Vremenske prilike u 2015-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod nas pada vec sedmi dan, od prošlog četvrtka. Juče sam jedva pošprico nešto kukuruza i opet se izlila, noćas celu noć i evo tek maloprije se stišala. Najavljuju da će padati još 4 dana a i ovo je previše. Problem :kisa:
 
Kod nas pada vec sedmi dan, od prošlog četvrtka. Juče sam jedva pošprico nešto kukuruza i opet se izlila, noćas celu noć i evo tek maloprije se stišala. Najavljuju da će padati još 4 dana a i ovo je previše. Problem :kisa:
Blago vama, kod nas duva vetar već 6 meseci i samo padne litra-dve u poslednja dva meseca. Na slabijim njivama ječam je skroz požuteo od suše.
 
Danas akcije manje od očekivanja,ovaj severac je prozurokovao inverziju u nekim slojevima te omeo konkretne razvoje.

Ipak,i pored toga kući u Novom Selu bila prava provala oblaka,uz učestalu grmljavinu oko pola 3.

potvrdiću potop zapada Balkana i Jadrana narednih dana....biće i za nas,ovaj ciklona a kasnije i visulja će kružiti oko nas i narednih 10-ak dana po svemu sudeći tako da...
 
Kimi ako si i ti pesimistican znaci da kise u mom kraju nece biti, ili ce je pak biti u izrazito malim kolicinama. Dakle nastavak radova moze da se planira.
 
Ovo na duži period mora doneti obilniju kišu većem delu zemlje...a ko će kad i šta pobrati pitanje je.

Glavni nimbostratusni potop će ostati malo zapadnije,mi ćemo biti tu između hladnog i toplog fronta-idealni uslovi za konvekciju,jake oblake i obilnije pljuskove.Tako će biti naredna 2-3 dana,ostalo se stalno ionako menja.

Sutra bi potopan mogao biti zapad zemlje,dosta padavina se daje i zapadu Vojvodine pred veče a kasnije tokom noći i ostatku prema GFS-u.

- - - - - - - - - -

Inače,delovi Gorskog kotara i Like dobijaju preko 150 litara kiše samo sutra ! :ideja:

NMM sutra veče:
prec06_48.png


NMM

a evo i ARW:

prec06_48.png
 
Problem je sto ovi oblaci dolaze sa jugo-zapada. U tom slucaju nama nema kise jer Dunav pravi nevidljivi zid koji prosto cepa oblake. Slavonija moze dobiti kisu, ali istocna strana dunava jako tesko. Moze je biti uz sam Dunav sa Hrvatske strane, ali sa Vojvodjanske jako, jako tesko jer tako je do sad bilo 1000x pa ne vidim razlog da ni sad ne bude tako. Radar vidi te oblake i jeste oblacno, ali su oni jalovi, nema tu vlage u njima dovoljne da se izruce iznad nas. Visegodisnjim pracenjem vremenskim prilika zakljucio sam da Hrvati imaju izvanrednu meteorolosku sluzbu i daju po prilicno pouzdane prognoze, mogu slobodno reci da im je postotak preko 95 %. Pocev od vetra, temperature i padavina njihova trodnevna prognoza je najpouzdanija za moj kraj. Po njima, a i po Kimiju vidim da Srem ima veliku sansu za kisom, ali juzna Backa nikako. Koliko ce to zaista biti malo ostaje da se vidi, ali ja se ne nadam nicemu veliko, do 10 l max (daj Boze da gresim).
oborina_ukupna_034.png


Tek mozada u subotu uvece bude nesto.

oborina_ukupna_070.png
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh