Vremenske prilike u 2015-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Fino je ovo ispalo na kraju za veći deo zemlje :bravo: Vedri se sa zapadne polovine zemlje,verovatno će biti veselo ponegde kasnije.

Dve zanimljivosti,top 4 po količine kiše u Hrvatskoj zadnja 24h!
Zavižan 111l
Varaždin 96l
Bednja 78l
Kutjevo(slavonska Požega) 76l

Druga neka bude potopni meteogram za Suboticu ,oko 45 litara:

meteogsubotica.gif
 
Suma sumarum 26l kise sada malo sunce sija ali okolo i dalje oblacno i to crni oblaci koji obecavaju jos padavina!
 
Nocas u odzacima pljustaljo, probudio me pljusak koliko je buke pravio oko 5 .Sad sunce izaslo.
 
Ne znam koliko je kod nas ali zlatna kisa.I nemoj neko vise da se.e protiv meteorologa pocupacu mu usi.

Ti cupaj po kuci ili daj tebi da pucupaju!!! I ne lupaj za kraj nededelje bez potrebe! Vi ste dobili u vise navrata i nenajavljene kise dok za ovaj kraj su se ispromasivali kao i obicno. Kisa koja je ranije bila najavljena, pa cak i u vecoj kolicini nije uopste padala, par kapi ni da pokupi prasinu! U razmaku od samo 12 sati su gresili, zato sam bio revoltiran da im je bolje da cute.
Druga stvar kod vas su zavrsili ljudi sa setvom a nicanje vam je uspelo 99%. Svrati u ove krajeve pa ce ti biti jasno vise stvari i zasto cekamo kisu ko ludi!
Ovakav atar nije izgledao od kad znam za sebe. Ima da se poseje jos mnogo a nicanje je katastrofalno na svim prolecnim obradjenim parcelama a posejali su ljudi jer su najavljivali kisu!
Tako da samo opusteno!!!
Inace napokon i kod nas dugo ocekivana kisa koja ce sigurno doprineti poslovima koji nas cekaju od Ponedeljka.
 
33 l nocas
Ja samo znam da bi ja lako da su mi samo meterolozi podmetaci nogu.
A ako je neko krivi meterologe kao Pete neka racuna da kise nema ako padne od boga dar ,mislim on je kriv sto su drugi rekli da ce biti a ono nista
 
Danas akcije manje od očekivanja,ovaj severac je prozurokovao inverziju u nekim slojevima te omeo konkretne razvoje.

Ipak,i pored toga kući u Novom Selu bila prava provala oblaka,uz učestalu grmljavinu oko pola 3.

potvrdiću potop zapada Balkana i Jadrana narednih dana....biće i za nas,ovaj ciklona a kasnije i visulja će kružiti oko nas i narednih 10-ak dana po svemu sudeći tako da...
Bravo majstore. Post je od 21.05. Covek je lepo rekao bice kise za sve samo strpljenja. Kikinda do sad oko 20l sa tim da se za ponedeljak najavljuje jos jedan talas.
 
Kimi vidim da su se svi modeli nekako slozili da sutra uvece mozemo ocekivati jos kise. Sta bi ti rekao na ovo ?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh