Suncokret 2015.g.

Dusane ,pa ti treba da se kandidujes za rekordere u prinosima.A rekorderima bi dao proslogodisnju cenu,pa nek se hvale sa rekordima..
Ili da se lazemo....ili sta ? Ovde ima I vecih prinosa od mog, znam ih bar 10-ak. Svi znate da je kod nas dobra zemlja, to sto si napisao nista ne znaci. Kao neko cita forum pa formira po tome cenu, smesno je to. Teorije zavere protiv srpskog proizvodjaca.
 
Ja malopre ovro moj suncokret.... Sutra ga teram u silos pa cu znati prinos..... uglavnoma sa nepunih 90 ari, sam navro punu Zastavu turbo zetu, e sad koliko tu kg ima sutra cu videti..
 
Na 4 lanca smo imali 9440kg suncokreta,sejan 15 aprila,pre setve baceno 150kg npk,sejan Kondi.U Crepajskom ataru zeldos je njiva,ostalo je jos malo da se ovrse.
 
Juce jedan prijatelj skinuo 4 hektara najboljeg suncokreta a prinos 8840kg.Pa sad vidite kako je ostalima koji ce imati u proseku polovinu ovog prinosa.
Ja sam da se ne pisu prinosi ali kada svi pisete tako lepe prinose da napisem i ja kakvo je stvarno stanje na terenu a ne da lazem da bi me komsije tapsali po ramenu, a babe u selu rekle kako je to najbolji poljoprivrednik.
 
Nemam razlog da izmisljam bilo sta,ili da pisem neistine,imali smo posejano 88 vrsta suncokreta na pravu duz od 400m,to je koliko znam 4 lanca i 4 vrste jos,na toj povrsini je taj prinos.Kada vec pisete prinose napisao sam i ja,valjda forum i sluzi da se ljudi medju sobom savetuju u vezi posla,mehanike i ostalog vezano za ovu tematiku.
 
Ja sam za to da se napišu prinosi razlog je taj da se na osnovu dobijenih rezultata može tražiti gde se pogrešilo ili šta je uzrokovalo takav ishod. A to što mislite da tamo neko čita pa na osnovu toga određuje cenu to su gluposti .Znaju oni dobro koliko ima poljoprivrednka u Srbiji a koliko piše na forumu ,iz celog Južnog banata piše nas desetak (Peet,Rale,Cici,Bavaništanac,Ddragan,Maksa,par Vršačana,Srđan7,Amazon ...i još nekoliko nas ) pa zar mislite da smo mi reper za južni banat,od toga koje sam naveo ne verujem da možemo skupiti 100-tinak ha suncokreta.
 
Ja sam za to da se napišu prinosi razlog je taj da se na osnovu dobijenih rezultata može tražiti gde se pogrešilo ili šta je uzrokovalo takav ishod. A to što mislite da tamo neko čita pa na osnovu toga određuje cenu to su gluposti .Znaju oni dobro koliko ima poljoprivrednka u Srbiji a koliko piše na forumu ,iz celog Južnog banata piše nas desetak (Peet,Rale,Cici,Bavaništanac,Ddragan,Maksa,par Vršačana,Srđan7,Amazon ...i još nekoliko nas ) pa zar mislite da smo mi reper za južni banat,od toga koje sam naveo ne verujem da možemo skupiti 100-tinak ha suncokreta.
I gle kojim cudom pisu sve oni koji imaju preko 2 tone po jutru(sem mene i vrscana),ja sam napisao meni je prosek 1600kg al sam u manjini medju vama.
 
Ja sam za to da se napišu prinosi razlog je taj da se na osnovu dobijenih rezultata može tražiti gde se pogrešilo ili šta je uzrokovalo takav ishod. A to što mislite da tamo neko čita pa na osnovu toga određuje cenu to su gluposti .Znaju oni dobro koliko ima poljoprivrednka u Srbiji a koliko piše na forumu ,iz celog Južnog banata piše nas desetak (Peet,Rale,Cici,Bavaništanac,Ddragan,Maksa,par Vršačana,Srđan7,Amazon ...i još nekoliko nas ) pa zar mislite da smo mi reper za južni banat,od toga koje sam naveo ne verujem da možemo skupiti 100-tinak ha suncokreta.

Pa ako mislis da niste reper za prinos, onda niste ni reper za razmenu misljenja. Sta znaci ako napises dve i kusur tone po kj ? Jel ti puno srce il ti je dzep puniji. Da ljudi imaju toliko ne bi se bunili protiv cene od 36 dinara. Vecina ima toliki prinos, ali po ha.
 
Prinos je takav kakav je .Negde bolji negde lošiji,neke kulture bolje uspevaju u Banatu,neke u Sremu.....Ako već pišemo koliko smo utrošili djubriva ,semena ,nafte, koliko puta smo špartali ,kada smo zatvorilizimsku brazdu.... Ako se ne napiše koliki smo prinos ostvarili ,onda sve napisano do žetve nema smisla.Napišemo da nećemo koristiti veštačko djubrivo,mislite li da će cena istog ići dole ? ? ?
Zaboravih da napišem .2012 smo imali ,uglavnom dobre prinose,kao i ove a cena je bila 56 din .Mislite da tada nisu čitali forum ?
 
Poslednja izmena:
Pa ako mislis da niste reper za prinos, onda niste ni reper za razmenu misljenja. Sta znaci ako napises dve i kusur tone po kj ? Jel ti puno srce il ti je dzep puniji. Da ljudi imaju toliko ne bi se bunili protiv cene od 36 dinara. Vecina ima toliki prinos, ali po ha.
Sada sam se razočarao u tebe,nađi post u kojem sam napisao koliki mi je prinos!
Onda se dalje povlačim iz diskusijesa tobom ako nismo reper za razmenu mišljenja pa možete da gudite u prazno jel se ne zna krajnji ishod. što reče Kiraj sve napisano gubi smisao.Isto bi bilo igrali zvezda partizan utakmicu,utakmica dobra partizan bio bolji razbio zvezdu a rezultat...nije bitno.
Ah da dodam nisam stigao,juče pokošena neoma 1200 kg po kj ,predusev uljana repica od đubriva samo super start u setvi.
 
Niko ne zagovara da se ne pise o prinosima,samo treba napisati na svim povrsinama prosek, ai prosek tog atara jer ima ranih domacina sa raznolikom vrstom zemljista.
Forum je super stvar za razmenu iskustva ali ne samo da se hvalimo gde nam je najbolji prinos,pa posle ovi politicari(neuki)uzmu za primer par ljudi kao reper za prinosa u srbiji.
 
Au pa to na forumu imamo neke para...forumske formacije koje idu i govore ko sta treba da pise ? :sta: Doslo vreme da covek vise ne sme da ima dobru njivu,da mu dobro rodi,pa na kraju i da objavi to ??
 
Ja ne znam zasto neki ljudi preuvelicavaju prinose. Pricam za moj kraj.
Juce na druzenje u Negotinu, koje je organizovala viktorija. Nasao se jedan pametan da se zali na cenu psenice od 17 dinara, a hvali se prinosi od 6,5t prosek po ha. A kaze ulozio 500e po ha sa sve rentom. I da su ga lepo ovi iz viktorije pitali, pa sta hoces imas zaradu od 350e po ha. To je za zito dovoljno, sta bi on hteo.
Ali u stvari su kod nas prinosi bili 4,5t po ha. Pa tu nema takve zarade.
Ili jedan u mom selu se hvali da je zaradio 40000e, ove godine, a jos nije ni poceo da skida suncokret. Pa se posle cudi sto mu ljudi ne daju zemlju ili povecavaju rentu.
 
Au pa to na forumu imamo neke para...forumske formacije koje idu i govore ko sta treba da pise ? :sta: Doslo vreme da covek vise ne sme da ima dobru njivu,da mu dobro rodi,pa na kraju i da objavi to ??
I na kraju kakve koristi ima od tog sto je napisao. Za tvoju informaciju covek iz Kikinde zaposlen u Viktoriji zaduzen za saradnju sa organizatorima proizvodnje prati forum i komentare sa foruma. Ne kazem da to ima presudan znacaj za formiranje cene, ali kao informacija o opstim prinosima mu sigurno dobro dodje.

- - - - - - - - - -

Zaboravio sam da napisem. Juce radjeni na 8kj Kondi i Neoma. Kondi ima bolji prinos za 200kg po jutru. Dal zbog pulsara ili nesto drugo.Sve je isto odradjeno.
 
Svaka seoska zadruga koja vrsi ugovaranje suncokreta,soje,psenice...zna PUNO bolje kako narod dise,znaju koliko je uzeo avansno,prodao na zeleno,koliko je duzan za prepromaterijal,koliko je duzan od lane,koliko jutara radi i koliko je predao,pa i ako imas jutro suncokreta a pola predas zadrugaru sa kojim saradjujes i pola prodas nekom petom oni i to znaju,sve oni znaju bolje od nas. A eto vidis ne verujemo jedni drugima na forumu ni u selu,a ne neko sa strane kad dodje i pogleda razna lupetanja.
Ko sta radi sebi radi.
 
Ja samo vidim da su zadruzni magacini prazni.Nikad ali nikad ovoliko mesta nije bilo.Pre se cekalo da se natovari kamion da bi se imalo gde kipovati.Danas moglo sa tri odjednom unutra.Kosio sam usluzno i prinosi jako sareni.Nikad u svom zivotu nisam video nas atar sa manje suncokreta.
 
Nazad
Vrh