Chat u svinjarstvu

Skoro sam uhranio jednog tovljenika za sebe.
Kupljeno prase i sva hrana, jeo je samo Gebijeve proizvode.
Sve ukupno sa prasetom i hranom me izasao oko 27 hiljada dinara, a upastrmljen je sa oko 130 kg.

Svaka vama cast kako pronalazite racunicu za tovljenje.
Gde bre Marko 27000 ,da nisi pogresio u kucanju.
Ako te stvarno toliko izasao tovljenik drzi se ti vocarstva a bravca mozes mnogo jeftinije kupiti
 
Ja dajem mojim 4 prasadi da jedu oko 7kg hrane dnevno. tu je pan super i ostalo kuruz prekrupa. ne znam da li je to malo? svi 4 imaju oko 120kg

- - - - - - - - - -

I ako moze neko da mi slika hranilicu u koju mogu da sipam 100kg hrane pa da jedu sami non stop. Ili neku skicu, da napravim to.
 
Ljudi moze li pomoc oko pravljenja hranilice. imam uzduy presecen bojler i povaren i to im je sad valov. malo ima rastura, nije strasno. ne daje mi se stotinak evra za hranilicu a imam kuci materijala, samo nemam ideju kako napraviti i pritom da bude funkcionalna iz prvog puta. koliki treba da bude otvor da izlazi ravnomerno hrana po malo, ako nekog ne mrzi da mi uslika da vidim kako treba da izgleda.
 
To je jako neodredjeno pitanje, sumnjam da ce neko moci da ti da kvalitetan odgovor...
 
Pa u sustini pitanje jednostavno ima li ovde ljudi koji imaju 10-12 krmace i od toga zive .. Mada kakva je cena ne verujem.

Послато са Lenovo K53a48 уз помоћ Тапатока
 
Treba mi hitno iskustva sa sano premium dopunskom smesom ko je hranio tovljenike

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
moje svinje pojedu sve osim toga sana jer je sitan,i ostaje u hranilicama...tako da ga ne koristim vise..drugi koje sam pitao imaju dobra iskustva...
 
Pa u sustini pitanje jednostavno ima li ovde ljudi koji imaju 10-12 krmace i od toga zive .. Mada kakva je cena ne verujem.

Послато са Lenovo K53a48 уз помоћ Тапатока
Pa bas i nije. ako kupujes svu hranu onda ti sigurno nije dosta 10 krmaca, ali ako imas nesto zemlje, neki traktor pa sam napravis hranu, ili mozda imas prijatelja veterinara koji ti ne naplati svaki izlazak na teren i slicno, sve to pravi razlike od gazdinstva do gazdinstva, a svima je zajednicko da imaju 10-12 krmaca....Moze se ziveti i od 5-6 krmaca ako sam proizvodis svu hranu i ne prodas prasice nego ih utovis naprimer, a relativno je i sta ti podrazumevas pod pojmom ziveti od toga. itd, itd, itd.....
 
Kupio Mesaonu sam proizvodim zitarice samo Soju kupujem. Idem ka tome da imam desetak krmaca u cistoj Rasi Dansku genetiku imam, Landrasa.. Kada se na papir stavi, isplativo je al ipak u realnosti i nije tako ..

Послато са Lenovo K53a48 уз помоћ Тапатока
 
Neznam onda. Ili ti papir nije valjan ili ti je realnost subjektivna....ja imam 5 krmaca ali i tovim, pa mi se sad kao problem pojavio manjak obradive zemlje da bih imao dovoljno stocne hrane i u susnim godinama. To mi je pokazala lanjska susa...
 
Istu tu proizvedenu hranu prodas,i ona ima cenu kao da si je kupio,ulazi u kalkulaciju,profit je ono sto ostane bez te hrane,ona se uvek moze prodati.
Pa bas i nije. ako kupujes svu hranu onda ti sigurno nije dosta 10 krmaca, ali ako imas nesto zemlje, neki traktor pa sam napravis hranu, ili mozda imas prijatelja veterinara koji ti ne naplati svaki izlazak na teren i slicno, sve to pravi razlike od gazdinstva do gazdinstva, a svima je zajednicko da imaju 10-12 krmaca....Moze se ziveti i od 5-6 krmaca ako sam proizvodis svu hranu i ne prodas prasice nego ih utovis naprimer, a relativno je i sta ti podrazumevas pod pojmom ziveti od toga. itd, itd, itd.....

Послато са Coolpad R108 уз помоћ Тапатока
 
Da ali nije isto imati svoj kukuruz koji bi prodao npr.Gebiju u sezoni za 14 dinara ili kupiti koncentrat u kome je isti takav kukuruz uracunat sa cenom od 20 ili vise dinara!
 
FORTE na kolicinu od 1000kg je bio oko 96din/kg mada je sada valjda 10% manje jer se promenila stopa pdv-a, samo direktnom kupovinom od SANA mozes da imas neku racunicu. Dodao bi jos da imaju mediciniranu hranu po odbicu, znaci kompletna zastita prasadi od proliva, edema itd.
 
Nazad
Vrh