Suncokret 2015.g.

Stevo trebao si to ranije da vrses, bar da je bilo 30 posto zelenog, ovde kilaze nema.
 
Nema bolje vlage nego 7%.Kombajn leti po njivi,primese tacno 2%,nema prosipanja.....pa na to i bonifikacija,usteda nafte....
 
Nema bolje vlage nego 7%.Kombajn leti po njivi,primese tacno 2%,nema prosipanja.....pa na to i bonifikacija,usteda nafte....

Dal si nekad probao da navrsis dve pune zmajevke sa 7% vlage i sa 11 ili 12% vlage i da vidis na kraju koja je tezina i srps kvaliteta jedne i druge vlage.....
dzaba i letenje po njivi i bonifikacija,nema prosipanja ni sa 11/12% a primese isto do 2%.
 
Neznam ni prinos ni vlagu jer ga skladistim kod kuce i cedim tokom godine tako da mi je bitno da vlaga bude sto manja,maksimalno do 10 %.Trebao sam mozda i pre kise,ali mi nije bio spreman kombajn.Danas sam skidao malo bolji usev u blizini ovog sa slike i bilo je i malo zelenih stabala i vidi se da je vlaga malo jaca
 
20150829181409.jpg
[/IMG]

- - - - - - - - - -

Sta mislite kada ovaj suncokret moze da se vrsi? Sorta kondi sejan 9.4
 
Kod nas je skoro gotov suncokret, možda još jedan dan. Ima po koja ovakva nazelena njiva i to je to.
 
ja danas radio, ni 2 tone po jutru nema, vlaga prva 7,2 druga 6%......kombajn podešavao 2 sata, jer sam zaboravio sito od 11mm, a stavio gore 13mm, ma drama uglavnom, još ako nebude dobra cjena, nema računa.....
 
Seme: Adadjo
Djubre: 150kg po lancu kana
Nije spartan niti zagrtan
12040kg na 7.5 lanaca
Vlaga 9.4
Primese 3.6
Prosek 1605 kg po lancu
Kada mi odbiju primese i vlagu 240 kg naplativog imam 11799kg odnosno 1573 kg
Južni banat

Послато са GT-I8260 уз помоћ Тапатока
 
Seme: Adadjo
Djubre: 150kg po lancu kana
Nije spartan niti zagrtan
12040kg na 7.5 lanaca
Vlaga 9.4
Primese 3.6
Prosek 1605 kg po lancu
Kada mi odbiju primese i vlagu 240 kg naplativog imam 11799kg odnosno 1573 kg
Južni banat

Послато са GT-I8260 уз помоћ Тапатока
ne bilo ti tesko preracunaj na Ha......
 
Dragi tast pokosio juce suncokret sto sam mu sejao. Barolo ro. Sejao sam mu na 25 ali nisam puno stelovao skidace pa posejalo malo gusce . sklop extra ,rod po jutru 29 metara jus ,bez grama djubra. Nisam mu verovao dok papir nisam video. Vlaga 10.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Ja sam danas zavrsio svoj suncokret ,pred setvu 100kg/kj uree, barolo sejan oko 20.04 ,vlaga 11% primese 2% , sa 3kj 6080kg

I pionir (imam zapisan tacno koji je) sve isto ,sem vlage 7.5% ,prinos nesto malo manji od barola.

Nisam uspeo da ga skinem sa svojim deda klasom ,radili smo zmajcekom.
 
Danas poceo skidanje resto suncokreta,isto Kondi sejano par dana kasnije posto je bilo blato,prinos skocio na 1900kg/kj.
 
Danas sam u gledao jedan Barolo nešto preko 18 metara po kj ali je izgledao predivno,zrna jednaka,krupna a primesa 0,5% više nije bilo sigurno. Radi je stariji čovek i verujem sa skromnijom agrotehnikom i skromnijim mašinama.Godinama smo sejali KWS i uvek je bio rame uz rame sa Sindžentom (bar na mojim njivama) ovo je prvi put da sam ga izbacio a sa sindžentom nisam nešto zadovoljan ove godine.
 
Nazad
Vrh