Vremenske prilike u 2015-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod nas osim olujnog vetra je palo i malo snega
 
Tako to bude,kad tata sa okeana drzi glavnu rec.

A hoce li,videcemo.Tendencije kazu da hoce.

Juce smo imali priliku da vidimo kako to izgleda kad megacikloncina predje preko nas.Barometar,ali i moja automatska stanica su na sva zvona zvala jaka nevremena i sekire s neba.

Mislim,nije da ih nije bilo-od olujnog vetra,grmljavina pa do grada ponegde...

....ali...dakle,zasto smo jos zivi,zasto nam kuce nisu srusene i unistena sva imovina ?:osmeh:

E,tu se dolazi do onig problema "generalizacije" nekih stvari.Takav priisak bi zaista negde znacio totalno razaranje,ali ne i kod as.I ne u ovo doba godine.Mi smo kopno,udaljeni od mora.Uokolo su razni planinski venci.Vec to sve znatno ogranicava punu snagu i moc tako niskog pritiska.Plus sto je zima,a jake ciklone,kao sto znamo na primeru uragana,uvek hrani toplota.Te toplote ima u Sredozemlju,ali je ona "smesna" u ovo doba godine.

E da ovakav ciklon dodje leti,nakon par dana vreline.E onda bi zaista padale sekire,uz "spasavaj se ko moze" !

\Sreca ,jeli,pa je takvo nesto nemoguce.
 
Posle olujnih udara vetra u toku prošle noći, dan je bio prilično topao ali uz česte nalete jakog snega, krupne ali doduše mokre lapavice koja za ceo dan padanja, nije uspela čak ni da se zadrži na zemlji. Noćas je temperatura pala na 3 stepena, trenutno je mirno i tiho bez padavina ...
 
Poslednja izmena:
Kažu da će biti...


New%20Picture%202.png


http://www.idokep.hu/idojaras/Újvidék
 
Uf ovo bi mi bas godilo jer imam jednu njivu da zavrsim, a gruber ne voli bas blato od gore.
Kimi ima li sanse da se ovo ostvari ?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh