Vremenske prilike u 2015-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Izgleda da nisam dovoljno severno da osetim tu svežinu.Osim juče,ovih nekoliko dana ,temperature su najbrže rasle baš u ovom delu Vojvodine. Možda nisu bile najvišlje ali su u vrhu.
 
U situaciji sa bezvetricom,najveći i najbrži rast temperature ima upravo Vojvodina,jer se noću kao celina najmanje ohladi.

Južnije je jutro svežije,temperatura sporije raste,ali se izjednači naravno nakon podneva sa Vojvodinom.

Na severu ima severca 4-5M/S.

U Subotici u ovo vreme juče 35,0,sada "tek" 31,5C.
 
Nije to nikakva filosofija već nešto što je propisano standardom kak se radi, ponavljam u ovom slučaju temperatura vazduha.

Svakako da je temperatura betona i asfalta veća, ako si na traktoru koji je par stepeni od ključanja dodatno se zagrijavaš od motora i lima oko sebe. Ali oni upoređuju jedno, vi nešto sasvim deseto. Njihov posao je da izmjere nešto što je približno konstantno na širem području od par kilometara i te podatke uporede sa onima od prije godinu, dvije, pedeset ili više kako bi stvorili širu sliku i mogli da saznaju šta očekivati dalje.
Vi se fokusirate da termometar stavite na tamnu metalnu ili betonsku podlogu, izmjerite 45-50 stepeni i kažete kako neko LAŽE, što je jako ozbiljna optužba. Ne, ne lažu, temperatura vazduha je tolika. Različita je od temperature betona gradskog trga gdje naši novinari volje razbijati jaja, ali niko od meteorologa nije ni rekao da su to mjerili jer nije u sferi njihovog interesovanja.

Sad slobodno nastavite sa napadima. :ppozdrav:

Nisam ja ni rekao da meteorolozi lazu ,vec ti da si radio na temperaturi 36 stepeni,a nisi priznaj
 
Kakve čudne postavke sinoptičkih sistema ovog proleća i leta povremeno.Posebno ovakva.Tamo u sredu uveče "svežiji " vazduh prodire tamo u Moldaviju i Ukrajinu,i onda popuni Vlašku niziju i prelije se u vidu pojačanog istočnog vetra,tj. "hladne" košave i kod nas u četvrtak.Samim tim najžešća vrućina beži zapadnije i severnije,u Hrvatsku i Mađarsku.

wind84.png


Stvarno veoma čudno.I ne znam čemu ?? sada.Koji će nam moj sada ?Da je ovoga zimi,kad i treba i dolikuje,nema ga nikud -a donelo bi ledaru samo takvu..

Bezveze,bezveze..a još plus će upropastiti i lepe šanse za pljuskove koji će postojati samo trunku zapadnije,po Bosni i Hrvatskoj.

@Branković

Da,crtaju se.

Crtaju se padavine i pre toga,za četvrtak i petak.Bilo bi ih mnogo više,kad ne bi bilo ove košave koja se crta.


Inače,impresivne oluje juče u Poljskoj.pogledajte samo ovaj downburst:

 
Kimi , za moj kraj (Sj-Bosna-posavina) na GFS javljaju za petak a 20ak litara a već za četvrtak nešto manje , kolko je realno ? Dali su to lokalci koji mene obavezno obidju jer je ravnica ili će biti malo šire ? (zanimljivo pad temperature uopšte nije najavljen)
 
Zanimljivo je da modeli daju za 26. i 27. maksimalne temperature preko 30 stepeni,a proslavljeni meteorolog Kimi vidi neko zahladjenje.

Alternativna meteorologija ili sta vec?


Navijamo naravno za prognozu proslavljenog meteorologa.
 
Ja ipak mislim da bi se Kimi pre svega obradovao nekoj akciji jer ga ova monotonija ubi i da i on navija za neku promenu, ali da to nije u njegovoj moci. On covek samo cita karte, i to dobro, i onda malo ukljuci intuiciju, znanje i iskustvo, pa nam to onda servira da bude razumljivo.
Poznavajuci Kimija i njegove postove ni on sam jos nije siguran u bilo kakvu promenu (bar ne 100 % siguran) i da i on kao i mi zarko (gde bas ovaj izraz kad je sve vec zarko) zeli da se zavrsi ova toplotna monotonija. Pratim redovno sta pise na meteo forumu tako da jos ne ocekujem nesto znacajnije.
Stampa u srbiji voli da preuvelicava, ali za sad zaista imaju materijala jer su gradovi sa svojim mikroklimama znacajno topliji nego neko polje sa kukuruzima.
Nada umire zadnja :ppozdrav:
 
Komšo iz Stubla,zahvati li te ovaj pljusak ?Ovde lepih 6,5litara za 15-ak minuta.Taman da osveži prirodu :)

Paore,u pravu si,nas tj. mene najviše ubija monotono,dosadno vreme.Može malo,ali ovo već preterava...baš me obradovao pljusak maločas.

Momo,ali i mi ostali,najbolje da se sad prebacimo na taj četvrtak i petak.Biće razvoja,mahom kasno uveče zbog toplote tokom dana.Ima potencijala za jače i organizovanije oluje.Oblaci bi nastajali u planinama ali bi se spuštali u južnoj struji ka niziji.Jedino što bi ovde moglo dosta smetati je kao što rekoh košava.
 
Kimi,kod mene se cuje neka grmljavina iz pravca Crnog Vrha,znaci dolazi iza ledja...ima li opasnosti od nekog nevremena i grada za ovaj deo Sumadije?(Okolina Batocine ili bar taj deo od Kg-a do Morave)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh