Suncokret 2015.g.

ja sam uzeo ploče od 18x3mm, i mogu reći da je ok, iako skidači na OLTu trebaju biti na broju 10, inače hvata 2-3 zrna, iako zrno nije uopće sitno.......a prošle godine sam sijao sa posuđenom sijačicom koja ima ploče 18x3,5 i skidači su trebali biti podešeni skoro do kraja.......mislim da bi najbolji izbor bio 18x2,5mm za sjetvene ploče

na koliko sijete suncokret, ja sam išao kao i prošle godine na 21,5mm.....al sjeme je od prošle godine, pa sam pojačao......vidio sam da ljudi siju od 55000 do 68000 zrna po hektaru.....pa sam računao ako mu je nešto i pala klijavost, da malo pojačam.....budem vidio kada nikne.....trenutno sam posijao oko 6 jutara, trebam još oko 2 jutra.....
 
Danas sam posejao 11,75 kj sa 3 sj Neome, i ostalo je malo semena. Seme je proslogodisnje. Sutra nastavljam sa ovosezonskim Kondijem, pa me bas zanima koliko ce semena izaci...kod ovih nasih lopova me nista ne cudi!
 
Danas sam odradio jos 4.25 kj suncokreta. Vlage u zemlji sve manje i manje. Valjda ce nesto kise u Subotu pasti. Na nekim mestima ko zna kad mogu uci setvospremacem, blata do pupka!!!
 
Jel moguce da suncokret seme ima klijavost 0%?Od 72 casice na paleti svaka semenka stoji mrtva vec 12 dana.
 
Mi sejali prekjuce i juce zavrsili sa setvom suncokreta. Prvi put sejemo sa ovom sejalicom. Sejali smo Neomu i nesto malo Barolo.
Kako si zadovoljan sa sejalicom ?..kolko znam majevica te sejalice kopira,a posto je hvale,verovatno je i ova kao original dobra.Jel ima ona zupcanike dole u kucistu kod ploce?,kao kod nodetke.
 
moj je isto sijan u subotu, nisam kopao, al proteklih godina je nikao u 5 dana, ove godine još ništa.....fali vlage, treba barem jednu laganu kišicu, ma i pljusak bi pomogao.......

baš me zanima kako je posijan, jer ove godine sam kupio sijačicu, pa da vidim kako je posijala.....

mirko015, možda nema dobar kontakt sa zemljom, treba ga možda malo stisnuti......al baš da nije ništa niknulo........nemogu vjerovati, jer suncokret je ko korov, niče još 3 godine poslije......
 
Danas posejan suncoret i sada lepo pada kisa jos da sam stigao ga oprskati pun pogodak.
 
14.04 posejano 3 kj Neome, morao zbog plodoreda, inače nisam sejao suncokret zadnjih 5 godina.
 
Prekjuce posejan F50,povaljan,juce isprskan,danas kisa,sta ces lepse :osmeh:
Ps. Jos cena da opali i sve po ps-u.
 
Juce posejali suncokret i jutros kisica rominja ja prskam na crno pita me jedan oce li to valjati sto po kisi prskas.
 
Nazad
Vrh