Vremenske prilike u 2015-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Doso mladi pop u selo, skupili se ljudi oko njega i pitaju ga : "Pope, jel znas ti da pustis kisu?" , a pop im odgovori : "Ja mogu da zamolim boga ali to je u bozjim rukama." . Ljudi razocarani rekose: "Nista od tebe pope, vrati se odakle si dos'o ", i odose kuci. Mladi pop ode kod svog kolege koga je trebao da zameni u tom mestu i pozali mu se: "Oce , mene ovde narod bas i ne voli" . Stariji otac mu odgovori: "A sto sine? Sta se desilo ? ". "Ljudi su me zamolili da im pustim kisu, a ti znas da mi to ne mozemo". "Nije valjda da si im rekao da ne mozes ?! Ja sam im pre 30 godina rekao da mogu da im pustim kisu kad god oni zele samo neka se dogovore kad i kog dana. Za 30 godina oni se nisu dogovorili. Jednom treba kisa, drugi kosi detelinu, treci rali kukuruz... Nikako da se dogovore" .
 
Ovde kod nas u Apatinu sa manjim prekidima pada polako ali sigurno celo jutro. I ne pokazuje nameru da stane.
 
Pale nekoliko kapi,koliko tek da se za poslednjih mesec dana sakupi 1-2l po kvadratu :D
Ne znam kako je kod vas po atarima,ali kod nas ako ne padne jedna dobra kisa do kraja meseca ima da nema nista od useva::lose::
 
Polako ali sigurno natapa za sada12l da ovako nastavi do sutra bice odlicno taman zito ljudski da nalije!
 
Celi dan rominja. Nije to prava kisa. Ne znam kako je atar prosao, ali ovde u mestu je tako kako je.:osmeh:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh