Suncokret 2015.g.

Mokro pa se lepi,si uvatio u sake polu zelenu glavu lepi kao tutkalo prste...
 
A leb ti božiji koji je kombaj ovako zeleno mogao da ovrše sa 2% primesa?

Baca vise od 50% lisca je odpalo za dva dana od slikanja do vrsidbe.Clas mega je radila bez rasipanja isao za kombajnom par puta.Inace njiva je pored kanala pa jedan deo od otprilike 150m je ovako zelen a ostatak zreliji.Inace i ja sam se cudio kako je tako mala vlaga(2 puta merio) a primesa nije bilo verovatno sto je milio kombajn.
 
Bogami, ja sam gledao raznorazne kombaje kad vrše, a kad je suncokret zelen ( glavice) nemoš ga namestiti... U svakom slučaju baš te briga, ti si dobro prošao...
 
Poslednja izmena:
psyfr6w.jpg


OCCHZdQ.jpg

Kondi,sejan na 23,5 cm,dobio pred setvu 150kg Npk i prskan fuzilejdom,posle zagrnut.Prinos na nesto manje od 2 lanca(38 vrsta ima njiva) je 3760 kg,vlaga 5,8 i primese 2,kasnili smo sa vrsidbom koji dan,ali nije moglo pre.
 
Danas zavrsen suncokret...skidan zadnji Kondi sa 1,5kj vlaga 8% primese 2% prinos 4240kg i Barolo RO na parceli od 2kj vlaga 8,5% i primesa 2,5% sa prinosom od 4040kg
Parcela jedna pored druge...
Toliko o semenskim kucama...

[video]https://youtu.be/rJL0aYeGNK8[/video]
 
Kod kondija ili kantar nevaja ili vam je metar za povrsinu neispravan....svaka cast....:haha: :haha: :haha:
 
Znaci kombajn je izdrzao zetvu?:osmeh: Sinoc bio kod Savice da predam kolegin suncokret i hvali te Savica i Tereza kazu najbolji suncokret,a ako im kombajn ne crkne danas ce zavrsiti sa suncokretom!
 
Veceras uradjena jedna parcela, na oko suncokret je izgledao zelen, tj stabljike zelene, a na kraju vlaga ispala 8,2, necestoca 3, ovo mi je do sada najbolji prinos 2200 kg po kj, sutra zavrsavamo poslednju parcelu.
Zakljucak - sa suncokretom smo prosli solidno, ali soja nas je zato " urnisala".
 
Kod mene sejan prvi put i vrsen Pioneer LE 25, prinos 2,2t/k.j. Zadovoljan.
Na slici LG 5635 oko 2t/k.j.
Vlaga oko 9.7, primese 3.7, cini mi se.

0aQuJrzg6xQJG_sGASOgLUi3cqL-BmXNDybQwKsSTRw=w1215-h899-no

Ostao jos Kondi, samo sto je zelen, tek za koji dan, nadam se pre kise da ce biti skinut.
 
Poslednja izmena:
Danas završena poslednja parcela Neoma 1,1 t po kj, katastrofa, ne mogu da provalim gde sam napravio grešku po meni je nekoliko razloga totalni promašaj roka setve ,nejadnako nicanje (ali ne strašno da bi prinos bio pola od prinosa ranijih godina) Čak sam počeo da sumnjam u super start da je imao kontra efekat.Sumnjam i na vodolež da su uticali na manji prinos.Ironija da je najbolje rodila parcela koja je po kvalitetu najlošija i nije orano zimus zbog vode nego se potanjirala proletos.
Nisam još napravio tačan zbir ali prosek sa 20 kj oko 1300 kg po kj ::lose::
 
Danas završena poslednja parcela Neoma 1,1 t po kj, katastrofa, ne mogu da provalim gde sam napravio grešku po meni je nekoliko razloga totalni promašaj roka setve ,nejadnako nicanje (ali ne strašno da bi prinos bio pola od prinosa ranijih godina) Čak sam počeo da sumnjam u super start da je imao kontra efekat.Sumnjam i na vodolež da su uticali na manji prinos.Ironija da je najbolje rodila parcela koja je po kvalitetu najlošija i nije orano zimus zbog vode nego se potanjirala proletos.
Nisam još napravio tačan zbir ali prosek sa 20 kj oko 1300 kg po kj ::lose::
Kod nas u ataru je taj prosek u 95% slucajeva,a te prinose od po 2500kg,pa to ni u ludilu nema.
 
Danas završena poslednja parcela Neoma 1,1 t po kj, katastrofa, ne mogu da provalim gde sam napravio grešku po meni je nekoliko razloga totalni promašaj roka setve ,nejadnako nicanje (ali ne strašno da bi prinos bio pola od prinosa ranijih godina) Čak sam počeo da sumnjam u super start da je imao kontra efekat.Sumnjam i na vodolež da su uticali na manji prinos.Ironija da je najbolje rodila parcela koja je po kvalitetu najlošija i nije orano zimus zbog vode nego se potanjirala proletos.
Nisam još napravio tačan zbir ali prosek sa 20 kj oko 1300 kg po kj ::lose::
Frace isti prosek kao i kod mene.Neoma sejana 14 aprila na 21,5 cm djubrenje je bilo 50 kg ureje i 50 kg mesanog.Izgledala je da ce mnogo vise roditi sobzirom da mi je prosek prosle godine sa istim djubrenjem i istim semenom 2100 kg/kj.Prskana je sa pola doze pulsara i i mislim da je deo prinosa i on skinuo.U selu svi kazu da je bolest uhvatila suncokret.
 
Vidis ja sam isao sa punom dozom pulsara i bilo je njiva gde je bilo i 2t po kj.pulsar skida deo prinosa ali definitivno krivac je susa a i setva svake druge ili trece godine.
 
Nazad
Vrh