Vremenske prilike u 2015-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Đađo,meni samo nije jasno kako je uspelo apsolutno sve da te izomaši..

Sve glavne stanice uokolo sa svih strana sveta su uhvatile bar 40-ak litara (SJenica,Zlatibor,Pljevlja,Žabljak,Sarajevo,Foča)...
 
Kimi ...
Prosto za neku rubriku ili temu "neverovatno ali istinito" ...
MG_249.gif
..
Kažem već, oblačnost je bila prisutna svakodnevno, grmljavina, pad temperature, ali samo u nedelju veče su naišla dva kratkotrajna "talasa" od kojih je u prvom bilo više jakog vetra nego kiše. Svaki treći-četvrti dan sam u selu na imanju i s obzirom da je lepa nadmorska visina, imam dobar i pogled. Veruj mi da sam bio svedok i očevidac lepe kiše u okolini, u pravcu jugozapad (Žabljak, Pljevlja), sever (Zlatibor), jug- jugoistok (Zlatar,Pešter), ali kod mene nikako. Čekam, gledam, nadam se i na kraju moram voćnjake da zalijem, uglavnom i po mraku. Kad sam kod kuće u gradu pratim modele, prognoze, a onda direktno radare i satelite, te vidim kako bukvalno oblaci prolaze sa svih strana. Žao mi je što nemam kišomer da bih mogao dati precizne podatke, mada mi je u ovom slučaju više trebao neki (zezomer) ...
...
970752.gif.8eabaaddfc7c705c05454135f3847171.gif
...
Kad sam već kod kišomera, pitao bih te da li je dovoljno kupiti obični plastični, kako bih eto mogao imati koliko toliko pouzdan uvid u količinu i učestvovati u "sabiranju" podataka o padavinama ..?
cirili11.gif

Naprimer nešto ovako :
images
...
images
...
 
Poslednja izmena:
Djadjo , bilo kakav kišomjer , a nemoraš ni kupovati , možeš napraviti za 5 minuta . Uzmeš bilo kakvu posudu ravnog zida , npr "pet" flašu 1.5l ili 2l , odsiječeš grljak nožem , znači da ostane ravan dio . Otkinu se naljepnice .U dnu bude onaj "grbavi dio pa ga popuniš nečim da bude ravno dno , npr plastelinom , betonom , ili nekom drugom masom . Zalijepiš školski lenjir ,leniar , cm ili kako se već zove da nula bude na dnu , postaviš negdje gdje nema blizu zaklona , npr na sred dvorišta ili slično i to je to .
 
:sta:Od nedelje do sada nikakvih 8 lit.

Kako je uspelo da vas toliko ispromašuje ?

U nedelju je moralo da je padala.Ponedeljak je promašila,ali ponovo sreda i ona linija u četvrtak sada vas je pogodila.I opet tako malo ?

Nema mi komše iz Stubla,ali verujem da bi i on prijavio nešto slično kao mojih nešto manje od 70litara.Za kukuruz u polju dušu dalo,taman,kao i za bašte,ne mora da se zaliva u neko dogledno vreme.
 
Opet najavljuju preko 35 stepeni,cak i prvih dana semptembra,pa majku mu dokle ce vise,valjda ce zahladiti do nove godine.
 
Kada je bila preko potrebna nije je bilo,danas me omela da ovrsim suncokret.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh