Suncokret 2015.g.

250-260e je kod nas vreca Singentinih hibrida,bez hemije.
 
Komso dogovoricemo se, samo ako konacno resim da ga sejem.... Imam jednu parcelu gde bih skinuo prvi otkos trave pa uzorao za suncokret, zato me interesuje do kada najkasnije moze da se seje ?
 
Zanima me da li je neko od vas sejao suncokret na medjuredni razmak od 35cm. Ja nisam ali me jedan drugar ubedjuje da moze opusteno tako da se seje i da bude ekstra.
 
Možda za silažu bude dobar. Sa krupnim listovima teško da može na 35 cm i da ima dobar prinos zrna.
 
250-260e je kod nas vreca Singentinih hibrida,bez hemije.
Jel to za kes ili na Euro ugovor, ako je na EU onda treba dodati i pdv? Neomu smo prosle god placali 246e+pdv, na EU ugovor.

Ja ne znam sto se oni zajebavaju, terba ta vreca da vredi bar 300 oera +pdv i svake godine povecavati za 50e po vreci, ipak je singentino seme bez konkurencije i ljudi ne treba da zale ni jedan Euro kad ovi podignu cenu...
 
Moze i kes a moze i na ugovor,tad mislim da je jos +10e ali nemoj da me drzis za rec.Dobio sam ponudu ali posto nisam bio preterano zainteresovan nisam se ni raspitivao.
 
Kod nas jedan sejao na 50 medjuredni i 27 u brazdi. Kaze da mu je prinos bolji jer ima veci broj biljaka koje su bolje iskoristile veci sklop, a bolju osuncanost.
 
Mislim da je sklop 70x24 idealan i da tu bude lep prinos i da to ne treba menjati(normalno uz Syngete hibride),samo sto ovi jebivetri nece to da plate kako treba.

Ove godine sejem oko 40kj,pola Kondi pola Armony,jbg nemogu da se odlucim koja od ova dva pa reko daj mesano,posto vise nista ne probam.
 
Pa idealan je zato sto nemoras kvariti raspon tockova pri setvi, prskanju, spartanju, sto nemoras sejacicu prepravljati,isto i spartac. Sta je za biljku i prinos stvarno idealno dok ne probas ne znas.
 
Citao sam i ja malo o prinosu suncokreta u zavisnosti od medjurednog razmaka,strani clanci navode da je prinos uvek malo bolji na medjuredno 45 nego na 70,otprilike kolko sam citao bude nekih 300-400 kg vise po ha na 45.Koga to interesuje ima bas dosta da se nadje.
 
Nazad
Vrh