Vremenske prilike u 2015-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Definitivno preko 32 od četvrtka. Koliko vidim Vojvodina ce biti negde na granici. Sto istočnije to hladnije, a prema zapadu sve toplije i toplije. Pominje se prodor vrelog vazduha iz Afrike koji ce pržiti po EU, a vjerovatno malo i po nama kako bude slabio ciklon na Atlantiku. Tako kažu, a sta veli Kimi ?

Mi smo mirni jedno 5-6 dana,temperature mahom od 25 do 30C,uz sveža jutra-dakle u okviru proseka.Najtoplije mahom na severu,a najsvežije na jugu zemlje.

Odustalo se od nestabilnosti nakon četvrtka definitivno.Dakle pljuskovi i nestabilnosti danas,sutra i u sredu mogući.

Nakon 6-7 dana kako se zapadu Evrope primiče nešto sa okeana,tako će se i balon toplote gurati istočnije od njih,ka nama.Ali da napomenem odmah,nema tu ni govora da bi do nas došle temperature tipa preko 35-36 stepeni.

A da će tamo biti pakleno,zaista hoće.Madrid narednih dana do 42 stepena,Pariz do blizu 40,London do 35.
 
Odakle vam ta silna kisa, kod nas svega 5l i kad saberemo ovaj mesec u prednosti ste jedno 100l. To ne moze da nadoknadi ni 40t/kj sajnjaka! :ppozdrav:
Nemam pojim ceo dan sam bio u Pančevu i kada sam se vratio vidim da leži voda po međama,kaže mi Paša da se lepo ispadala,sinoć odem da bacim pogled kad ono 25l:sta: i sada je napolju jako kaljavo.U PA se naoblačilo opasno ali samo sitno poprskala.
 
Kod nas isto bilo lepe kiše ovih dana, stvarno je palo kad je trebalo... Sad me zeza ova nestabilnost, nikako da završim senažu a grašak počinje da zreli... Kimi kakva je tvoja procena koliko je verovatno da sutra i prekosutra bude kiše u okolini Loznice? Gledao sam modele, jedni daju lepe padavine, dok drugi su suvi... ne znam šta mi je činiti....
 
Ivann, evo sam u Trsteniku, prosao sam kroz Krusevac bas kad je bio taj talas.. Bilo je opasno... Ne vidis gde vozis...


Monsun je bio i zapadno od Trstenika,kod mene i komša u Stublu,evo i radara:

bgradar1148.png





Kod nas isto bilo lepe kiše ovih dana, stvarno je palo kad je trebalo... Sad me zeza ova nestabilnost, nikako da završim senažu a grašak počinje da zreli... Kimi kakva je tvoja procena koliko je verovatno da sutra i prekosutra bude kiše u okolini Loznice? Gledao sam modele, jedni daju lepe padavine, dok drugi su suvi... ne znam šta mi je činiti....

Bolje pričekaj još danas i sutra.Ima tu lepih uslova za nestabilnosti i pljuskove u tvom kraju,posebno u toku predstojeće noći.
 
Hvala puno Kimi.. Danas sam svakako otpisao dan, alisutra oko podneva bih kosio a prekosutra da se radi, što znači sutra od podneva ne bi mi trebala kiša. Mada ako noćas bude padala biće blatnjavo pa pitanje je kakva će situacija biti u njivama...
 
Pozdrav za komšiju. Bio sam odsutan nekoliko dana. Vidim da je u kišomeru 35 l. Sada počinje da se oblači i jako je sparno. Jedva sam dao stoci silažu.

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 
Covek da ne poveruje,juce najavljivali kisu i nista a jutros gledam niko nista i sad pade 2 litre
 
Pozdrav za komšiju. Bio sam odsutan nekoliko dana. Vidim da je u kišomeru 35 l. Sada počinje da se oblači i jako je sparno. Jedva sam dao stoci silažu.


Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока

:ppozdrav:

U kom periodu je komšo znaš li palo tih 35litara ?

Za Novo Selo je petak doneo 16litara.Juče je bilo 13 i danas sa jačim pljuskom verovatno jos 7-8,tako da pretpostavljam da je to količina od petka :osmeh:

Biće je još..

Razvija se nešto u Vojvodini,što reče već jedan kolega nisu to baš modeli lepo predvideli.
 
:ppozdrav:

U kom periodu je komšo znaš li palo tih 35litara ?

Za Novo Selo je petak doneo 16litara.Juče je bilo 13 i danas sa jačim pljuskom verovatno jos 7-8,tako da pretpostavljam da je to količina od petka :osmeh:

Biće je još..

Razvija se nešto u Vojvodini,što reče već jedan kolega nisu to baš modeli lepo predvideli.

Jel ima sanse da pokisnemo?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh