Chat u svinjarstvu

Heh sta je kod nas realno?
ljudi popucali ko dinje i sad kad treb mal ustinuti cestito i nem ko... u pravu si sam JAKI finansiski imaju a mi golje moz sam da gledimo i gutamo knedle... nema ljutis...
 
Počeo uvoz!!!!!!
Odakle vam ta informacija?

- - - - - - - - - -

Mađarska 164, Nemačka 204, + prevoz + carina + prelevmani + PDV

- - - - - - - - - -

view


- - - - - - - - - -

https://drive.google.com/file/d/0B98yK0_IJr3WZUNhWXY4Z25TdkE/view?usp=sharing
 
Svi imaju pravo na povrat pdv-a samo što se cene u spoljnotrgovinskom procesu iskazuju bez pdv-a, ali se kod nas dodaje sve gore navedeno: prevoz, carina, prelevmani i na sve to PDV. Čak i da su 1.43eura u Hrvatskoj kod nas one nebi bile dinar ispod 200 i naravno rizik.
 
Moce da se izveze samo jos malo. Ne smem pisati vise, ali verujte da drugim krupnim igracima je cilj da izvoze.
 
KOlko godina nas par na forumu moramo da tumačimo da cijene ne zavise od lokalnih prilika ili političara , il dal je kod nas posijano ovolko il onolko , te zabrante uvoz , te izvoz . Poljoprivredni proizvodi koji su berzanski zavise od svjetske ponude i potražnje a nije nam kriv ni Vučić ni Dodik ni neko drugi . Dok nekome ne smrkne drugome ne svane :

4ef8a958e346408eb5372d1a4dd3d9371.jpg
 
KOlko godina nas par na forumu moramo da tumačimo da cijene ne zavise od lokalnih prilika ili političara , il dal je kod nas posijano ovolko il onolko , te zabrante uvoz , te izvoz . Poljoprivredni proizvodi koji su berzanski zavise od svjetske ponude i potražnje a nije nam kriv ni Vučić ni Dodik ni neko drugi . Dok nekome ne smrkne drugome ne svane :
I dodao bih,da se neki pale na uredjenost u EU,a nasa proizvodnja je ne planska.Po ko zna koji put se ponavlja da upravo ta uredjena EU sa svojom planskom proizvodnjom i pravi ove probleme na trzistu.Kakva slucajnost,da kad oni imaju viska,kod nas i slicnih smrtnika masakr na trzistu,a cim se oni rese svojih viskova,trziste se stabilizuje.Jedno je sigurno,a to je da oni gledaju svoju zadnjicu i resavaju svoje probleme,a mi smo (u ovom slucaju nase svinjarstvo)kolateralna steta.Ravnopravna trzisna utakmica,u kojoj nasa roba tamo ne moze,ali zato kontra MORA.Ja bih dodao,da nam pored takvih prijatelja neprijatelji ne trebaju.:osmeh:
Naravno,da ce sada neki njihov pristalica napisati,da smo sami krivi,sto smo uvozili.Treba uzeti u obzir,da oni demokratskom vlascu smatraju samo one,koji ce igrati kako oni sviraju.Svi ostali su "losi ljudi" i ne smeju biti na vlasti,te je ipak po meni do prijatelja,a manje do nas.:ppozdrav:


Inace Gozba Stara Pazova takodje placa 190
 
Nazad
Vrh