Vremenske prilike u 2015-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kimi mi moramo biti pripremljeni da ce biti najgori mogući scenarijo, pa ako ne bude onda nam bude malo lakše :osmeh:.
Iskreno se nadam da ce ta vrelina proći u samo dva-tri dana i da ce posle toga pasti kiša i zahladneti, ali gledajući podatke iz predhodnih nekoliko godina koje ja belezim, a belezim vise od 10 god., ovako suv Jun još nije bio i sad sve preživljava isključivo od onog sto je skupljeno u toku zime i maja 2015. Znam da tako nedeluje drugima, ali oni iz severa Banata od prilike imaju slično vreme kao mi. Mislim i dalje da je najveći krivac Dunav sto velika količina kiše nedodje do nas. U suštinu koristi od njega imaju samo oni uz njega dok kilometrima dalje pravi samo indirektnu štetu. To je vrlo zanimljiv prirodni fenomen i očit primer koliko je priroda moćna.
 
Od svih ovih padavina za ovaj ceo predhodni period mi smo dobili sam 12 litara i to u 25 puta, ja se nebih ljutio da pada pa makar i unistila psenicu nemoze da nanese stete koliko moze da nas spase.
 
Kod mene nocas oko 10mm taman koliko je trebalo,jeste da mi je pokvarilo posao ali kisa je bila bas potrebna sada mogu usevi da izdrze 2nedelja bez padavina, treba nam sunce zbog zetve koja treba da pocne ovih dana 10lepih dana bilo bi super jer ima dovoljno vlage nadam se da ce pasti danas svuda gde nije ocigledno je da je delove Vojvodine i neke delove Srbije pogodila susa.

- - - - - - - - - -

z3_temperature_180.png

Tamo od Nedelje treba ocekivati porast temperature narocito u Vojvodini,neznam kako ce biti dalje ali mislim da ce dogurati bar do 37 krajem naredne nedelje,posle toga nemamo nista dobro da oekujemo,verujem da ako naidje zahladjenje da ce biti svega tu.
 
Kod mene sareno,malopre sam se vratio iz jednog dela atara,jedva sam se provukao kolima,tamo se crni zemlja,nema nista od spartanja danas,a ovamo kod kuce slaba vajda od kise,par puta je nakapao po 2-3 lit.
 
Trebala je po modelima i košava da se iskaže,davala se u petak i subotu jaka,u južnom Banatu na udare i olujna košava,uz pumpanje svežijeg vazduha iz Vlaške Nizije kao rekacija na toplotu na zapadu Evrope.

Sada se to ublažilo,više se daje neki pojačan severoistočni vetar.

Takođe se vraća šansa da u centralnim krajevima bude nestabilnosti i pljuskova za vikend.
 
I kod nas nocas opet pala kisa,sad bih mogla malo da prestane dok se ovrse psenica i da se suncokret oprasi kako treba pa onda neka pada svaka 2-3 dana.
 
Kimi mi moramo biti pripremljeni da ce biti najgori mogući scenarijo, pa ako ne bude onda nam bude malo lakše :osmeh:.
Iskreno se nadam da ce ta vrelina proći u samo dva-tri dana i da ce posle toga pasti kiša i zahladneti, ali gledajući podatke iz predhodnih nekoliko godina koje ja belezim, a belezim vise od 10 god., ovako suv Jun još nije bio i sad sve preživljava isključivo od onog sto je skupljeno u toku zime i maja 2015. Znam da tako nedeluje drugima, ali oni iz severa Banata od prilike imaju slično vreme kao mi. Mislim i dalje da je najveći krivac Dunav sto velika količina kiše nedodje do nas. U suštinu koristi od njega imaju samo oni uz njega dok kilometrima dalje pravi samo indirektnu štetu. To je vrlo zanimljiv prirodni fenomen i očit primer koliko je priroda moćna.

Sad sam bio kod komsije na konzilium :haha:
Danas (i juce) 4 litara.
U maju mesecu 42 litara.

Razlika je u tome sto bas i nemamo neke zalihe iz maja meseca...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh