Chat u svinjarstvu

Znaju svi kako se radi, ali malo je onih sa onom stvarcicom. Koji ce izaci i reci javno.
Onda te obicno popljuju oni koje si podkacio.
 
Šta reći nego bruka od cene, danas u Medijusu istaknuta cena kremenadle(svinjski kare) 277,oo/kg. Dokle više sa sunovratom naših proizvoda. Kako sa ovim niskim cena obnoviti novu proizvodnju i gde su sada oni kojima poljoprivreda nije osnovna delatnost da daju svoj komentar.
 
Samo za usporedbu u hrvatskoj :

Pecenice od 18 do 20 kn ( sverceri 16-18 kn )
Tovljenici 130 pa na vise kg oko 13 kn
krmace 10 kn

jedan euro je 7.7 kn
 
Maxa , nema subvencije , to su price , mozda neki veliki proizvodjaci koji imaju par hiljada komada ali opcenito nema subvencije na tov svinja , to su samo price , ima na zemlju , na muzne krave , na ovce mislim da vide nema ili ima nesto simbolicno malo , na zemlju je mislim oko 130 eura po hektaru ali nemojte me drzati za rjec .
Mljeko je 0.05 eura po litri , a otkupna cjena je 0.16 eura po litri pa do 0.25 eura .

Dizel je 8.25 kn mislim , a plavi dizel je prvi put bio dosta nisko nakon jedno 12 godina , oko 4 kn .
Kukuruz je na malo 140-160 kn 100 kg , jecam je oko 150 kn , psenica oko 125 kn
Na veliko kukuruz s njive je bio oko 56 kn za 100 kg , psenica 1.05 kn , jecam 1.2 kn

sorry sto nije u temi ali da si usporedite cjene

1euro 7.7 kn
 
Samo za usporedbu u hrvatskoj :

Pecenice od 18 do 20 kn ( sverceri 16-18 kn )
Tovljenici 130 pa na vise kg oko 13 kn
krmace 10 kn

jedan euro je 7.7 kn
Pa to su odlicne cene prasad 2.35eur kod nas 1.2-1.5eur
Tovljenici 1.7eur kod nas 0.8-0.9eur
krmace 1.3eur a kod nas 0.7
Mislim da nemaju subvenciju od 50eur po tovljeniku, to jest za tovljenike nemaju subvencije, samo za krmace oko 8000nasih dinara. Ali je bolje sto puta nego kod nas Mi smo najjgori na svetu nigde nema jeftinije... Ovo kod nas je stvarno prevrsilo sve mere... Najbolje da dajemo dzabe...ufff Ovde se samo bogati par da nekazem ljudi posto nisu zasluzili da se tako oslovljavaju a svi ostali propadaju i tome se ne vidi kraj..ufff
 
Poslednja izmena:
Naravno i troskovi su dosta veci nego kod vas , primjer , 25 kg SANO PIGI kosta 198 kn
Struja koja je vazan faktor je od 37 do 78 lipa + 25% PDV
Vreca sjemenskog kukuruza 10 000 zrna je 28 eura pa na vise .
100 kg 15+15+15 je mislim , treba provjeriti oko 50 i nesto eura .
Herbicidi i zastitna sredstva su u vecini slucajeva skoro i do 100% skuplja

Ali u oba slucaja i u srbiji i hrvatskoj naspram omjera ulozeno i dobijeno zarada je skoro ravna nuli .
 
Ne kazem druze nije lako nigde, hvala ti na informacijama, ali znas sta me zanima Hrvatska je u eu a u drugim clanicama svi znamo da ima jeftinijih svinja npr u Madjarskoj. Kako kod vas ne uvezu i obore vam cenu, nas ovde ubise sa nekontrolisanim uvozom sto tovljenika sto smrznutog mesa š kategorije. To radi par tajkuna i stalno isti sistem cim ovde malo skoci cena tovljenika oni uvezu a ovde ne kupuju i dodje do zasićenja trzista. Jeste da mi ne mozemo da izvozimo zbog vakcine, ali opet i Hrvatska je valjda u zoni STO jedino ako vas stite vlasti nekim merama, kontrolom uvoza ili vecim izvozom, to me interesuje nas razbise sa uvozom kojekakvog krsa od mesa a nase trziste je malo i finansijski slabo...
 
Kod nas je Pigi 27.5e
struja 7 € centi .100kg npk 151515 oko 42€,semenski kukuruz od 25-40€ za 10000 zrna, tako da su cene približne
 
Mi smo najjgori na svetu nigde nema jeftinije...


Ima i te kako, evo mi smo na farmi tovarili prije deset dana krmače a imaih svakakvih od 100 pa do 300 kg i cijena je za sve ista 70 CA$ po komadu (oko 43 eura) a prvoklasna prasad 25 do 27 kg 50 CA$ (oko 30 eura) a neznam pošto ide škart roba (ne po izgledu već zbog nekih drugih stvari je škart) .

A i ovo što je mojalovaa napisao možda u njegovom kraju, kod mene (sjeverozapadni dio RH) su prasad po 16 kn a krmače po 7 (ima i po 6) ali njih kao ni tovljenike nitko ne kupuje i ljudi ih nemaju kome prodati (a ni moja "pametna" žena).
 
Nazad
Vrh