Chat u svinjarstvu

Danas nije moglo da se prođe kroz S.Mitrovicu od policije.Nema mesta gde ih nije bilo.Ispred zgrade opštine službeni automobili ograđeni žutim trakama.
 
Danas su ponovo napali jednog sto kilasa jedva sam ga spasio, poceli od glave i ujedali ko vukovi dogod daje znakove zivota, posle ga ostave ako padne. od pre neki dan sam promenio premix neki sklj. smanjio sojinu pogacu, povezao lance, pobacao po oboru flakone od kisele vode,provetravam preko dana i opet isto.Ja vec dugo godina tovim oko 100kom godisnje , i unazad dve godine imam ovo sr...e. vise nisam pametan, a bit cu cim prestanem da tovim.Zadnja cena je bila 120rsd sada bih dao odma, samo da tovare, da se oslobodim ovih kerova.
Naj verovatnije je do hrane.Ja sam imao veliki problem sa prasicima i nazimadima kada sam poceo davati novi kukuruz, jer su skoro svi poceli medjusobno da jedu jedno drugom usi(u boksu po 17 kom.).Receno mi je da dajem obavezno Minazel plus i stanje se stabilizovalo za jedno dve nedelje.Inace stalno dajem sad Minazel ali cu morati da se vratim na Minazel plus, jer kod malih poceli da se javljaju prolivi.
 
Sve oni znaju,ali je ovo danas bila dobra prilika da se skupimo,kako neko nije ranije rekao da ce dolaziti,inace ja sam pozvan u delegaciju od 10 ljudi u posetu ministarstvu trgovine,treba da nam jave kada nas mogu primiti.
Zasto ne stavite jedan od zahteva da dignu carine, i da se jasno deklarise koja je roba domaca a koja je III klasa uvezena, o da uvedu kvote za uvoz. Nama nista drugo ne moze da pomogne .
 
Najlaksi i najbolniji protest je da odbijemo da placamo bilo sta drzavi,ukljucujuci i struju.Brzo bi se naslo resenje,ali ima ko ceka subvencije pa ne moze da se " zajebava " zato sto ce mnogo da izgubi.

Vidim pojavljuju se neki predstavnici proizvodjaca,koji se bave i otkupom.Da li se nadaju da ce biti kao prosli put kad nam je trgovac vodio pregovore,pa platili prosecnu tezinu svinja 120 kg,a sve sto predje moras da se odreknes.

Ne znam da li ima razlike ,dati 120 kg mesa po 150 dinara,ili 150 kg po 120,osim zadovoljstva da smo pobedili kao Sloba na Kosovu.
 
Najlaksi i najbolniji protest je da odbijemo da placamo bilo sta drzavi,ukljucujuci i struju.Brzo bi se naslo resenje,ali ima ko ceka subvencije pa ne moze da se " zajebava " zato sto ce mnogo da izgubi.
Druze zaboravio si jednu stvar, ti njima ne platis etoti za mesec dana sudskih izvrsitelja sa presudom i pocnu da ti plene imovinu, i jos ti napakuju kamatu. Oni su resili da nas uniste. Kao sto su unistili banke, preduzeca i sve ostalo sto je valjalo u ovoj zemlji.
 
Mogu protesti ali nam trebaju i govedari,ratari ali tesko ce ratari s nama stocarima,ko da smo iz dve zemlje,sem blokada ja nista bolje ne vidim u ovom trenutku,drugcije nas niko nece primetiti. A to da ne prodajemo svinje nije bas lako,ja hranim u turama,kad prodam jednu turu lucim prasad i ubacujem sledece,a i ne mozemo im nista jer mogu da uvezu a svinje jedu i kostaju. U BLOKADEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE,MOSTOVA,OPSTINA,SKUPSTINE,,,SVI,SVI,SVI....:bravo:.
 
Apsolutno se slazem, bilo bi dobro to izneti na tv sabac on je pod kontrolom demokrata i oni jedva cekaju ovako nesto, pa to treba iskoristiti maksimalno !
 
Krenuce i govedari sigurno... Ja se pored tova svinja, bavim i proizvodnjom mleka i tovom bikova... I tu je situacija katastrofalna, bikovi mi sad za predaju, a vec 10 dana ne mogu da nadjem kupca, svi obecavaju a niko ne dolazi... A cena pada polako... Tako je i sa mlekom prosli mesec mi isplatili po 33 din, a ovaj po 28 din... Tako da polako sve grane poljoprivrede prilaze samom dnu, pa ce valjda jednom prekipeti svima, pa cemo udruzeni na blokade....
 
Nece oni nama dati ni da vidimo tablu od bg. To je bolje raditi u sopstvenom gradu , opstini, blokirati magistrale ,auto put, carine...
 
Druze zaboravio si jednu stvar, ti njima ne platis etoti za mesec dana sudskih izvrsitelja sa presudom i pocnu da ti plene imovinu, i jos ti napakuju kamatu. Oni su resili da nas uniste. Kao sto su unistili banke, preduzeca i sve ostalo sto je valjalo u ovoj zemlji.


Pa kako mislis da sudski izvrsitelj zapleni celo selo?

Fabrike su unistili,tako sto su pustili i radnike da kradu.Radnici su krali kvake alat,motore,a oni krali olovkom.Niko se nije bunio dok je imalo sta da se iznosi,tek kad je ostalo golo,kao nesto protestvuju svi.
Tako je i kod nas,dali neke bedne subvencije,da drze poljoprivredu na uzdi,otezali i poskupeli nam proizvodnju,a uzimaju pare na razlici u ceni,izmedju mesa nasih zivotinja i onog sto uvoze.I krivci su naravno Trlic,Nedeljkovic i sl. Niko da se zapita kako bas oni postase giganti i to za par godina,od cijih para i sa kim dele ,kad ih recimo Miskovic nije upropastio kao sto je mnoge dobavljace.
Sto se tice cene podrzace nas svi,zato sto i njima odgovara da budu nase svinje skupe,ali im odgovara da ih bude malo.
 
Pa kako mislis da sudski izvrsitelj zapleni celo selo?

Zar mislis da ne mogu, da ih je briga ? Mom kosmiji su za dug od 5000din iskljucili struju , pre par dana su dosli u popis dug vise nije 5000din vec 43000 + troskovi izvrsenja. Ako ne izmiri u roku od 8 dana ode traktor na licitaciju . A on nije jedini u selu kome su dosli, nekom su dosli zbog struje , nekom zbog vode, nekom zbog ovoga ili onoga. Ja se sa tim ne bih zezao. Bez struje i vode mogu da zivim ali ako mi uzmu masine, zemlju, isprazne stalu i ranilo...... Ovo me podseca na price iz titovog vremena kad su cistili cardake i ambare ljudima. Istorija se ponavlja samo da li smo dovoljno pametni (glupi) da dozvolimo to ?
 
Pa to si u pravu,ako tebi budu uzimali sve to,a komsije gledali i smejali se ,onda kako mislis da ce udariti sa tobom na zandare,recimo u Beogradu na tim famoznim protestima i blokadama.
Nece biti ciscenja kao kod komunista,zato sto ces sad sve iz cardaka prodati i odneti gde treba da se ne prljaju sluzbena kola po selima.A imaju i ovi lageri da dozivljaj bude potpun,odneses i ostavis.
 
Pa ja verujem da nece gledati i smejati se. Nas par je skupilo pare za tog komsiju. Ja verujem da bi on to isto uradio za nas. A to sa zandarmima ako tamo svi ne budemo slozni i hladne glave (ako dodje do toga) ne zelim ni da pomislim sta sve moze da se dogodi. Jednostavno se nadam svi smo u istom sosu i da cemo cuvati ledja jedni drugima uspuprotnom nema svrhe od toga.
 
Sestra mi radi u opstini,zvao je da mi zakaze sastanak sa predsednikom opstine da ga pitam da li je upoznat sa situacijom,moze li on da stupi sa nekim u kontakt....trebalo je u ponedeljak da mi se javi al nista.....hocu da kazem koliko ga boli djoka ,bitno je da je on zabio **greška u fotelju,2 dana isao na Kopaonok,bitni sastanci....a mi smo samo obicna stoka za svakog politicara u ovoj zemlji,samo pred izbore nas se sete...pa vi opet glasjte za nekog...mislim da se na izborima moze pokazati negodovanje, ali je problem sto seljak nema za koga glasati,al necu u opste ni da glasam kad nemam koga......komsija bi za Tadica zenu istero,onaj preko puta Dacica voli vise nego oca,za vucica bi hektar zemlje prodali....i tako nas podelili i jebendisu nas kako kad koji dodje na vlast. U Francuskoj stocari imaju u skupstini nekog poput menadzera koji ih zastupa i radi na procenat,sto vise propisa progura bolje farmerima a i on zaradi a farmeri deonicari u klanici i onda se i oni nesto pitaju......
 
Nazad
Vrh