Renault

ima jedan reno baču sa mvm motorom 120-130 ks bez prednje vuče,u saobraćajnoj je 89 god ali po katalogu je od 77-81, mislim da je napravio oko 8000 sati ,motor dobro trosi ulje ,ali nikad nista na njemu nije dirano,kupljen ja pre 4 god za 4000 evra,za te pare traktor takve snage se tada nije mogao naci.Sve ovo pisem iz razloga sto nema veze koliko je neki traktor dobar ako je nasem narodu nepoznat odma nema cene i jako ga je tesko prodati
 
dragan82 je napisao(la):
MWM. Samo sto ja to ne razumem sta znaci.

Motoren Werke Mannheim...

fendt ih je koristio do negdje 2000 god kad je prešao na deutz i ima nešto MAN motora , a renault je koristio MWM motore do negdje 94-95 mislim da ih je onda claas kupio i od onda su počeli ugrađivati nešto perkinsa i deutza ,a većina je bila DPS (Deere Power Systems), sad za godine nisam 100% siguran ...
 
Ako je ovo 100% tacno, al cu se ipak ovde u CH raspitati i javicu svima. Onda ja mogu da kupim Renault jer nosi isti motor kao Fendt. Posto Fendt mi je nedostupan zbog svoje cene.
 
samo da nadodam Deutz e kupio tvornicu u Mannheim-u i ponovo pokrenuo proizvodnju motora ali pod imenom deutz power sistem (dss) proizvode uglavnom motore za agregate i takve stvari , a postoji i MWM international motores u brazilu i mislim u kini .
 
kreso je napisao(la):
samo da nadodam Deutz e kupio tvornicu u Mannheim-u i ponovo pokrenuo proizvodnju motora ali pod imenom deutz power sistem (dss) proizvode uglavnom motore za agregate i takve stvari , a postoji i MWM international motores u brazilu i mislim u kini .

Prijatelj je kupio za svog Fendta 615 LSA novi MWM motor (175 ks) iz Kine i traktor radi kao singerica. Nema kapi dima ni kad ga nemilo tiska, a traktor puca od snage. Malo je bio skeptičan zbog porjekla no sad se nekaje što ga je kupio. Inače MWM motori su odlični i smatram da je Fendt pogriješio što je prešao na Deutz-a. MWM motor mi se čini puno žešći, ima bolji odaziv na gas...
 
Lala iz Banata je napisao(la):
A najbolji su Fendt-ovi sa MAN motorima. Njih ste zaboravili? :nono:

Nisu zaboravljeni, no oni su ugrađvini u veće serije Fendtova (800 i 900). Jesenas sam bio na tabli sa likom koji je sijao sa Fendtom 924 koji ima MAN motor i kaže da ima razlike (pozitivne) u odnosu na ostale Fendtove koje imaju Deutz motore. Inače u toj firmi imaju zaista sve serije Fendtova od 200 do 900.
 
femjjp.jpg
A ja mislio da je MWM ustvari MAN :haha: A sto se tice RENAULT traktora, mislim da su :D
 
a tu u Mannheimu i JD sastavlja traktore... ima veliku fabriku tamo
razvijen grad... svi na jednom mestu... :cao:
 
Lala iz Banata je napisao(la):
A najbolji su Fendt-ovi sa MAN motorima. Njih ste zaboravili? :nono:

kreso je napisao(la):
Motoren Werke Mannheim...

fendt ih je koristio do negdje 2000 god kad je prešao na deutz i ima nešto MAN motora , a renault je koristio MWM motore do negdje 94-95 mislim da ih je onda claas kupio i od onda su počeli ugrađivati nešto perkinsa i deutza ,a većina je bila DPS (Deere Power Systems), sad za godine nisam 100% siguran ...

nisi dobro vidio :spavam:
 
Sad ste me ubedili, kad budem naleteo na povoljnog Renaulta odmah cu ga kupiti.
 
Meni je taj enterijer malo suviše kockast.... A i suvozačevo sedište je iza vozačevog kao kod ursusa, što baš i nije najsretnije rešenje!
 
Ma nema veze "kockast" enterijer ako je fukcionalan.

@mityoo - jel se ti bojiš da ti neko sedi za leđima , zbog brise ! :haha: :haha: :ppozdrav:
 
Ma ne nego ako je iza, to znači da je i zadnje staklo kabine daleko od sedišta vozača, što smanjuje preglednost ka priklj. mašini!
 
Moj drug ima Renault 145.14 '86.godiste. Kabina spolja deluje kockasto, ali je iznutra lep utisak, jako je prostrana i lepo se vidi u svim pravcima, patos je potpuno ravan, komandna tabla ne ide do patosa (ne smeta ni kad ulazis ni dok sedis),ima veliko prednje staklo koje ide izjednog do dole, na vratima je jedno veliko staklo preko celih vrata... kabina je daleko prijatnija iznutra od John Deer-ove iz takve kategorije i godista. Cini mi se da je i tisi za nijansu.
 
Nazad
Vrh