Vremenske prilike u 2015-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ta grdosija koja je bila u okolini Loznice zakačila je samo južnim krajem moje selo, smrklo se odjednom, takvu provalu oblaka nisam video odavno a bilo je i grada. Deo između Loznice i severnih padine Cera od Lešnice do Mačve izgledao je sablasno, ne znam da li ima preživelih tamo... Šala naravno, nadam se da nisu imali ozbiljnije štete, izgledalo je baš baš opasno...
Ja bio do malo pre u Tronosi. Oko 18:00 se namrstilo i poceo daduva vetar i grmi. To se tako zamracilo nebo da sam mislio da ce nesto da se zgovelja i to gadno. Oko 19:00 pocela da pada kisa. Uz put, kad sam se vracao vidim dosta bara po putu. Rekao bi da je palo nesto kise...
 
Spram toga koliko je grmilo kise je palo malo ,kisomer mi je u placu ali po okomeru ne vise od 8-10lit , a tutnjilo je kao da ce pasti 50.....
 
Kod nas samo grmljavina i sevanje munju sa zapada.Nije da ne treba,pozeljna je iskljucivo samo kisa.
 
Po radaru se vidi da se oblaci raspadaju kako dolaze blize nama,jeb....sve ,sad ako ne bude kise,a pod kisom mislim bar nesto iznad 10 litara,e onda ne treba ni da pada.
 
Kod nas neverovatnih 59 l. Nisam mogao da verujem Padao sat vremena jak pljusak. Malo je bilo grada, ali su srecom pucali tako da je dobro proslo, ali jul, ako izuzmemo 31 kada je malo palo ukupno 0litara. Cak je i recica dosta nadosla. Puno srece u toku noci ostalim sa kisom.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh