Čir

Evo ovim putem, da se zahvalim Ubović Ratku, za recepte koje mi je poslao.
Radi mnogih koji boluju ili će bolovati( na žalost) od ove bolesti , evo naveću ,šta su mi po izlasku iz bolnice izdiktirali u vezi namirnica moje treba i koje ne treba koristiti. Ovo se odnosi na oporavak ,kao i na one osobe koje inače imaju predispozicija za ovu bolest. U stvari ako ko primeti neke tegobe, kao vraćanje kiselog želudačnog sadržaja u jednjak i sl. tegoba.
Mleko i mlečni proizvodi: samo obrano, najviše 2% masti i nemasni jogurt, a ne sme neobrano mleko i čokoladno mleko. Ovde ,recimo ,ništa ne piše o siru, ni masnom ni nemasnom, tako da ostaje dilema.
Povrće: zabranjeno je svo prženo povrće i paradajz u svim oblicima. A sa druge strane stoji: svo ostalo povrće. Ovde opet ima nepreciznosti ,kao šta sa kiselim povrćem(?) , šta sa pasuljem i graškom, za koji neki kažu da treba izbegavati. E sad šta je istina , neznam.
Dalje, o voću, kaže, da mogu sve vrste voća, sem citrusa ( pomorandža, limun, mandarina, grejp, ananas ).
Što se tiče , hleba i žitarica, sve je dozvoljeno ,sem ako se ne sprema sa neobranim mlekom i puno masnoće.
Kod mesa , preporuka je :nemasno meso ( ovde nije jasno o kom mesu se radi- recimo i u svinjskom mesu ima nemasnog ,i takođe nije na vedan način propreme , što bi meni čak bilo i korisnije znati), zatim piletina, ćuretina i riba. Sa druge strane, zabranjene su sve prerađevine, znači salame i kobasice ( i sve što tu spada) te, suvo meso, slanina , masno meso i pored svega ne smete ni pileću kožicu. Ovo je valjda svima poznato, jer se ovde kriju i druge bolesti, kao holesterol ,povišeni trigliceridi, povišen krvni pritisak, šećer u krvi itd.
Kod masnoća i ulja se preporučuje izostanak ili u malim količinama, a apostrofirane su "sve životinjske i biljne masti" ( a ja se pitam pa šta, treba da koristim mineralna ulja ,kao moj yugo(?))
Od napitaka se preporučuju : pića bez kofeina, prirodni sokovi ( izuzev citrusnih) i naravno voda ( ništa ne piše o mineralnim vodama). A zabranjuje se : alkohol ( što se mene tiče to sam raskrstio odavno), zatim kafa, gazirana pića ( i ovo sam batalio jošpre tri god. kad su mi otkrili povišen šećer) i čaj ( što je mene jako začudilo, kad sam pitao doktora , dobio sam objašnjenje o onim industrijskim ( kesica) čajevima, jer ima kofeina i nikako vruć čaj , samo hladan).
Poslednja atavka u nizu su supe , gde mogu nemasne ili vrlo slabo masne , a nesmeju nikako .pileća, teleća, krem čprbei naravno paradajz čorbe.
To bi bilo sve sa ovog spiska. E sad , nedostaju jela , ona naša tradicionalna, nego sad od ovih namirnica, treba da se lupa glava šta smeš da staviš u neko jelo ,a šta ne. Recimo neko je rekao da treba izbegavati pasulj i grašak, zatim beli luka ( meni je i ranije smetao u većim količinama). Ili recimo, paradajz iz flaše , obožavam ga, sad ne smem ni da ga gledam , odmah mi "ide voda na usta".
Nadam se da će ovaj spisak još nekome pomoći, a isto tako , očekujem još Vaših iskustava i komentara. Ako, meni nikako ne smeta tipa : "moja Baba je..." samo navalite , jer i iz takvih zapažanja se ima šta naučiti.
 
Kiselo povrce treba izbegavati zato sto je natopljeno siretom koje ostecuje sluznicu zeluca
Masnoce kod svake djete redukuju cesto i bez razloga - kao i sto se u zadnje vreme pojavio i pozitivan holesterol (koji ustvari stiti krvne sudove) ali sve je to njima jos nejasno pa ukinu
Ispadne da ukidaju sve pa cak i cajeve, znam coveka koji je oprerisao zucnu kesu i rekli mu nikako burek - jede ga vec 10 godina svako jutro kad radi bez ikakvih posledica ili bolova (e sad krvna slika to je druga prica)
Napisu sve u smislu da se ograde, sve na bazi sirceta treba izbegavati, jako kisele namirnice (limun) jer su to dodatne kiseline sa cim se bori sluzokoza
I najbitnije izostavljeno emotivni disbalans ili ti nerviranje - nekako tebe dozivljavam (zamisljam) druze kao Pantica iz tesne koze :osmeh:, mozda gresim al savet eto sto manje nerviranja i besa.
 
Ej Ratko, pa baš da sam Pantić, e ...ebiga. Pa neznam možda i jesam, ko će ga znati? Možda neka blaža varijanta, ha ,ha ,ha ,ha...
Ustvari možda ovi koji me poznaju i misle nešto slično, ko će ga znati?
Uglavnom do juče sam zvanično imao onu lekarsku terapiju ( "controlok" jednom dnevno) i od danas sam zvanično zdrav.
Ja se doduše i nisam strogo pridržavao one dijete, najviše u delu masnoća ...ebi ga, par puta sam jeo svinjsko meso( sveže zaklano -svonjokolj) i mogu vam reći ništa mi nije falilo. E sad to je možda zbog te terapije koja je bila u punom jeku, valjda?
Što se tiče budućnosti u nekom segmentima , neće biti problema, kao sa alkoholom, sokovima, duvanom , otkačeno zasigurno. Ali nemogu da se zamislim da nikad više ne konzumiram pomarandže ili mandarine, ajde ananas, njega skoro i nisam jeo, maltene sam mu i zaboravio ukus, ali limun , pa on je koristan za mnoge druge stvari u organizmu, me znam? Takođe i paradajz, pa jedno od najpoželjnijh povrća , pa kad upeče zvezda , predveče u avgustovskom danu , samo ga obrišeš o majcu i jedeš kao jabuku, odmah ti utoli i glad i žeđ...ništa slađe...Ajde sad ovo kiselo konzervirano domaće povrće i da preskočim , ovo malo zime što je ostalo, ali za nadalje? Neće mi valjda smetati i iduće jeseni mladi kiseli krastavčići ili kiseli kupus, onako pola glavice, isečene na krupnije komadiće, pa posipane alevom paprikom, i malo ulja odozgo. Pa mogu ja ovo bez rakije, ne sekirajte se, doduše ne bez društva. Samo vi pijte , ja ću samo kupusa, ha. Neznam našta će to izaći? Što se tiče onih mesnih prerađevina , to je već jasno, to smeta i zdravom čoveku, to sam i dosad , a i nadalje ću svakako zaobilaziti. Čudno je to kako se ovi proizvodi ustvari naastali , da bi se od zaklanog živinčeta , što više iskoristilo, i produži vek trajanja, izrodilo u svoju suprotnost, štetno po ljudski organizam.
Ili je ceo onaj spisak dat da se poštuje dok traje bolest, a ja sam zvanično zdrav, tjt. bez ikakvih tegoba.
Što se tiče sindroma Pantić ( a Ratko, Ratko de,de...) , odnosno sekiracije , šta je tu je, iz ove se kože ne može, i kad nije tesna, neka landara, oko tela, koliko hoće, nema napolje, to ti je što ti je.
Što se tiče čajeva , pijem ih i dalje i to kantarion i bosiljak, proju i kačamak redovno jedem svaki drugi dam ,a jogurta , duduše , nisam kupovao, ali evo kažem, nema tegoba, barem zasad...
 
Ma problem kod tih lekova je sto rade na principu da smanje proizvodnju kiseline, pa se cesto dogadja da se organizam bori protiv toga - sto ima za posledicu da nakon prestanka uzimanja tih lekova ostaje zeludcu da se izbori sa jos vecom kolicinom kiseline
Izazvanom koriscenjem tih lekova... uglavnom sve se svodi na dozivotno koriscenje lekova a ne lecenje
Svaki lekar ce ti reci da jednom kad krenes koristiti lekove za npr. visok pritisak to je dozivotno i da je neizlecivo, sto nije istina, ali treba i farmaceuti da zive...
 
Pa , možda si u pravu. Videću kako će mi se organizam ponašati u narednom periodu. Ali ja imam utisak da sam oduvek kuburio sa viškom kiseline.Odkad sam ja to primetio , pa vrlo odavno. Sećam se da sam nekad koristio kvasac, da onaj kvasac, pivski, za mešenje hleba, mi je ranije pomagao.Jedan je komšija( sad ja njsam siguran od čega je on stvarno bolovao), čak dobijao iz pivare neki tečni kvasac i to je pio. Čak sam i ja jednom probao , bilo je grozno, mogu ti reći. Sodu bikarbonu , nikad nisam hteo da uzimam , jer su pričali koliko ti pomaže ,trenutno ,toliko i nagriza u dužem periodu. Ali evo moja Majka i dan danas to koristi, naravno povremeno, i nema problema. Isto tako nisam nikad uzimao ranisan, jer isto tako ,valjda izaziva dosta neželjenih efekata. Imam jednog drugara, koji je godinama koristio ranisan , i tek kad je prestao, tegobe su prestale , evo već par godina, i nismo skoro razgovarali na tu temu. Ponekad me je spašavala jedna jabuka, da mi prestanu tegobe, a nekad , bilo šta da stavim u usta , prestaju tegobe ( ovo je valjda bilo zbog neredovne ishrane, kad ogladniš i pregladniš a sokovi rade svoje) . Zadnjih par god. , možda više non-stop sam kući imao ranitidin šumeće tablete. I moram reći da mi je to redovno pomagalo u svim mogućim varijantama. I kad sam jeo masnoga i posnoga i kad sam se ožderavao na slavama ili svadbama , i uz piće takođe. Onda sam naučio da pre obilnog jela popijem jedan ranitidin i bez problema. A izgleda da ni njega ne treba previše zloupotrebljavati, inače ne bi puklo kao što je puklo. E sad ovaj kontrolok, je izgleda dobar. Još u bolnici me je posetio jedan burazer, koji inače ceo vek pati od želuca, prešao na taj kontrolok, i to bez lekara, još našao neki jeftiniji slovenački, i kaže da ga koristi svaki dan . E koliko je to pametno , ne znam?
Što se tiče tableta za pritisak , tu si u pravu . I ja imam stalnu terapiju što se tiče povišenog pritiska. Čak mi je tokom preprošle godine bila frka sa lekarima, promenio sam nekoliko kompleta dok mi nisu našli koji mi odgovaraju, tjt. koji stvarno obaraju pritisak.
I sad ih pijem po mesec i po' dana pa pauziram ,nekad i dva ili tri meseca. Normalno , da se podrazumeva da svakodnevno , ajde , nekad i ređe , ali ne više od nedelju dana , kontrolišem pritisak , na kućnom aparatu, i čim primetim povećanje koje traje desetak dana , ja opet okrenem i pijem redovno dok ne ispijem kutiju. Najposle opet proveravam i ili nastavljam ili prekidam. Evo sad sam u periodu kad mi je pritisak maltene normalan, i nekoristim tablete , evo već tri meseca. Čak i u bolnici dak sam ležao , rekao sam doktorki koje tablete pijem, ali pošto mi je bio normalan , nije insistirala da pijem redovno.
Što se tiče , lekova za šećer, e tu je neminovno piti , do kraja života, čak se morati i povećavati doza, ili menjati jače preparate, da se ne bi došlo u situaciju, da se padne na insulin. Normalno da i tu mnogo treba voditi računa o ishrani jer ipak sve polazi od toga. Ala se ja raspričao...
 
Evo ljudi da Vas obavestim, ako nekog uopšte interesuje.
Juče sam posle više od dva meseca stavio u usta beli luk. Ja ga inače obožavam. Za ručak je bio sladak kupus sa suvim kostima. Uz takvo jelo uvek sam uzimao beli luk, pa i juče ,i to celu glavicu. I mogu vam reći da sam osetio povišenu kiselinu u želucu i žgaravicu u jednjaku. Mada je to možda bilo i od pite bundevare, ne znam.
Uglavnom sledeće degustiranje belog luka ,tek za mesec dana, ne smem pre.
A danas sam uzeo napraviti salatu od crnog luka, mladog, sa paradajzom iz flaše. A paradajz je zabranjen u svim varijantama kod čiraša. Nadam se da neće da mi smeta, jer ja sam valjda zalečen. Uglavnom, javiću ako bude problema.
Da , ako uopšte nekog zanima...
 
Možda , hvala ti. A da li sa cimetom ili bez, nema veze, svakako je lepša sa cimetommmmm...
Ma meni je važno da mogu povremeno da se vratim nekim korisnim sastojcima u hrani, koje i inače volim...
A da se ne vratim na onaj nivo koji je doveo do bolesti...
 
Nazad
Vrh