Suncokret 2015.g.

moj je isto sijan u subotu, nisam kopao, al proteklih godina je nikao u 5 dana, ove godine još ništa.....fali vlage, treba barem jednu laganu kišicu, ma i pljusak bi pomogao.......

baš me zanima kako je posijan, jer ove godine sam kupio sijačicu, pa da vidim kako je posijala.....

mirko015, možda nema dobar kontakt sa zemljom, treba ga možda malo stisnuti......al baš da nije ništa niknulo........nemogu vjerovati, jer suncokret je ko korov, niče još 3 godine poslije......
Evo ovaj stoji u casicama stoji ko mrtav,u toplom je stalno,ima vlage i zemlja je normalno stisnuta.Klijavost za sada 0%
 
Od prosle godine ostalo nesto Neome, cisto da vidim klijavost, zalio jednom i ostavio tako, od 15 uzorka svih 15 nikli za nekih 7 dana, evo jedne interesantne slike cisto da se vidi kolika je snaga semenke
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
 
Znaci moguce je da ovogodisnji barolko ima klijavost 0%,evo juce sam stavio 15 semenki na salvetu u tacnu i vlazenje(stoji u toplom na svetlosti),do veceras nista,mrtvo skroz.Javljam razvoj situacije:osmeh:

- - - - - - - - - -

Zanimljivo je da sam semenke pre 20 dana stavio napolje u zemlju,nekih 10 komada na 5cm,danas sam malo kopao po ovoj kisi da vidim sta se desava,svo seme stoji,mrtvo!
 
Kazu da se sjeme moze staviti u vlaznu maramicu i jos zamotati u novinski papir i staviti u frizider na 5 stupnjeva, tako valjda ispituju ovi u sjemenskim kucama, ali duze traje....

Ja sam sijao proslogodisnje sjeme, pa se bojim kako ce to izgledati....sada kad vidim tvoju klijavost od 0%.....
 
Gledam jutros,pratim sitaciju,ma ovo mrtvo,nema reakcija,izgleda nije dzabe barolo ove godine jeftiniji i od NS-a.
 
Bacis dugme,nikne kaput:haha:

Kod nas blato,mislim da nema kisnog oblaka koji nije presao preko mog sela,setva u maju kao sto sam i prognozirao:osmeh:
 
Ovom mojem barolu ni africka sljiva ne pomaze:osmeh:,od 72 u proveri klijavosti nijedna nije ni krenula 15 i vise dana,od 15 semenki na tanjiru i salveti ama bas nijedna,od 10-ak komada u zemlji napolju sad vise od 20 dana samo jedna izasla,ostale u zemlji mrtve(danas otkopao).Znaci cela vreca na :sjasi:
 
Poslednja izmena:
Veceras je komsija posejao jednu njivu pored gl.puta Barolo,dor.centar Karavukovo,zasticen Apronom,videcemo kako ce nici i za koliko....
 
Nazad
Vrh