Renault

30bkcr7.jpg

:ppozdrav:
 
Da, takva je. Meni je malo bila neobicna spolja, ali mi se kasnije svidela.
Malo ima kod nas Renoa, neznam zasto, on ima mwm motor (kao sto ide u Fendt) i zf menjac, ali nije tako popularan i skup kako slicni traktori iz te klase.
 
2w2jyn6.jpg
ief9j6.jpg
6r829w.jpg
wia841.jpg
24mxm3t.jpg
29mxf80.jpg
2mn0q4n.jpg
358z87n.jpg
ok506w.jpg
2i9ov9e.jpg
b7hwjt.jpg

Danas sam bio da vidim ovog Renoa. Ceni ga 20 000chf 14000e meni je po malo sumnjiv jer gazda uopste mi ne daje garanciju na njega , a vidi se oko dihtunga glave kako se nalepila prasina. Interesuje me vase nisljenje o ovome sto se navatala prasina na dihtung glave. Ja sam lepo slikao obadve strane motora. Inace motor je JD . A traktor je 98mo godiste.
 
Ma nije pipnut motor. Ja se mislim da ga nije taj predhodni gazda pregrejavao ili tako nesto? :sta:
 
pazi , kako se prašina uhvatila samo između bloka i glave a ne i na neko drugo mesto i za šta se zalepila ta prašina voda sigurno nije :nono: ili je neka diht masa ili silikonom namazan dihtung ili ..... ko zna šta ali sigurno je rađen ::namigivanje::
 
Možda je samo od starosti počeo da curi, da je pregrejan duvao bi u hladnjak ili bi duvao napolje. Moguće da je nekad ranije menjan, pa da nije dotegnut. :sta:
 
Malopre sam se cuo s bratom . Kaze mi on makoliko ovaj traktor bio mlad i dobar , za njega je mnogo da ga plati ove pare. 100% odustajem od ovog traktora , ali me bas interesuje zasto je mnogo jeftiniji nego isti u Francuskoj. Pogledao sam u hladnjak i nigde nisam video antifriz, a nisam imao baterijsku lampu da vidim da li ga negde dole uopste ima , jer nisam mogo da ga dohvatim prstom. Inace ovako mi se mnogo dopada. Ima 5 brzina , reduktor za sporu i brzu i medju brzine koje su na dugmici ( jedino to je elektronika), Ima i rucicu da ide napred i nazad (kad god se upotrebi ova rucica mora da se nagazi kvacilo) , klima , 1 par izlaza hidraulike napred, 2 para pozadi , 1 izlaz koji samo gura ulje i 1 koji samo prima, Zadnje gume skoro istrosene. :ppozdrav:
 
Gde se mogu naručivati delovi za renault traktore.Ako neko ima nekog dobavljača neka obavezno javi.
Konkretno se radi o zadnjem delu traktora tj. hidraulici.Popustila je manžetna koja se nalazi ispod osovine na kojo je okačena podizna poluga.
Pomoć!!!
 
Zna li ko na koliko se duvaju gume na renou teškom oko 6000kg gde su prednje 16.9*28 i zadnje 18.4*38?
 
Na Mišelinovom sajtu ima neka aplikacija za izračunavanje pritiska u pneumaticima, pa potraži na guglu....
 
Pa ja nisam od tih što odma pojure da uslikaju svoje novo čedo i da se pohvale.Sutra slikam i postavljam.
 
Nazad
Vrh