od dana prašenja (datum prašenja i broj prasadi) a kod kupnje na dan dopreme. Sam sam pisao putni list a veterinar mi je samo izdavao potvrdu o zdravstvenom stanju tj. da na farmi nije zabilježena pojava zarazne bolesti. Na početku godine sam morao predati izvještaj o brojnom stanju na dan 31.12. prethodne godine po kategorijama, prilikom dolaska inspekcije morao sam im dati taj registar i pokazati kopije putnih listova od prodanih svinja.
 
Kod nas dolaze iz veterinrske stanice svakih 10 dana da proveravaju promene, tj da li ima uginulih i zaraženih.
Više se plašim da oni sami ne donesu neku zarazu.
 
Овде код мене долазе сваке недеље, ветеринар у свако двориште које обилази треба да обује други пар чизама. И наравно дезинфекција. Већи су проблем камиони који односе угинућа, они иду по целој србији.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh