Chat u svinjarstvu

,
4554b89398a6ef163a7057b1bfdc622d.jpg


Послато са PSP3507DUO уз помоћ Тапатока
 
Zanimaju me plasticni podovi za prasilista i odgoj,ima li ko da prtodaje ili zna nekoga ko prodaje,hvala unapred za info:ppozdrav:
 
Pogledaj dva posta vislje

- - - - - - - - - -


Ja ti kazem kako stoji a ti ne moras da verujes. Imas cenovnik otkupnih cena na sajtu Farm komerca. A ako ti treba adresa i telefon firme za razmenu sojine pogace to mogu da ti posaljem u privatnu poruku.
Premiks je Inberg-ov big-pig, imaju sajt pa proveravaj komponente, kvalitet je isti ako ne i bolji od Patent-co.
Taj big pig i nije bas neki kvalitet a inberg nije ni blizu patenta ,bar za mene, big pig premijum im je solidan premix,ostalo je osrednjeg kvaliteta.

- - - - - - - - - -

zitarice kukuruz psenica 75 kg puta 18 din 1350 din
sojina pogaca mali radinci 22kg puta 65 din 1430 din
sauman dinafos m 2000 3 kg puta 192 din 576 din
zakiseljivac biotronik 0.5 kg puta 375 din 187 din
cena gotove smese izadje 3543 din
cena praseta 25 kg sa mini farme vakcinisano od pneumonije i cirkon virusa kastrirano odsecenog repa sa papirima trenutna 270 din plus 300 din po prasetu prevoz je 7000 din minimalno lecenje bez uginuca do sad .
konverzija je oko 3 kg za kilo prirasta takvo prase zavisno od vremenski uslova pojede 300 kila hrane za 100 kg prirasta za 4 meseca tova izlazna tezina je 125 kg do 130 kg
300 kg hrane puta 3543 din izadje 10600 din
prase 7000 din
znaci tovljenik 125 kg kosta me 17600 din to su osnovni troskovi hrana i prase e sad se tu dodaje pasos overa ako treba struja voda obuca odeca rad amortizacija objekta mesaone skladista telefona goriva itd to pokrije subvencija mozda malo i pretekne.
inace moj kompanjon Sauman 170 din trenutno placa ja nemam da tovarim do februara pitam usput kad stignem
Skup ti taj Pepelcevic sa Shaumanom,mislil da je to nerealna cena i da ne moze opravdati sebe,ne poskupljuje premiks nesto posebno kg gotove smese al mislim da je poskup.
 
Kad se pise o kvalitetu hrane,uglavnom se misli na ekonomicnost.isplativost,veci prirast za manji utrosak ::novac:: Na zalost,nekad se pod kvalitetom podrazumevalo nesto zdravo,ne skodljivo,ukusno.Klanicari seku vene za farmskim svinjama,koje kasastu hranu ne vide u svom zivotu.Svinje se hrane tecnim hranjivima,punim aditiva i hormona.I ovde je pisano o tome,da neki za svoje potrebe hrane drugacije,prirodnije,a za prodaju se gruva,samo da je jeftinije.Ne krivim tovljace,da ne bude zabune.Krivim "savremeno" drustvo,koje je zamenilo teze i stavilo na prvo mesto profit,Iskreno zalim ljude,koji su zrtve i ne znaju sta konzumiraju.Pri tom mislim i na razne akcije sa robom "vrhunskog kvaliteta".:osmeh:
 
Sva davanja drzave za subvencije po grlu,kvalitetna grla .... su preneta u 2018g...zbog nedostatka para,ceka se krovna uredba do polovine februara pa ce tek onda krenuti isplate...inf..iz prvr ruke...
 
Mogli bi onda malo to poterati kada se steknu uslovi za plaćanje,tj polovina februara. Pa nisu stigli ni do polovine 2017 sa isplatama a oni bez para.
 
Jel je iko drzo divlju prasad ? drug je lovac i uvatio je 3 komada oko 13kg imaju. dace komad po 3 iljade razmisljam se da uzmem. jedino kaze da jako slabo napreduju. jel imo iko kakvih iskustava?
 
Moj jedan rođak ima par komada umatičenih,i ima problema prilikom ostvarivanja prava na povrat onih 50% pri nabavci,isto tako problem i prilikom ostvarivanja prava na subvencije od 10,000 i odlazu zbog jedne potvrde a ta je iz poreske uprave da nisu pio osigurani a ni nemaju oupste zemlje na sebi jer su mladi bracni par koji je tek poceo.To i mene ceka ove godine jer planiram uzeti 10 umaticenih krmaca a nemam zemlje na sebi.Citava zbrka kad si pocetnik,na toliko nerazumevanja se nailazi da neko ko je u ovome pojma nema da se tako nesto moze i desiti.
Pocetnik u svinjarstvu i poljoprivredi mozes bit samo na papiru i u smislu da nasledis pa da tako pocmes,a da krenes od nule to je sasvim druga prica koja nailazi na jako velike poteskoce a uspeva samo uz veliko strpljenje,pomoc prijatelja ili jako dobrih veza,koje nema bas svako.
 
Moj jedan rođak ima par komada umatičenih,i ima problema prilikom ostvarivanja prava na povrat onih 50% pri nabavci,isto tako problem i prilikom ostvarivanja prava na subvencije od 10,000 i odlazu zbog jedne potvrde a ta je iz poreske uprave da nisu pio osigurani a ni nemaju oupste zemlje na sebi jer su mladi bracni par koji je tek poceo.To i mene ceka ove godine jer planiram uzeti 10 umaticenih krmaca a nemam zemlje na sebi.Citava zbrka kad si pocetnik,na toliko nerazumevanja se nailazi da neko ko je u ovome pojma nema da se tako nesto moze i desiti.
Pocetnik u svinjarstvu i poljoprivredi mozes bit samo na papiru i u smislu da nasledis pa da tako pocmes,a da krenes od nule to je sasvim druga prica koja nailazi na jako velike poteskoce a uspeva samo uz veliko strpljenje,pomoc prijatelja ili jako dobrih veza,koje nema bas svako.
Svasta,zackoljice kojekakve,planirao sam da uzmem 10 umaticenih,raspitacu se vredi li,da ne ispadnem grbav na ledjima.

Послато са Coolpad R108 уз помоћ Тапатока
 
Isplati se uzeti bas iz razloga tog povrata. U kratko vreme ti se ona sama isplati. Mozda cak i te godine. A sad dalje kako kome. Ko ima zaokruzen ciklus i vec gotove objekte bez kredita i male investicije jos i moze. A zaletati se i ulaziti u nepoznanicu i velike investicije bolje bi bilo dobro staviti na papir. Cena svinjarstva je velika a cena svinja i prasica varirajuca jako. I mrni je u planu 10 krmaca i objekat za 5 boksova sa jedne strane i 5 bosova za zalucene prasice. E sad sve zavisi kako zavrsim turu svinja koja mi stize za mesec dana.

Послато са SM-J500FN уз помоћ Тапатока
 
Isplati se uzeti bas iz razloga tog povrata. U kratko vreme ti se ona sama isplati. Mozda cak i te godine. A sad dalje kako kome. Ko ima zaokruzen ciklus i vec gotove objekte bez kredita i male investicije jos i moze. A zaletati se i ulaziti u nepoznanicu i velike investicije bolje bi bilo dobro staviti na papir. Cena svinjarstva je velika a cena svinja i prasica varirajuca jako. I mrni je u planu 10 krmaca i objekat za 5 boksova sa jedne strane i 5 bosova za zalucene prasice. E sad sve zavisi kako zavrsim turu svinja koja mi stize za mesec dana.

Послато са SM-J500FN уз помоћ Тапатока
Imam objekat,uz male izmene,radio sam i ranije krmace,ovo sa umaticenim mi se cini da moze da prodje sa racunicom,mozda konkirisem zacpovrat,za mladje od 40 godina,pa kako bide.

Послато са Coolpad R108 уз помоћ Тапатока
 
Moj jedan rođak ima par komada umatičenih,i ima problema prilikom ostvarivanja prava na povrat onih 50% pri nabavci,isto tako problem i prilikom ostvarivanja prava na subvencije od 10,000 i odlazu zbog jedne potvrde a ta je iz poreske uprave da nisu pio osigurani a ni nemaju oupste zemlje na sebi jer su mladi bracni par koji je tek poceo.To i mene ceka ove godine jer planiram uzeti 10 umaticenih krmaca a nemam zemlje na sebi.Citava zbrka kad si pocetnik,na toliko nerazumevanja se nailazi da neko ko je u ovome pojma nema da se tako nesto moze i desiti.
Pocetnik u svinjarstvu i poljoprivredi mozes bit samo na papiru i u smislu da nasledis pa da tako pocmes,a da krenes od nule to je sasvim druga prica koja nailazi na jako velike poteskoce a uspeva samo uz veliko strpljenje,pomoc prijatelja ili jako dobrih veza,koje nema bas svako.

Zanima me kako bi uzeo umaticene krmace uz subvencije drzave na sebe ako nemas zemlje na sebi a samim tim i poljoprivredno gazdinstvo?
 
Imam gazdinstvo jer imam zemlje u zakupu i na osnovu tog sam otvorio gazdinstvo samo zbog toga jer kupujem prasice i tovim ih u turi od po 50kom i redovno ostvarujem pravo na subvencije i isplacuju mi a sad bih da prosirim i na proizvodnju prasadi.
 
Molio bih clana sto me pito za prasad da mi se javi ako hoce divljake da uzme

- - - - - - - - - -

Ljudi moze li nekih par smernica neko da mi kaze.


za vikend uzimam 3 prasica ladras joksir i 1 divlje. planiram da ih tovim dogodine do ovog datuma. sto se tice hrane imace bundeve i trave sto se pokosi. a sta je pitanje. sta da pripremim od ostale hrane i u kojoj meri za njih 4
 
Nazad
Vrh