Vremenske prilike u 2015-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kimi dokle ovako, u nedogled ?
Neke prognoze kazu da bar narednih 20 dana je slicno, stepen gore dole, bez kise.
 
Kisu je tesko leti prognozirati ,pogotovo lokalne pljuskove.To je kao gledanje u solju .Treb da se stvore specificni uslovi u atmosveri pa da bi se formirao KISNI OBLAK.
Neko je ovde pitao kako pogode visoke temp.
Pa to se nepogadja nego se to vec negde desilo i jednostavno se izmeri npr u Sevilji 45 a zna se pravac kretanja i to je to.
 
Dok je u vecem delu zemlje danas gorelo, u Sjenici palo 16l kise za nepoverovati ali je tako.
Kod nas se jos ne osecaju znaci suse,ali nece jos dugo biti tako.
 
A da probas da zakacis na kacket kad kosis,to bi bilo relevantno na kojoj temperaturi mozak radi,Stvarno mi ne znaci kolika je temperatura kad odmaram u hladovini,a ne znaci mi ni koliko je "objavljeno" valda nisam lud da ne znam da li mi je vrucina ili nije
Слажем се. Свака ти је на месту. Од "филозофа" ми је мука већ... Ја сам била на њиви у четвртак и опекла табан о изувену папучу. Вероватно је то био само субјективни осећај!
Кад смо на директном Сунцу осећамо оно што и биљке. Не егзистирају биљке у хладу.
 
Nije to nikakva filosofija već nešto što je propisano standardom kak se radi, ponavljam u ovom slučaju temperatura vazduha.

Svakako da je temperatura betona i asfalta veća, ako si na traktoru koji je par stepeni od ključanja dodatno se zagrijavaš od motora i lima oko sebe. Ali oni upoređuju jedno, vi nešto sasvim deseto. Njihov posao je da izmjere nešto što je približno konstantno na širem području od par kilometara i te podatke uporede sa onima od prije godinu, dvije, pedeset ili više kako bi stvorili širu sliku i mogli da saznaju šta očekivati dalje.
Vi se fokusirate da termometar stavite na tamnu metalnu ili betonsku podlogu, izmjerite 45-50 stepeni i kažete kako neko LAŽE, što je jako ozbiljna optužba. Ne, ne lažu, temperatura vazduha je tolika. Različita je od temperature betona gradskog trga gdje naši novinari volje razbijati jaja, ali niko od meteorologa nije ni rekao da su to mjerili jer nije u sferi njihovog interesovanja.

Sad slobodno nastavite sa napadima. :ppozdrav:
 
Danas je kod mene u hladu bilo 37 C .Inace ovde kod nas bice stanje ocajno ako ne padne kisa u skorije vreme.A nema izgleda da ce je skorije biti.
 
Temperatura se mjeri u hladu itd , šta tu ima da se priča , kakva filozofija , nema potrebe mjeriti na suncu i porediti , jer zna se kad je u hladu 35-40 na primjer to je vrućinčina , na suncu je vruće u ladu ladnije al to je 35 i tačka. Ovi koji pominju temperaturu na suncu samo zbunjuju .
 
Nocas oko dva sata temperatura u ravnici 22 stepena a kako se penjem na brdo raste do 26 stepeni. S tim sto je razlika u nadmorskoj visini maksimalno 60-ak metara...
 
Nocas prskao repu od 21h. 27 stepeni bilo, njiva pod selom. Kada sam zavrsio u 21.30 palo na 25.5 stepeni. Za mene je to tropska vrucina pa nek kaze ko sta hoce.
 
I da,Vršac Tmin 28 stepeni,uz konstantan južni-jugoistočni vetar koji je fenirao.

Paore,i dalje stoji zahlađenje za 26-ti.

Inače je zapirio severac od austrijsko-slovačko-poljskih oluja sinoć,pa će posebno na krajnjem severu biti malo prijatnije.

Na jugozapadu i na jugu Šumadije će biti kasnije razvoja i pljuskova lokalno.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh