Vremenske prilike u 2015-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne znam kako je kod vas u ostalim krajevima,ali meni bas liči na promenu vremena.Nadam se da ce dobro proci i da ce biti kise,ali mirne i bez nepogoda.
 
Poslednja izmena:
Glupost,glupost,glupost...kakve to veze ima sa padavinama ?Košava i ajde,ali i ona će krepati kasnije popodne i uveče.

A nevreme sigurno neće da se razvije u 10 ujutru kad jedva da bilo kakve energije ima.

Što kaže kolega Branković,svi znaci su tu,čekamo..
 
Kimi, uz duzno postovanje, vidim da se "razumes" u prognoziranje vremena, i da umes da citas karte. Situacija na terenu je malo drugacija. Govorim za moj kraj i vrlo dobro znam kakvi su uslovi potrebni za razvoj padavina U MOM KRAJU. A to sto te je neko drugi iznervirao pa moje postove nazivas glupostima uopste nije lepo. A kao "iskusan" prognosticar trebao bi da znas kakvi elementi povoljno uticu na razvoj oblacnosti. Uz vlaznost od 30% i pritisak od 1017 milibara ne postoji ni teoretska sansa za padavine. Cak i da dodje do nagle promene nema dovoljno vremena da nahrani bilo kakvu oblacnost do veceri. A posto je ova tema malo dosadna daj da bacimo neku opkladu. Ajd u neku paru... :osmeh:
 
Kimi. zna li se danas hoce li biti jakog vetra ili nedaj boze grada ovde oko Sapca. Da znam dali da zatvaram plastenike
 
Pogledaj padavinske karte,sada nepostoje nikakvi uslovi za padavine,dolaskom tog visinskog ciklona koji ce valjda danas doci svi parametri ce se promeniti a za to treba vremena.Kisa nikada ne pada iz vedra neba.Kod mene je sada 30C duva izgleda jugozapadni vetar vedro je i nema uslova ni za jednu kap kise.vidi se da stize promena vremena ali to nije moguce odmah daleko je sve.sacekaj vece i noc pa iznesi zapazanje. nadam se da ce pasti svuda jer nece valjati ako preskoci sada.
 
Kimi. zna li se danas hoce li biti jakog vetra ili nedaj boze grada ovde oko Sapca. Da znam dali da zatvaram plastenike, inace samo tako nastavi najbolji si Kimi
 
Svi smo malo nervozni , samo kulturno i na nivou , hvala svima koji pokusavaju da objasne ili prokomentarisu ove meteo mape
 
Mixer,jesam možda malo pregrubo zvučao,ali tvoje tvrđenje nema nikakvog smisla,izuzev za košavu.Vlaga u prizemlju nije uopšte toliko uticajna,može da je ima koliko hoćeš u prizemlju a da je gore na visini nema i neće nastati ni jedan jedini oblak.Vidi se jasno napolju po sparini i sve mutnijem nebu da vlaga postepeno pristiže,tako da ostaje samo da se čeka.

Pritisak od 1017mb nije ništa strašno povišen,uostalom uopšte nije ni bitno danas,može i da je 1030mb opet bi imali jake razvoje i pljuskove.Visinski ciklon nam prilazi,šalje nam postepeno vlagu i to je jedino važno sada.

Željko džaba da ti pričam,nameštaju Loto :osmeh:
 
Duvao vetar od jutros.Trenutno zatišje pred buru.Mirno vreme,oblaci se nameštaju a ja treba da idem na rođendan.Ima da nas rastera kao mačke s' jebišta.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh