Vremenske prilike u 2015-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kisa i samo kisa. Ovo vise nije normalno, 2 dana lepo pa opet kisa. Juce posejan kukuruz i danas ga ceo dan topi kisa, ak moze i pokoricu da uhvati.
 
Jesam laik za poljiprivredu,ali bez problema uviđam velike posledice koje ima ogromna količina vlage .Pitanje je zapravo koliko bi ovde nedelja bilo dovoljno da se sve dovede u normalno stanje.

Dobar deo njiva pliva,druge polu do potpuno blatnjave,nikakve.Niko ništa poradio nije.

Ja se ne sećam kad je Morava zadnji put bila bistra.Voda je stalno mutna i vodostaj je vrlo visok konstantno zadnjih ko zna koliko meseci.

Ovaj deo Srbije i Vojvodina su nebo i zemlja.Mi smo za prošlu (2014) i sada u 3 i po meseca 2015 dobili kiše kolko prosečno u Vojvodini padne za 3 godine.Pa ti vidi.
 
Kod nas ce biti gore ove godine nego prosle kad je plavilo moram slikati njive sa psenicom de vise lici na ribnjak nego na njivu.Ja konkretno imam dve njive (5h) de nisam ni ulazio od poplave niti ima sanse da ih uopste obradim u skorije vreme.
 
Kod mene je kiša počela juče pred mrak i prestala je danas oko 15h, dakle nekih 20 časova otprilike bez prekida. Nije bila jaka srećom, nema poplava ali je jako zahladnilo. U toku ove sedmice smo imali veoma toplo vrijeme, čak 27 stepeni u četvrtak a od jutros je sve hladnije. Ujutru je bilo 10 stepeni a sada je samo 3 jer se pred mrak počelo razvedravati. Mislim da postoje solidne šanse za mraz ujutru. U selu je već posijano oko 60-70% kukuruza, ja još nisam, tlo na 8-10cm dubine jedva da ima 5-6 stepeni što je po meni premalo.
 
Futog +6, osecaj +4, vlaznost 67%, vetar 2 m/s trenutno bez padavina. Hteo na blinkerisanje ali samo ako znatnije otopli.
 
+ 6 C
TheCreole_Icons_Weather_Sunny_V1.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh