Chat u svinjarstvu

Mene hrana kosta 26-27din pa se jedva uklapam,a kako bi bilo sa gotovom nemam pojma,kod nas je gotova oko 32-35din...
 
Mene samo zanima konverzijja i prirast....
Inace uzeo gebijev feed program za probu,do sad su jeli iz sopstvene rezije

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Nista posebno za pohvalu 3-3.3 kg ..pve godine idem sa 100% koncentratom ,imao ogled na parasicima ..prezadovoljan sam, 30kg nagurali u 75 danu . a za tov sa oglednih mesta postigli su ispod 3kg hrane za kg prirasta
 
Ima vas koji se to ovde razumete,svinja crna,na vrh repa belo i noge joj bile bele boje odvojene,bas dugacka u ledji kao landras-postoji li sansa da je nekim delom berksir rasa? inace meso je extra kvalitetno bilo.
 
Evo ja cu da odgovorim...
Kukuruz 55kg x 15=825din
Jecam 25kg x 19=475din
Inberg perfect pig 20kg=1380din
suma 2680din/100kg
 
Slicna receptura je i kod mene ,samo sto je kod mene energotov 36%.... Cena takodje izadje oko 26-27din ..... Konverziju nisam tacno uzpeo da izmerim jer jedu razni uzrasti zivotinja ali po proracunu koliko kupim super koncentrata dodje od 2.8-3.1kg za kg prirasta ..... Sad sam krenuo sa gotovom smesom tov1 od 35kg hranim s njim i za sad deluje ok,videcu kad dam ovu turu kakava je konverzija od prilike

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Ova receptura ide od 25 kg do 70kg. Nakon toga ide 18% supera i 57% kukuruza, konverzija je 2.8-2.9
 
Ova receptura ide od 25 kg do 70kg. Nakon toga ide 18% supera i 57% kukuruza, konverzija je 2.8-2.9
To je dobro, znaci cena kostanja po kg žive vage nekih 80 dinara, plus troškovi praseta ubacenog u tov, od svojih krmača ili kupljeno, ima zarade i na 120 dinara po toj racunici.

Послато са Coolpad R108 уз помоћ Тапатока
 
To je dobro, znaci cena kostanja po kg žive vage nekih 80 dinara, plus troškovi praseta ubacenog u tov, od svojih krmača ili kupljeno, ima zarade i na 120 dinara po toj racunici.

Послато са Coolpad R108 уз помоћ Тапатока
To samo ko hoce sam sebe da laze,8500-9000 dinara kosta sto svinjce pojede,prase tesko ispod 4000,vet.troskovi,struja,voda,mislim da je proizvodjacka cena oko 140 dinara/kg a da zaradis onih ciljanih 20 e po komadu treba ti 165 din/kg zive vage...
 
Kad je država odredila minimalnu cenu rada zašto nebi odredila i minimalne otkupne cene? Ne moraju da daju subvencije neka jednostavno odrede minimlanu cenu a tržište neka uredi konačnu cenu tovljenika. Ako hoće država može lako i brzo da pomogne poljoprivrednicima a to bi bilo od koristi za sve, samo je potrebno malo razumevanja i da opšti interes bude na pravom mestu.
 
135 din kosta prase i hrana ,bez uginuca lecenja i svog rada ,bez amortizacije objekta ,troskove struje vode ,zdrastvenog uverenja ,htz opreme ,hemije za dezinfekciju muve ,telefoniranja goriva htz opreme pokrije subvencija kad je dobijes
 
Kad je država odredila minimalnu cenu rada zašto nebi odredila i minimalne otkupne cene? Ne moraju da daju subvencije neka jednostavno odrede minimlanu cenu a tržište neka uredi konačnu cenu tovljenika. Ako hoće država može lako i brzo da pomogne poljoprivrednicima a to bi bilo od koristi za sve, samo je potrebno malo razumevanja i da opšti interes bude na pravom mestu.[/QU
Sta bi ti znacilo kada bi odredili naj nizu cenu otkupa od np. 100 dinara.
 
Kad je država odredila minimalnu cenu rada zašto nebi odredila i minimalne otkupne cene? Ne moraju da daju subvencije neka jednostavno odrede minimlanu cenu a tržište neka uredi konačnu cenu tovljenika. Ako hoće država može lako i brzo da pomogne poljoprivrednicima a to bi bilo od koristi za sve, samo je potrebno malo razumevanja i da opšti interes bude na pravom mestu.
Kakvo crno trziste kad ti ovde u svemu vlada uvoznicko/izvoznicki lobi i to po potrebi...Kao da se jednom desilo da cene kukuruza,psenice,svinja,bikova krenu gore,drzava da pomogne toj mafiji intervenise i ili uvezu neko smece ili zabrane izvoz,ajde mani se,mozda ovaj narod ima pamcenje kolibrija ali ipak nismo svi ni deca ni retardi.Najsveziji primer je suncokret,tj uljare,zajebavaju nas kako hoce.Kako uopste mozes ocekivati trzisne cene kad sve evropske zemlje imaju subvencije 130-400 e po ha a mi ne,ne mozemo biti konkurentni nikako...
 
Koncerat 2700 din 100 kg, prirasti 2.8,a cena kostanja 135 dinara, mnogi nisu iskreni sa konverzijom, zato se računica ne poklapa.

Послато са Coolpad R108 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh